Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:33 09.06.24 
Религия и мистика
   >> Православие
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
Тема Re: Постхристиянска Европанови [re: abi]  
Автор фaмyлyc (щастливец)
Публикувано20.12.06 21:31



Опганизират се... дошла на някого от юнаците майка му от провинцията в Студентски град да му пере чорапите и гащите... или в Търновските общежития на баира тате от село донесъл буркани с москвича - това са кръстоносните походи срещу българските езичници.



Тема Re: Постхристиянска Европанови [re: abi]  
Автор Darth_Vader™ (power)
Публикувано20.12.06 21:35



Метлата, Кобрата, Ксенокса и куп други воинстващи християни и техните сенки. това че не са със същите никове нищо не значи - личи си им християнщината.
А и почнах да се чувствам уютно тук покрай теб... Ще ми е тъжно да си тръгна



Good is a point of view.And the Jedi point of view is not the only valid one.

Тема Re: Постхристиянска Европанови [re: Darth_Vader™]  
Автор abi (froide)
Публикувано20.12.06 22:23



Така...
Не познавам никаква Кобра и никаква Метла.
Както се опасявам, че нито един от тукашните другари не би си избрал подобен ник. Ксенокса както разбрах си е там с ник-а, а и повечето от тези, за които знам, че пишат в клуб Православие, а НЕ в Хриситянство, вярвам, че биха запазили никовете си.

Вие обаче си имате мод нали? Кажете му с нашия мод да си сверят ай-питата и каквото си е наше - повтярям на Православие - ще се постараем да си го приберем ако се налага санкционираме.
За Християнство не отговарям, там правете каквото си искате докато не писнат местните и тогва си преговаряйте ако се намират дипломати наоколо.

Ние сме отделен клуб...поне в това искам да вярвам. Така, че ще помолим местните ако искат да са при нас - да не тормозят вас. Обаче тогава и вие няма да ни тормозите.

Дори (казвали сме го сто пъти) ако се бяхте постарали да водите "градивен диалог" (без фашистки и идеологически изцепки) нямаше и да ви гоним. Ето Гери физика не сме го и пипнали, а е атеист до колкото знам. Енос е мормон и т.н. Аз съм "мислиш да те лъжа", но съм другарче със старостилците (вкл.Тимотей), мормона, физика, модераторите, новостилците и т.н.

Така, че "Размяна на населението".
Кой от където е и мир да има.

Амин!



Тема Re: Постхристиянска Европанови [re: abi]  
Автор xenox (елфът савин)
Публикувано20.12.06 23:50



ще прибираш, ама друг път!





Тема Re: Постхристиянска Европанови [re: abi]  
Автор xenox (елфът савин)
Публикувано20.12.06 23:58



цялото нещо в езичество, на което толкова са му "сърдити" се дължи на доста грубия стил на метлата и доста грубия стил на всички езичници. вярно и аз си позволих доста гадни изказвания, които не ми правят чест, но пък за всички си има съответната провокация.

всичко започна от темата абсурдите на християнството, пусната от май Бьори беше. прочетох, прочетох, и като видях че никой там не разбира от християнство реших да им обясня нещата. е хубаво, ама те имали някакво особено лошо отношение спрямо християнството и не след дълго бях сложен под общ знаменател с метлата, оплют и омаскарен. доста грубо при това. и всичко това под дъжд от обяснения, че езичниците били толерантни и разбрани хора, за разлика от гадните и фанатични християни.
добре, че имаше един-двама по-конструктивни, че да има полза за мен от цялата работа. научих доста полезни неща, но пък цената си беше солена.

а причината изобщо да отида в клуб езичество беше: блек улф и постоянните му заяждания тука, плюс недоумението как така може да има още езичници и какво точно правят като такива - кучета ли колят, по горите ли живеят и т. н.

тъй че мистър вейдър да не се прави да ущипана ученичка.

не сме ние тези, които отказват да провеждат диалог. ако навремето езичниците са се държали като тия в клуба нищо чудно, че накрая на някой папа с по-слаби нерви са му избили чивниите и е наредил да ги колят и палят.





Тема Re: Постхристиянска Европанови [re: abi]  
Автор фaмyлyc (щастливец)
Публикувано21.12.06 00:01



Няма Метла и няма Кобра от Християнство. Но тия келемета ще ме накарат сериозно да се замисля да свикаме кръстоносен поход... не са малко лудите като мене и из клубовете на абв, и из протестантските сайтове и заради трима-четирима навлека "езичници" да подлудим дира.







