Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:46 01.05.24 
Религия и мистика
   >> Православие
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема СЛАВИ БИНЕВ ВЪЗВЕДЕН В АРХОНТ В РИМнови  
Автор Jago Savera (amar.pada)
Публикувано07.01.07 22:12





СЛАВИ БИНЕВ ВЪЗВЕДЕН В АРХОНТ В РИМ

Владиката Галактион възражда блясъка на българското архонтство

Албена Йовкова


В нарочен ритуал на Българската православна църква, воден от Негово високопреосвещенство Верейския владика Галактион във Вечния град Рим, по Божията милост и архиерейската воля със сугубото право на архиерея бе извършено чинопоследованието на възвеждане в най-високото благородническо звание и артистократичен титул - архонт - на господин Слави Бинев.

[...]

Възвеждането на Слави Бинев в архонт в Рим и службата, водена в "Санта Мария Маджоре" от българския владика Галактион, има и голямото значение на първи реален духовен акт на Българската православна църква и Римокатолическата църква след приемането на България за равноправен член на ЕС и историческото обръщение на папа Бенедикт ХVІ при посещението му в Цариград на 30 ноември 2006 г.. Тя е проявление на желанието "двата дроба на християнството отново да задишат заедно, за да бъде църквата единна и да се осъществи Божията промисъл за мир на земята и любов между човеците". Като свидетелство за това на тържествената вечеря, дадена от митрополита в чест на новопроизведения архонт, състояла се в бившата резиденция на папата "Сан Сепулко", се отзоваха висши сановници на Ордена на йезуитите и Опус Деи. "Сан Сепулко" е орденът на Светата инквизиция.

Вечерята бе благословена и председателствана от митрополит Галактион, а присъстващите български свещеници и светски гости изпяха многоя лета в чест на единството на църквата и българския владика и архиепископа към Конгрегацията.




Вечерята в ордена на Светата инквизиция "Сан Сепулко". Забележителното е, че за първи път в ордена "влиза" короната на православен владика. Затова и регалиата на Негово високопреосвещенство Галактион е отдадена специална чест.

в-к "Новинар", Понеделник, 8 Януари, 2007




N.B.
"Задължение на архонта е да "бъде меч и щит на вярата и да наказва всяка лъжа, мръсотия и скверност" и по тази причина при възвеждането те се намятат първо с бяла мантия, а след това получават лична специална черна манта със звънчета, които при ходене възвестяват идването на "щита и меча на църквата", като и нарочен жезъл с печата на българското архонтство. Архонтите са светската сила на Църквата. На тях се поверява защитата на църквата, грижата за храмовете, църковната дипломация. Императори, патриарси и светци са били архонти. Михаил Горбачов също е архонт, възведен от Гръцката православна църква. Обръщението към архонта е "Ваше Превъзходителство", а църковното определение на длъжността му - "велик пазител на Църквата и човека, аристократ с ангелски криле, сиреч най-високата земна награда". Дава се "за велико минало, добро начало и славно бъдеще".



ОТ ФОРУМА НА "НОВИНАР":

2007-01-07 18:27:43, Charley
Пак питам - кой е Слави Бинев? Не беше ли артист? И какви са му заслугите пред църквата? Да не е масон?

2007-01-07 18:44:06, Как кой бе
Тоз е пасторът на българския чалгатрополис биад, олицетворението на 'честните бизнесмени', собственик на верига кул хаус и главен спонсор на фъфлека в борбата срещу нелоялната конкуренция син сити. Наглостта на такива като тоя нямат граници.

Редактирано от Jago Savera на 07.01.07 23:12.



Тема А Слави Трифонов?нови [re: Jago Savera]  
Автор фaмyлyc (щастливец)
Публикувано07.01.07 22:44



Кой е Слави Бинев?



Ето кой... сега му пуснах сърч




Има бизнес:

[image]http://www.r-system.com/[/image]

Струвал 20 милиона долара, а ние нека си чешем езиците


Е... живот и здраве, и ние ще ги докараме, ако не до двайсе, поне до 1-2. Хайде лека нощ.


Редактирано от фaмyлyc на 07.01.07 22:52.



Тема Re: А Слави Трифонов?нови [re: фaмyлyc]  
Автор XaджиПoптoлeв (бивш poptolev)
Публикувано07.01.07 22:48



Бе водят го за бизнесмен. Държи едни ресторанти и друго не помня още какво.

