Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:28 05.06.24 
Религия и мистика
   >> Православие
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Re: А фамулус?нови [re: фaмyлyc]  
Автор maycal (ентусиаст)
Публикувано08.01.07 19:03



" да стигне до ушите на владиците"

Може би нещо трябва да стигне до нечии (обществено-религиозни) джобове!





Тема Re: Виждам, че православните нищо не казватнови [re: Jago Savera]  
Автор Oдин ()
Публикувано09.01.07 10:50



Онемяхте ли от постъпката на БПЦ? Одобрявате ли я? Не я ли одобрявате? Страх ли ви е да кажете, че не я одобрявате, ако това е така?



Тема Re: Виждам, че православните нищо не казватнови [re: Oдин]  
Автор XaджиПoптoлeв (бивш poptolev)
Публикувано09.01.07 10:53



Ти пък от къде си уверен, че това е постъпка на БПЦ, а не на някой самозабравил се неин служител ?



Тема Re: Виждам, че православните нищо не казватнови [re: XaджиПoптoлeв]  
Автор Oдин ()
Публикувано09.01.07 11:24



Ами защото църквата, това са нейните служители.



Тема Re: А фамулус?нови [re: maycal]  
Автор фaмyлyc (щастливец)
Публикувано09.01.07 11:57





Gotowo! Hi hi hi hi



Тема Re: Виждам, че православните нищо не казватнови [re: Oдин]  
Автор XaджиПoптoлeв (бивш poptolev)
Публикувано09.01.07 12:22



Не думай.

Аз друго разбиране за църквата имам. Тя не се състои само от клир, който също греши.

За разлика от католическата деноминация в православието безгрешни няма.



Тема Re: Виждам, че православните нищо не казватнови [re: XaджиПoптoлeв]  
Автор Oдин ()
Публикувано09.01.07 15:23



Разбирам, че просто всички си мълчите каквото и безобразие да направят вашите духовни началници и дори се страхувате да наречете нещата с истинските им имена. Това овцедушие (надявам се не се обиждате, след като самите вие се наричате обце, а поповете са ви пастири) ще ви изиграе лоша шега. Това тук е единичен случай, но такива случаи (по-фрапантни или по безобидни) е имало и ще има още много.



Тема Re: Виждам, че православните нищо не казватнови [re: Oдин]  
Автор ЛюбимeЦ_12+1 (любим)
Публикувано09.01.07 15:39



Привет "Один" не си затваряме нито очите,нито сме смотаняци които не виждат реалноста.
Но да се дискутира по този въпрос е предимно работа на въцърковените хора,а не на "външните".

Ето чети:






Редактирано от ЛюбимeЦ_12+1 на 09.01.07 15:43.



Тема Re: СЛАВИ БИНЕВ ВЪЗВЕДЕН В АРХОНТ В РИМнови [re: Jago Savera]  
Автор XaджиПoптoлeв (бивш poptolev)
Публикувано09.01.07 23:35



Абе забравих да попитам какви документи се подават за архонт. Например кръвна група и удостоверение от здравно осигурителната каса ще ми искат или ще минат само с удостоверение от инспекцията по труда че нямам трудови злополуки.



Тема Re: Виждам, че православните нищо не казватнови [re: Oдин]  
Автор н@блюдaтeлМодератор ()
Публикувано11.01.07 07:23



Имаш право, в клуба няма много коментари, май чакаме повече информация.

Но не всички в Църквата си мълчат като овце, както казваш - ето например православния портал "Двери" - статия на Димитър Спасов с която съм напълно съгласен - "

" също и ""

"Православие.БГ" изразява по-умерена позиция и препечатва . (препечатката е от в. Стандарт, като е променено първоначалното заглавие "") Проф. Желев не спестява истината - ето текста:

"- Професор Желев, вие самият сте архонт. Как се дава тази титла?
- Това бе една почетна титла, дадена ми като знак на уважение от Вселенската патриаршия за работа ми като преводач по време на различните православни съборни съвещания и срещи. Има цял набор от подобни звания, над 20, които се дават за различни заслуги на мирски лица към Църквата - книгопазител, нотар, протекдит и т.н. Те са останали от епохата на Византийската империя. Дават се както за материални дарения, така и за научни, юридически и други подобни заслуги към Църквата.

- Значи митрополит Галактион няма право да дава такава титла, какъвто е случаят със Слави Бинев?
- Теоретично може, но с решение на епархийския съвет. Аз обаче силно се съмнявам, че такова решение е гласувано. А и не виждам какви заслуги има Бинев към църквата. Изобщо това е едно своеволие на владиката, което намирисва на корупция. Но, разбира се, бизнесмените се ласкаят от подобни титли, а и предполагам, че дядо Галактион го е запознал с някои влиятелни хора в Рим.

- Защо на церемонията присъства и кардинал?
- За кардинал Лоу не знам нищо повече от това, което знаят всички - че бе уволнен от папата за педофилия. Повече ме притесняват срещите с йезуити и с представители на Опус деи, което за мен е съвсем необяснимо."

Редактирано от н@блюдaтeл на 11.01.07 07:51.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.