Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:52 09.06.24 
Религия и мистика
   >> Православие
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
Тема Re: хммм...нови [re: фaмyлyc]  
Автор *abi* (a-w)
Публикувано26.01.07 15:43



Абе Фам

:)))
Даже не си спомням кой философ имаше цял тракта по въпроса за дупките:)))

Седем са - ушите, ноздрите = 4
Устата 5
И другите две...
Седем.
И за мъжете също. Седем места от които има изтичане на телесна течност. Дупки.

Очите май не спадали в тази категория...или пък бяха седем дупките на главата...и така ги докарваме до 9 на тялото....Леле! Как ми изневерява паметта! Къде бях чела размисли по темата...Кабалисти ли бяха...розенкройцери ли бяха...философи ли бяха...

Чакай да ти отговоря за малкота


Редактирано от *abi* на 26.01.07 15:46.



Тема Re: ReЗа абинови [re: *abi*]  
Автор maycal (пристрастен)
Публикувано26.01.07 15:49



"Но наиситина не ми се правят резюмета"

А дали зад това нежелание не се крие нещо като еквивалент на това ,което на "религиозен език" се нарича нерадивост!?Всеки знае да действа, да работи, да пише, когато е носен на крилата на вдъхновението, на идеите, а я да го видим същия човек да свърши малко черна работа(да напише едно резюме

), за да помогне на не дотам умните си ближни!?Какви изводи може да се направят за една такава позиция, за такъв човек?

Написаното е мин. 50% шега, но остналите проценти всеки може да използва за да се замисли какъв човек е, би ли написал "едно резюме" или е склонен към превъзнасяне, към увличане в "полет на мисълта", към несмирение?(и това е шега,просто защото конкретния повод е дребен, незначителен,обаче.......)



Тема Re: хммм...нови [re: *abi*]  
Автор фaмyлyc (щастливец)
Публикувано26.01.07 15:50





Къде бях чела размисли по темата...Кабалисти ли бяха...розенкройцери ли бяха...философи ли бяха...

Сигурно е бил Свата дядо матейко, той ги пише чат-пат така кабалистично но и оргиастично



Тема Re: хммм...нови [re: *abi*]  
Автор diadomateyko (пристрастен)
Публикувано26.01.07 15:51



И другите две...

ей,за тия две дупки ми беше думата.това е борбата,целта и смисъла на живота на човека.
от дупака излиза за две дупки се дори и в дупка го заравят гробарите,като мене.





Тема Re: хммм...нови [re: diadomateyko]  
Автор фaмyлyc (щастливец)
Публикувано26.01.07 15:52



Бре, ми трябва да видя в Закона, не може да няма Мишна за това, то в важен въпрос! Не може да хванеш първата гьостерица и да муаш



Тема Re: хммм...нови [re: фaмyлyc]  
Автор diadomateyko (пристрастен)
Публикувано26.01.07 16:02



Бре, ми трябва да видя в Закона, не може да няма Мишна за това, то в важен въпрос! Не може да хванеш първата гьостерица и да муаш



аз мойта я бия по газарет с разукалката,дето прави кори за баници.тавата и е голяма,та и за това и корите и разкокалката са големи.разокалката е букова и машинна обработка на струг.шкурката не е била голям номер,а финна и за това има гладка повържност.нЕма дебел или тънак край.от едната страна има дупка с тънка кайшка за закачане по стената.ако я използваш добре е да я хванеш от тази старана.така няма да ти се изплъзва от ръката.
предполагам,по жилките,че е родопски бук и,че е сечен от дебелата старана.
после е бил попарен с вряла вода - за издръжливост...

а,сега да ти видя на тебе Мишната...



Тема Re: хммм...нови [re: *abi*]  
Автор *abi* (a-w)
Публикувано26.01.07 16:06



Воалаааа:
3. В Вавилонском Талмуде относительно немного составов преступлений против жизни и здоровья человека. Такое положение объясняется тем, что в большинстве случаев за вред, причиненный здоровью, виновные лица привлекались к имущественной ответственности. Тем не менее, жизнь и здоровье рассматривались как неотъемлемые блага личности. Всякие посягательства на эти блага квалифицировались как тяжкие преступления. К их числу относили: а) умышленное убийство (Дварим 13:16); б) случайное убийство или убийство по ошибке (Бе Мидбар 35:2-8); в) убийство на почве кровной мести (Шмот 27:32); г) нанесение побоев (отцу или матери, а равно причинение им телесных повреждений(Шмот 21:15); д) захват или похищение еврея с целью получения выкупа, его продажа либо принуждение к рабскому труду (Шмот 21:37); е) изнасилование незамужней женщины (Шмот 22:16);

ж) кастрация человека (Ваикра 22:24).





Тема Re: хммм...нови [re: diadomateyko]  
Автор *abi* (a-w)
Публикувано26.01.07 16:08



Ееее...ама човке от една излиза и в една влиза...
Защо ги изкара две?



Тема Re: хммм...нови [re: *abi*]  
Автор diadomateyko (пристрастен)
Публикувано26.01.07 16:11



Ееее...ама човке от една излиза и в една влиза...
Защо ги изкара две?


това е все едно да ме питaш,защо ми е резервната гума на колата?



Тема Re: хммм...нови [re: *abi*]  
Автор *abi* (a-w)
Публикувано26.01.07 16:23



183 Заповед (от 613)

И на земята ваша не скопявайте животно или човек.

От къде идва тълкуванието?

24. Животно подвито, чукано, с извадени зърна или скопено, не принасяйте Господу; и в земята си не правете това.


Не можеш в земята си да правиш ТОВА било то на човек или животно. Забранява се кастрирането на живо същество, дори и нечисто. Забранено е да изменя това, което е създадено от Бога.

Нали каза.."Или пък жена ако откъсне на мъжа нещо.. как да й върнат точно по същия начин"

...Малкот!

Отговорих ти от точно по точно нали?

<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от *abi* на 26.01.07 16:28.</EM></FONT></P>

Редактирано от *abi* на 26.01.07 16:35.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.