Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:46 19.06.24 
Религия и мистика
   >> Православие
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Re: Значи накрая стават нещата...нови [re: BlackWolf]  
Автор Tимoтeй (монах в света)
Публикувано12.03.07 20:33



Трудно можеш да разбереш духовни неща от невидимия свят, когато не ги виждаш и не вярваш на тези, които са ги виждали. Тези хора Бог ги е осветил и те често имат нетленно тяло когато умрат и вместо да се разложат те почват да благоухаят!! Това благоухание Бог го слага заради нас, колебливите и за теб неверника, за да повярваме и да не слезем в ада.

Лукавият има големи възможности за въздействие върху неверниците и понеже не се вижда, за теб не е възможно да откриеш неговата лукавост или привидна доброта. Тоест, ти си обречен. Днес.



Тема Re: Лукавостинови [re: onchoo]  
Автор Tимoтeй (монах в света)
Публикувано12.03.07 21:16



О, Ончо, светецът нарича язви своите "грехове" от чувство за смирение. Те всички сами себе си наричат изверги и най-последни на земята. Ще ти бъде любопитно да чуеш една изповед на някой светец... Сигурно най-големият му грях ще бъде, че много малко е плакал за греховния свят.

Не човеци, а наистина Човеци трябва да станем. Нашата цел е обожението и ако някой има смелостта и нужното смирение и положи огромен духовен труд, той има голямата надежда да го постигне. Трябва да станем богове - при този Любящ Бог шансовете ни са големи.



Тема Re: Лукавостинови [re: Tимoтeй]  
Автор пчeличkaтa (бръмчаща)
Публикувано12.03.07 22:21



Нито си бил някога на небето, нито ще го видиш някога, ако продължаваш в тоя дух!
Тялото е едно, но частите му са мнооооого!
А това, че всички части взеха да дърпат чергата на свойта си страна говори зле за тялото, защото ТОВА вече не е Неговото тяло, а измислен човешки урод, с претенции за нормално "тяло"! Добре ви е определил Бог - ВАВИЛОН, а не църква!
Църквата НЕ ств вие, а всеки християнин, искрено следващ стъпките на Исус.
А твоите "изроди" (хахаха - сами се определили така!) наистина и човеци не могат да се нарекат!
Ако разбираше думите: ВИЕ СТЕ БОЖИЯТ ХРАМ, нямаше да дрънкаш като кимвал, а щеше да си мълчиш благочестиво! Ама духчето в теб те тормози и не ти дава мира! Жалко - и за теб, и за всичките ти близки!

Бог прощава, но не оставя греха ненаказан!


Тема Re: Лукавостинови [re: onchoo]  
Автор *abi* (a-w)
Публикувано13.03.07 00:41



Христос нарича себе си Човешкия син , с главно Ч разбира се :)

Ончо,
стига с тия празни тълкувания. Исус е говорил с главни ималки букви!

Главаните букви са въведени чак през средновековието - по-точно малките.
Евангелията и изобщо старите езици, като старогр., латински и т.н. са били винаги с главни букви.

Малките се въвеждат по-късно с цел иконимия на хартията. От там и идеята собствените имена да се изписват с главни букви, за да се отличават - граматика. Сега кой е решил Човешки да се изписва с главно "Ч"...при положение, че не е собствно име...някой, който е решил да си въведе негови правила в граматиката. Излиза, че "Човешки син" е вид прякор на Исус...а ние останалите сме Свинските чеда...Написано е така, за да се отличава в текста, че ства дума именно за Исус, а не защото той се е ползвал с привилегията за главна буква над това си наименование. Или е бил грандоман?

Така, че и теорията ви за Църква с главна буква си е неуместна, освен ако я приемем за собствено име на Христовата църква, значи която и да било църква с малка буква не е Христовата. Щом ви харесва - ок. Вие сте подръжници на нехристови църкви. Освен ако не ми кажете един път за винаги на коя да дадем главната буква.

Разбрахте ли? Когато говорите за Христовата църква - ще го изписвате така, защото така се извежда собствно име, а не да ми градите теории за "Църкви" с главни букви. Проста граматика.

Сори, но е така.

Еййййй кога ще си направя един блог с тия пояснения, да давам препратки...омръзна ми да се повтаряме.

Редактирано от *abi* на 13.03.07 00:45.



Тема Re: Лукавостинови [re: *abi*]  
Автор пчeличkaтa (бръмчаща)
Публикувано13.03.07 00:45





Ето ви една голяма лукавост - концентрираш се за около 30 секунди в/у четирите точки, затваряш си очите и си отмяташ главата назад. И виждаш кого?! С ореол даже!
Нека после някой ти каже, че не си виждал Христос!
Да, ама НЕ!
По същия начин иконата (черно-бялата графика) в манастира "Седемте престола" си отваря очите.
Хахаха - и преди си е имало хитряги, дето са ги разбирали тия работи! Абе изкуството е голяма илюзия!

Редактирано от пчeличkaтa на 13.03.07 00:54.



Тема Re: Лукавостинови [re: пчeличkaтa]  
Автор *abi* (a-w)
Публикувано13.03.07 00:48



Що е то?



Тема Re: Лукавостинови [re: фaмyлyc]  
Автор ask2OO4 (питанка)
Публикувано13.03.07 08:56




Добре де, не се пали толкова. И без това не държа особено на това обяснение.



Тема Re: Лукавостинови [re: фaмyлyc]  
Автор ask2OO4 (питанка)
Публикувано13.03.07 09:08



Ами как да ти кажа - по-горе (или по-долу беше - не помня) обясних на Ончо как процедирам. Жените очаквали да ги поздравявам за 8-ми март. Ми да си очакват. Техен си проблем честно казано. Познавам достатъчно жени, които не го празнуват. Освен това повечето като им обясниш човешки, не се обиждат.



Тема Празникът 8-ми мартнови [re: ask2OO4]  
Автор фaмyлyc (щастливец)
Публикувано13.03.07 09:29



Е - проблемът е ничий в края на краищата. Нали говорим по принцип какъв празник е 8 март и разговорът почна от теорията, че бил замаскиран еврейски празник Пурим, после пък - празник на жената-революционер. Моята хипотеза е, че жените и изобщо хората в България нито го приемат като пурим, нито като празник на жената-революционер, а като празник на жената в женственото й измерение - като майка и като обект на (половата) любов. Това са основните проекции на пола, съответно на женствеността или мъжествеността - родител и партньор. Естествено, подобен празник носи светски характер, но не мога да се съглася, че априорно е АНТИрелигиозен. Сега - верно, из учреждения и пр "празникът на колежката" с пиянски банкети, "свалки" и пр става много грозна картина, но не е ли същото "Ивановден", "Йордановден" и всеки празник в такава постановка.

Но далеч съм да те агитирам да отбелязваш деня на жените ако не виждаш основание за това така или иначе. То ще трябва да почна да те агитирам и за 2 февуари в един момент и работата ще загрубее




Редактирано от фaмyлyc на 13.03.07 09:54.



Тема Re: Празникът 8-ми март [re: фaмyлyc]  
Автор ogrizko (маскиран)
Публикувано13.03.07 10:06



Що? И 2-ри февруари ли има нещо общо с празника Пурим? ;) Или с жената-революционер? :)

Това съм аз.. огризко!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.