Ама аз друго да попитам - какво сега означава всичко това, че нищо не разбрах. Къде е бил старозагорския владика, па какво е правил там, къде пък му ходила короната (митрата) и кой я е пратил там и т.н.


хаджи Поптолев



Тема Re: А Слави Трифонов?нови [re: XaджиПoптoлeв]  
Автор фaмyлyc (щастливец)
Публикувано07.01.07 22:57



Ами влизай в сайта на Новинар, хаджи... там е по-свързано, че Яго Дзавера го е дал доста накъсано. Че къде пък чак в Рим са поканили тоя бизнесмен и зщо в тяхната църква ще го прави архонт Галактион... някаква масонска работа ли ще е това, какви са тия истории

Доста объркващо. Че Галактион в облачение се намърдал в църква (католическа) не ме учудва, имаше снимки тука публикувани как съслужи пред олтара с католици... Това искат да кажат че "корона влязла" - влязла на главата му отгоре, има снимка в Новинара. Но защо там ще произведат тоя архонт?!



Тема Re: А Слави Трифонов?нови [re: фaмyлyc]  
Автор XaджиПoптoлeв (бивш poptolev)
Публикувано07.01.07 23:08



За мен цялата тая работа е много притеснителна. Не трябва ли за това да има някакво решение на светия Синод все пак и от къде на къде тука пък някакъв кардинал на САЩ ще предявява претенции нашата църква къде и кого ще въвежда в някаква титла. И изобщо според църковните канони сега има ли такова звание.

И питам - къде мога да разбера какви са заслугите на Слави Бинев за православната вяра, кой ги оцени и кой реши Старозагорския митрополит да извърши такъв чин.



Тема А фамулус?нови [re: фaмyлyc]  
Автор maycal (ентусиаст)
Публикувано08.01.07 08:51



"Е... живот и здраве, и ние ще ги докараме, ако не до двайсе, поне до 1-2"

Извинявай, че обръщам внимание, но си спомних, че на едно място пишеше, че си достатъчно богат, така, че не е изключено, това което цитирам да е истина!??

Знае ли човек дали се шегуваш или не!Ако е истина(дано!) имам въпрос:Защо го съобщаваш?Да не би да искаш да ни тренираш в това да се борим с изкушението подтикващо към завист?Ти каква оценка си поставяш по отношение на това, че се хвалиш , ако е истина?



Тема Re: Ето кой е Слави биневнови [re: Jago Savera]  
Автор Oдин ()
Публикувано08.01.07 09:51



Може да разгледате този линк


Срам за БГ-прависл. църква, срам ...



Тема Re: СЛАВИ БИНЕВ ВЪЗВЕДЕН В АРХОНТ В РИМнови [re: Jago Savera]  
Автор BlackWolf (ловец)
Публикувано08.01.07 15:54



Навремето със Слави тренирахме бойни изкуства. Той беше един от най-добрите български инструктори по тае-куон-до и имам впечатления, че беше свястно момче със самурайски дух.


От 15-ина години не съм се срещал с него. Стана бизнесмен, имаше големи разправии с ВИС-аджиите, но това преди време бе отразено доста широко в медиите...

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!

Тема Re: А Слави Трифонов?нови [re: XaджиПoптoлeв]  
Автор фaмyлyc (щастливец)
Публикувано08.01.07 18:46



Ами -Вселенската патриаршия прави архонти. Архонт освен Горбачов е напр бившият директор на ЦРУ от Клинтъново време, че ми убягва сега името.

Виж на




за тия вселенски архонти. Нашия Галактионт кой го прати да прави архонт, не знам, защо тоя човек и защо В РИМ. Аз като пишех тука за тия работи и против икуменизма, ме банваха по-рано... Сега сам аз нямам желание да ги обсъждам. Апокалиптични истории. Разбира се, че не са редовни и нормални, но кой да държи сметка на старозагорския владика?! Дядо Максим или събратята му от Синода? Това не са първите изпълнения на Галактион.



Тема Re: А фамулус?нови [re: maycal]  
Автор фaмyлyc (щастливец)
Публикувано08.01.07 18:50



Ако е истина(дано!) имам въпрос:Защо го съобщаваш? - Е как защо, да стигне до ушите на владиците и да ме направят и мене архонт, стига съм си стоял галфонт




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.