Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:01 19.06.24 
Религия и мистика
   >> Православие
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Re: Лукавостинови [re: Tимoтeй]  
Автор фaмyлyc (щастливец)
Публикувано11.03.07 07:33



Бе на мене какво да вярваш но просто няма фактология да подкрепи неговата хипотеза. Както излиза, на Социнтерна 1910 г изобщо не е предложена дата - нито 8 март, нито друга. В следващите година-две в Австрия и Германия, където Клара Цеткин би могла да има влияне, са отбелязвали деня жените на 19 март. Така че цялата статия на Кураев с догадката - ДАЛИ ПЪК Клара Цеткин не е предложила 8 март защото ВЕРОЯТНО в 1910 г Пурим се падал на 8 март - остава без основания. Предполагам, че Пурим в 1910 не е бил на 8 март де, ако е бил, тогава Кураев и др автори щяха да изтъкват това под път и над път. Но -цялата аналогия е много измислена.

Отделно - изобщо не подобава на богослов да тълкува по тоя начин Книга Естер. Тя описва промислителното спасяване на Богоизбрания народ, ако то не бше станало и евреите бяха изтребени, не би се изпълнил и Божия промислителен план за човечеството. Нещо невъзможно (да се разруши Божия план от Сатана който действал в Аман, както сега действа във потомците му), но както навсякъде, и тук това спасяване става не само с Божията намеса, но и с човешкия подвиг на Хадаса - Естер. Той (Кураев) обаче я тълкува като "еврейска конспирация". То е все едно Песен на песните да тълкува като сексолог нашия целибатен дякон


Редактирано от фaмyлyc на 11.03.07 07:55.



Тема Re: Лукавостинови [re: ogrizko]  
Автор onchoo ()
Публикувано11.03.07 10:36





Прав с - ама напоследък стана такава Тв-де :)

Инае можеш да научиш многхо полезни неща от там :)

Но ако продължи да с еправи по американски модел без вкус ,интелект и се залага само на страстите и екшана - Бляхх !

Ще гледаме - Роден за престъпления и други такива!

само забилиши колко мого криминални сериали се въртят - и щото вече трудно измисялт нови сюжети ,всичко се извтюращава!

майка убила детето си , мъж жена си и други такива фрапантни престъпления не отричам че не се случват наистина - но в тези филми се разглеждат строго професионално , атрактивно ,а липсва човешката страна ,моралния избор на следователите ,вътрешната борба -.

Основното послание - спазвай писаниет закони и обществения ред- оттам нататък си свободен да правиш и постъпваш както намериш за добре :)

има лукавост и тука май ! :)

Народе!!!!

Тема Re: Лукавостинови [re: фaмyлyc]  
Автор ogrizko (маскиран)
Публикувано11.03.07 11:06



Ами, затова е хубаво човек да си чете Св. Отци. Поне техните думи лежат върху духовния опит, а не върху философстване, логика, знания и др. такива. Такива много тънко може да ти премесят една лъжа с 95% истина, така че дори няма да я усетиш. Това е лично мое мнение, всеки сам си избира какво да чете все пак.. :)

Това съм аз.. огризко!



Тема Re: Лукавостинови [re: onchoo]  
Автор ogrizko (маскиран)
Публикувано11.03.07 11:12



Иначе можеш да научиш много полезни неща от там :)

Вероятно е така, да. Но покрай полезните неща, които можеш да научиш (ако има наистина такива, щото не съм много убеден), току-виж си се изкушил да врътнеш и на някой друг канал.. или да видиш някоя реклама дето ще те изкуши, или не знам и аз :) А пък може дори това да е лукавост на лукавия.. да остави и нещо смислено в ТВ, че да те прикотка да гледаш. :)
Сега като ти ги говоря тези неща не ме мислиш за светец нали? Щото сигурно в тоя форум никой не гледа повече ТВ от мен.. :) Точно затова твърдя, че е много голяма лукавост :Р По-добре да не се почва, че после трудно се спира.. сега се боря със себе си да не пускам телевизора, но ще видим.. моли се Бог да ми помогне и да победя тази лукавост.. :)

Това съм аз.. огризко!