Тема Re: Постхристиянска Европанови [re: xenox]  
Автор Darth_Vader™ (power)
Публикувано21.12.06 00:13



Не може да отречеш дългото ти присъствие в клуб Езичество, макар и недолюбвано, беше сравнително толерантно третирано, за разлика от агресивното отношение на тукашните обитатели.
Така че вече си се убедил, че не пием кръв, не ядем кучета, а даже някои езичници са и вегетарианци...



P.S.
накрая на някой папа с по-слаби нерви са му избили чивниите и е наредил да ги колят и палят.
А щом на божите наместници им избиват чивиите, значи мога да приема за нормално и избиването на чивиите на редовите простосмъртни християни ...


Good is a point of view.And the Jedi point of view is not the only valid one.

Тема Re: Постхристиянска Европанови [re: xenox]  
Автор фaмyлyc (щастливец)
Публикувано21.12.06 00:15



E та според тебе как са се държали

Когато Вторрата св война тръгват да правят десант американците през непроучения дотогава о. Папуа Нова Гвинея (високо плато е вътрешността, джунгла и пр и се е считало, че няма хора или е много рядко населен) разузнавачите се шашнали - стотици огньове през нощта показвали, че товае гъсто населена страна... А от въздиха се виждало, че това са наистина селища недалеч едно от друго и си имат до всяко село нещо като кула от пръти потроена... Проучването остава за след войната, а из популярните и научните спосания тръгват статии за запазената раса от полубогове едва ли не, които живеят в хармония с природата и си имат кули обсерватории от които гледат звездите. Още свършила несвършила 45 година войната и трима-четрирма мисионери, единия доктор, заедно с десетина филипнци на 3 самолетаа тръгват да открият чудната страна и кулите на слънцето... какво става с тях се сещаш. Каи-каи... една от малкото общи думи в няколкостотинте езика на папуасите, значело ям. Кулите са за наблюдение - откъде идва врагът и къде има враг да го убият. Езическа идилия - пример как блажено щяха да си живеят езичниците, ако го нямаш християнството.



Тема Re: Постхристиянска Европа [re: Darth_Vader™]  
Автор xenox (елфът савин)
Публикувано21.12.06 00:26



какво да ти кажа - понеже се чуствам християнин, би трябвало да приемам всички обиди към християните като обиди към мен - в такъв случай тукашното отношение на православни към езичници не може да се опре про мръсотия и арогантност и на малкото пръстче на вашето към християните.

но да речем, че съм ги пропуснал покрай ушите си, пас трябва да съм радостен, че срещите ни са виртуални, а не реални, щото всички работи с дрането, боя и т.н. нямаше да ни се разминат, макар да сте хора които "за разлика от християните не биха причинили болка на живо същество без причина", въпреки, че сте "толерантни" и хубави хора.

общо взето зцнаеш ли какво научих: има си хора фанатици и хора толерантни. хора умни и хора глупави. и вероизповеданието им няма обосено значение.

ето, например за римлянина нищо не мога да кажа - готин тип, но сабазий и ти сте си фанатици, а онзи безпътен - ако си минавал през религия наскороще видиш какво пароня го е затресла, че му трият меннията. когато хора като теб и сабазий са ставали папи и царе е имало гонения, когато хора като римлянина са ставали папи и царе - имало е мир. или там каквото сабя покаже.
както каза един умен човек - фанатикът не е човек, който умира за кауза, а човек, търсещ кауза, за която да умре.

и още нещо: във всички вероизповедания има всякакви типове. и всички тия типове са полезни в един или друг случай. много пъти съм се ядосвал на християните в нашата енория как може да са толкова нетолерантни, но после се оказва, че в определени случаи има нужда някой да бъде нетолерантен и да каже стига простотии, оляхте се. тук също. има нужда и от твърда ръка, и от разбиране. изобщо светът, колкото и да преобладава ентропията е много добре балансиран и всичко си има мястото. бог добре си есвършил работата.



Тема За Abiнови [re: abi]  
Автор BlackWolf (ловец)
Публикувано21.12.06 00:30



"...и вие, да ме прощаваш, поредните глупаци, на които един Бог не им стига и искат да са поне 34..."

Ти нещо не си в час.

Напротив, и един бог ми е много, защото човек няма нужда от нито един...
Точно това на вас, вярващите, ви е слабото място - готови сте в името на своя бог да оплюете бога на другарчето си, а всъщност това няма никакво значение, защото просто бог няма - нито един, нито 101...

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.