Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:14 19.06.24 
Религия и мистика
   >> Православие
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Re: Лукавостинови [re: Tимoтeй]  
Автор onchoo ()
Публикувано11.03.07 20:53



Така е дори и ти си човек :) :)



Народе!!!!

Тема Re: Лукавостинови [re: onchoo]  
Автор Tимoтeй (монах в света)
Публикувано12.03.07 00:16



Не бива да бъдем човеци, а да си останем християни. Не трябва да имаме нищо от човеците на света и все повече да приличаме и да заприличаме на светиите и Христос.

Това изключва "човешко" поведение - мисъл, нагласа, страст. Ние идваме от небето и се връщаме Там. Останалото е от лукавия.



Тема Re: Лукавостинови [re: onchoo]  
Автор ask2OO4 (питанка)
Публикувано12.03.07 09:49



Светът е нормално да експлоатира душата. Нали знаем, че светът живее за сметка продажбата на душата си. И все пак хората са достатъчно инетлигентни за да я продават не съвсем на безценица, а да искат възможно повече за нея. Един вид икономика. Затова ще измислят какви ли не изродски реклами за да допродадат и това, което все още е останало непродадено. Просто дотам сме се извратили, че това е на дневен ред, това са и средствата.



Тема Re: Лукавостинови [re: фaмyлyc]  
Автор ask2OO4 (питанка)
Публикувано12.03.07 11:07



Не е там въпросът. По-важното е, че действителната причината да празнуваме 8-ми март е жената-революционер. Жената-борец срещу патриархалните порядки. А дали е прав Кураев за Пурим или не - все ми е тая честно казано.



Тема Re: Лукавостинови [re: пчeличkaтa]  
Автор ask2OO4 (питанка)
Публикувано12.03.07 11:21



”През 1910 г. Пурим е бил на 22-23 фефруари.”
Което всъщност отговаря на въпроса недвусмислено. 23-ти февруари по тогавашния календар отговаря на 8-ми март по сегашния в невисокосна година. А 1910 не е била високосна.



Тема Re: Лукавостинови [re: Tимoтeй]  
Автор onchoo ()
Публикувано12.03.07 12:24



хм сигурен ли си в думите си - мислил лиси по дълбоко над тях!

Христос нарича себе си Човешкия син , с главно Ч разбира се :)

Може би пподсъзнателно отъждествяваш човешко =грешно ,порочно ,зло.

Обаче това е следствие на първородния грях ,на Адамовото прегрешение и престъпване на заповедта която му е дадена.

св.Йоан Дамаскин казва "Образ съм на неизказаната твоя слава ,макар да нося язвите на моите прегрешеня"

сами не бихме могли да подобрим състоянието си - така или иначе без божията подкрепа сме подвластни на тези язви както ги нарича светеца .
Тоест в съзнанието си винаги трябва да имаме точна мяра за състоянието в което се намираме!

Нито да се извисяваме прекалено зарди това че сме божии чада ,нито да изпадае в униние и отчаяние!

Архимандрид Софроний казва - Единици са тези от цели поколения които успяват да се уподобят на Христос. Затова ги наричаме и Преподобни !

:)

Народе!!!!


Тема Значи накрая стават нещата...нови [re: Tимoтeй]  
Автор BlackWolf (ловец)
Публикувано12.03.07 14:29



Значи прави ти добро, добро, и оп - забива ти ножа...

Не знам какво казва вашата вяра (а и не ме интересува), но къде си виждал таки ва неща? Огледай се в реалния свят и съди по нещата които стават...

Разбира се, "зобро" и "зло" са твърде относителни понятия, но все пак всеки от нас има достатъчно яна предства кое е добро, и кое е зло.
Ако някой или "нещо" прави добрини, нима те увисват ей така? Не!

Но да се върнем на примера ти. Цначи "духчето" прави добрини. И забива ли накрая ножа в гърба на тези, на които помага? Едва ли...
това е анимация, но и в реалния живот е така. Никой, който цели зло, не може да се преструва дълго на добър. Престорената доброто винаги си личи - дори ако в първия момент не се вижда, истината лъсва много скоро.

Така че гледай по-ведро и радостно на света. Всъщност, в него има много добрини. Но те идват от хората, а не от измислени "духчета" или "синове божии".
А в това, че някой аниматор е избрал "духче" за носител на доброто няма нищо лошо.

И пак ще повторя - по делата им ще ги познаете. И по последствията от делата им.

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!

Тема Re: Лукавостинови [re: muradkhan]  
Автор ogrizko (маскиран)
Публикувано12.03.07 16:24



Това е бисерче, което съм пуснал за предпазливост :) Добре е човек, който не е достатъчно наясно с духа на православието да си чете само Св. Отци, за да не се подведе по някои неправилни неща :) Ако съвременно пишещите богослови се придържаха строго към учението на Св. Отци проблем нямаше да има, но съгласи се, че се учат много протестантски неща и леко се омешват нещата, нищо че пак изглеждат православни донякъде.. ;))

А за задачката-закачката се предавам :) Кой Св. Отец ги е казал тези думи? :Р

Това съм аз.. огризко!



Тема Re: Лукавостинови [re: ask2OO4]  
Автор фaмyлyc (щастливец)
Публикувано12.03.07 19:13



Според мене 8 март няма феминистки пълнеж - поне в България. В реалността си беше празник на майката, на жената в "женственото" й измерение - поне откак го помня, ако е имал някакви политически окраски, отдавна са изчезнали от общественото му възприемане. Сега, ако тръгне човек конспирологически да обяснява - абе вие поздравявате жените, майките си ама всъщност е замислено да празнувате жената революционер - не ставаш ли в някакъв смисъл като Непознат, който ни обяснява, че на Задушница праволсавните хранели душите на умрелите и се покланяли на духовете на мъртъвците.



Тема Re: Лукавости [re: ask2OO4]  
Автор фaмyлyc (щастливец)
Публикувано12.03.07 19:39



Хубаво, но самата Втора Конференция на Жените-Социалистки в Копенхаген през 1910 к, на която се взема решение да се празнува Международен Ден на Жените, се е състояла през август - шест месеца след Пурим, така че няма как да е датирала "8 март=Пурим 1910" шест месеца преди да се състои.

Тя предлага тоя женски ден да се празнува всяка година в първия неделен ден на март - отново трудно може да се свърже това датиране с Пурим! И то даже не е спазено - на другата година, 1911 първият женски празник е отделязан чак на 19 март по тогавашния календар, само в Германия и Австрия.

Ето ти сведения за тия конференции от самата др. Колонтай... Забрави идиотщините на Кураев, или измисли по-непротиворечиви






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.