Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:29 02.06.24 
Религия и мистика
   >> Православие
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Къде е вашия бог?нови  
Автор Aнakин_1 ()
Публикувано10.01.07 14:42



Пиша в клуба ви със съзнанието, че сте най-консервативните и недиалогични от всички религиозни клубове в Дир-а. Все пак, кажете ми и ми дайте логично обяснение ако можете, къде се намира вашия бог? Човекът лети в космоса, изпраща совални и спътници дори извън слънчевата система и никой до сега не е видял и помен от съществуването на бог, ангели, рай и т.н. На коя планета да го търсим вашия бог?



Тема Re: Къде е вашия бог?нови [re: Aнakин_1]  
Автор фaмyлyc (щастливец)
Публикувано10.01.07 15:06



Здравей, Анакине.

Накратко, по Божието слово в Деяния Апостолски

"....Давид, [7:46] който намери благоволение пред Бога... поиска да намери жилище на Бога Иаковов. [7:47] А Соломон Му построи дом. [7:48] Ала Всевишният не живее в ръкотворни храмове, както казва пророкът: [7:49] "небето е Мой престол, а земята - подножие на нозете Ми. Какъв дом ще Ми съзидате, казва Господ, или кое място е за Моя почивка?..."

Пак там четем: "[17:24] Бог, Който сътвори света и всичко, що е в него. Той, бидейки Господ на небето и земята, не живее в ръкотворни храмове,
[17:25] нито приема служение от човешки ръце, като да се нуждае от нещо, но Сам дава на всички живот и дишане и всичко.
[17:26] Той произведе от една кръв целия род човешки да обитава по цялото земно лице, като назначи предопределени времена и граници на тяхното обитаване,
[17:27] за да търсят Господа, та не биха ли Го някак усетили и намерили, макар Той и да не е далеч от всекиго измежду нас:
[17:28] защото ние чрез Него живеем, и се движим, и съществуваме..."


С една дума - нематериалният, трансцендентен Бог, Който е бил преди да има пространство и време, не може да бъде "някъде" и да го търсиш на планети и пр... Той е навсякъде и е вечен.

И за какво да питаме космонавтите дали са намерили Бога със совалките и спътниците, когато поне част от тях са вярващи християни като нас и са го намерили с ума и сърцата си. Там е "уредът" с който можеш да откриеш Бога

Намерили са го най-големите умове и най-великите сърца на човечеството от древност до наши дни - Нютон, Айнщайн, Паскал, Бах, Микеланджело, Толстой... който се сетиш.



Редактирано от фaмyлyc на 10.01.07 15:14.



Тема Re: Къде е вашия бог?нови [re: фaмyлyc]  
Автор Aнakин_1 ()
Публикувано10.01.07 15:20



Демек т'ва дето не може да се докаже. Като е навсякъде, защо никой не може да го види и да го пипне. Не е ли по-логично да се предположи, че е никъде.
Остави Нютон и Толстой. Човек може да си въобразява каквото си оиска. Друго е да видиш и да знаеш кое къде е и какво е.



Тема Re: Къде е вашия бог?нови [re: Aнakин_1]  
Автор фaмyлyc (щастливец)
Публикувано10.01.07 15:34



Бог не е материален обект, за да бъде някъде и да го видиш и пипнеш. Разума си можеш ли да видиш и пипнеш?

А кое е по-логично... какво да ти кажа - за мене е по-логично да предположа, че щом огромният брой хора са вярвали и вярват, че има Бог, Творец на небето и земята, те са прави, а не малкият процент, който счита обратното. Още повече - щом между тия хора са били и посочените от мене, а и не само те.



Тема Re: Къде е вашия бог?нови [re: фaмyлyc]  
Автор Aнakин_1 ()
Публикувано10.01.07 15:43



Значи стадния инстинкт, а? Щом другите го вярват, значи и аз.


Без доказателства, просто ей така. Не, че всеки не може да вярва в каквото си поиска, но това което ми казваш ме навежда на мисълта, че може и да вярваш в една приказка, в една измислица.

ПП. Между другото, тези цитати от библията - абе много неподреден изказ. Ако бог я е писал, не би ли следвало изказът му да е точен, интересен и изящен. Да не казвам на какво ми прилича този изказ, че да не ви обидя.



Тема Re: Къде е вашия бог?нови [re: фaмyлyc]  
Автор geri® (циник)
Публикувано10.01.07 15:59



"Той е навсякъде и е вечен. "

Значи преди да има пространство и време, той не е бил никъде? Нямало го е?





Тема Re: Къде е вашия бог?нови [re: Aнakин_1]  
Автор фaмyлyc (щастливец)
Публикувано10.01.07 16:46



Ами когато става дума да вървя след "говеда" като Паскал или Луи Пастьор, по-добре да съм в "стадото" след тях, отколкото да се правя на интересен.

Библията е "писана" от свети човеци преди доста години... на език, който днес може да ни изглежда остарял. А и Синодалния Превод, който ти цитирах, за по-млади хора изглежда е тромав и не е лесен за четене.

Редактирано от фaмyлyc на 10.01.07 18:57.



Тема Re: Къде е вашия бог?нови [re: geri®]  
Автор фaмyлyc (щастливец)
Публикувано10.01.07 16:53



Е, мисля че съм пояснил в самия постинг за какво говоря. А самото Писание, като назовава Бога "творец на вековете" дава да се рабере, че Той е извън времето



Тема Re: Къде е вашия бог?нови [re: фaмyлyc]  
Автор *abi* (a-w)
Публикувано10.01.07 17:15




На това му се вика "абстрактно"! Нали?



Тема Re: Къде е вашия бог?нови [re: Aнakин_1]  
Автор н@блюдaтeлМодератор ()
Публикувано10.01.07 18:33



Благодарим че не искаш да ни обидиш


Мога ли да ти предложа да прочетеш Библията и тогава да спорим? Или поне Новия Завет, не е обемиста книга. Иначе сме като чужденци, от които всеки знае по малко езика на другия...

За това кое е по-логично - един цитат от "Мисли" на Паскал:
"Атеисти. С какво основание твърдят, че не можем да възкръснем? Кое е по-трудно – да се родиш или да възкръснеш, изобщо да не си бил и да бъдеш, или да си бил и отново да бъдеш? По-мъчно ли е да дойдеш в битието или да се върнеш в него? Свикнали сме да смятаме едното лесно, а по липса на навик – другото невъзможно: наивен начин на разсъждение!"




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.