Тема Re: Лукавостинови [re: фaмyлyc]  
Автор пчeличkaтa (бръмчаща)
Публикувано11.03.07 15:36



На 8 март 1910 г. не се е падало да е Пурим. Това може да се провери с Calendar convertеr.
Пурим винаги е на 13 и 14 Адар.
През 1910 г. Пурим е бил на 22-23 фефруари.

Бог прощава, но не оставя греха ненаказан!


Тема Re: не бъди дълго невежанови [re: пчeличkaтa]  
Автор Tимoтeй (монах в света)
Публикувано11.03.07 16:09



Да, но при православните са изключение, а при петдесетниците са като правило.



Тема Re: Лукавостинови [re: ogrizko]  
Автор Tимoтeй (монах в света)
Публикувано11.03.07 16:25



Не всичко е лукаво. Има и неутрални неща - има и демонични -всеки може да ги познае. С лукавото не е така - дори и аз преди няколко години не разбирах, някои лукавости.

Там където има шоу и забава, смях и веселие, почти винаги има лукавости. Често смехът е облечен с демонична одежда - или с цинизъм или с богопротивност.



Тема Re: не бъди дълго невежанови [re: Tимoтeй]  
Автор пчeличkaтa (бръмчаща)
Публикувано11.03.07 16:42



Естествено е, след като сте по-малко на брой и на секти.


Не е вярно, че м/у православните има по-малко болни психически. Казах ви - виждала съм много повече, отколкото можете да си представите, така че това са глупави спорове. Откачени има навсякъде и нито една църква не желае в нейните редове да има такива, но тях просто ги има.
Нека да влезем в която и да е голяма ПЦ или манастир и да броим психично болните там, които непрекъснато досаждат на служителите за какво ли не, а?! И които до такава степен са отвъртяли, че са се залепили за ц-вата, като кърлежи и притичкват да целуват ръце на всеки ваш служител, като си мислят че така ще получат Божията благословия. Дори има такива, дето (незнам къде спят), но се мотаят непрекъснато около поповете и се налага да ги гонят... И по пет пъти на ден искат да се изповядват за щяло и нещяло и т.н.
Абе, я не ме карайте да съгрешавам, като ви припомням колко сте зле!
Ако искате ще отидем и в някоя евангелска църква и да видим колко са там откачалките, а?
Или в адвентната? Или дори при мормоните или йеховистите? - Гаранрирам ви, че са по-малко от вашите откачалки!
Друг е въпросът, че вие считате всички други за такива!

Бог прощава, но не оставя греха ненаказан!

Редактирано от пчeличkaтa на 11.03.07 16:44.



Тема Re: Лукавостинови [re: ogrizko]  
Автор muradkhanМодератор (Худавендигяр)
Публикувано11.03.07 19:49



хубаво човек да си чете Св. Отци. Поне техните думи лежат върху духовния опит, а не върху философстване, логика, знания и др. такива.

eх, Огризко

няма няма и току пуснеш някое бисерче

на какъв "духовен опит" "лежат" свети Василиевите думи в неговия "Шестоднев"?

ето една задачка-закачка, само за тебе
на кой Свети Отец са следните думи:
"И тъй като трябва да преминем живота си в добродетел, в най-голяма степен е нужно да обръщаме внимание на тези съчинения, където я възхваляват поети, писатели и особено философи"



Тема Re: не бъди дълго невежа [re: пчeличkaтa]  
Автор Tимoтeй (монах в света)
Публикувано11.03.07 20:28



Никой разумен няма да повярна на твоите думи. Църквата е само Една, както и Вярата, както и Кръщението! Ще изградя Църквата Си, /а не Църквите Си/ казва Христос.

Който не е в Тая Църква, и не Я слуша, той е езичник и митар, по думите на Христос. Огромна разлика има, да си в Църквата, дори и болен, и това да си извън Нея, дори и здрав физически и психически, но болен духовно и тръгнал, без дори да подозираш към вечната смърт.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.