Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:30 09.06.24 
Религия и мистика
   >> Православие
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
Тема Re: тованови [re: Morrigan*]  
Автор Koпpивeнa_мeтлa (lutomsky)
Публикувано27.12.06 13:26



Аз хороскопи не правя!

Действия крепят Вселената.


Тема Хехехе:)нови [re: Topмyнд]  
Автор Morrigan* (Goddess)
Публикувано27.12.06 13:28



Тука да не се изпитваме, а?!

Ето например, една от любимите ми...догмата за непорочното зачатие......

Доста кръв се е изляла и докато се разбере Исус какъв се пада на Бога. Да не говорим за догмата, че първосвещеника в Рим е божи наместник на Земята.....Хехехехе:)



Тема Re: тованови [re: Koпpивeнa_мeтлa]  
Автор Morrigan* (Goddess)
Публикувано27.12.06 13:30



Ей, туко що наруши една от Божиите заповеди!

Съучастието в правенето на хороскопи и взимане-даване с врачки и баячки е наказуемо, според Стария Завет!



Тема я, я,нови [re: Morrigan*]  
Автор Topмyнд (Giantsbane)
Публикувано27.12.06 13:54



какво гласи догмата за непорочното зачатие? Верно да се поизпитаме


Интересно какво общо имат той и другия за папата с православието, щото форумът не е католицизъм



Тема Re: я, я,нови [re: Topмyнд]  
Автор Morrigan* (Goddess)
Публикувано27.12.06 14:01



Ъм?! Доколкото си спомням става въпрос за бъдещето на Европа след християнството. Е, Европа не е само православие, нали?



Непорочното зачатие. Ех, какви неща стават по света! Значи въпросът, който терзаел умовете на "Отците на Църквата" е бил дали Мария да бъде причислена към митологията, която се е създавалапо това време като Богородица или като Човекородица. След няколко тона кръв и други телесни загуби се наложила тезата, че тя е Богородица!

Майтапа настрана, но никой ли тук не се усъмнява в непорочното зачатие?!



Тема Re: я, я,нови [re: Morrigan*]  
Автор Koпpивeнa_мeтлa (lutomsky)
Публикувано27.12.06 14:11



Майтапа настрана, но никой ли тук не се усъмнява в непорочното зачатие

Че защо някой трябва да се съмнява тука в непорочното зачатие?

Действия крепят Вселената.


Тема Re: тованови [re: Morrigan*]  
Автор Koпpивeнa_мeтлa (lutomsky)
Публикувано27.12.06 14:12



Отговаряш супер неадекватно.

Действия крепят Вселената.


Тема Re: я, я,нови [re: Koпpивeнa_мeтлa]  
Автор isihia (минаващ)
Публикувано27.12.06 14:31



аз пък се съмнявам че някои бъркат католицизъм и православие, без понятие за догмат. А като влизаме в Европа трябва да си носим православните ценности. Вече стана въпрос за непорочното зачатие, че не е православен.
Та какво му е лошото на догмата и на кого пречи?



Тема Re: я, я,нови [re: Morrigan*]  
Автор Topмyнд (Giantsbane)
Публикувано27.12.06 14:31



Ми не, никой тук не приема непорочното зачатие като догмат. Този въпрос е занимавал не "Отците на Църквата", а римските папи от 15-и век насам. И касае не раждането на Иисус, а раждането на Св. Богородица, по-точно според догмата че в момента на нейното зачатие тя е била освободена от първорородния грях и не е имала възможност след това да извършва лични грехове. Това съвсем не е общохристиянски догмат, а е нововъведение на католицизма. Както и да е, това за което ти говориш се нарича несторианство, близо хиляда години по-рано и не се е решило с няколко тона кръв, а с един църковен събор - чети историята



Както и да е де, дай да видим как някой православен догмат ограничава съзнанието? Например догмата за Света Троица?



Тема Re: я, я,нови [re: Topмyнд]  
Автор Morrigan* (Goddess)
Публикувано27.12.06 16:10



Ми не, никой тук не приема непорочното зачатие като догмат. Този въпрос е занимавал не "Отците на Църквата", а римските папи от 15-и век насам. И касае не раждането на Иисус, а раждането на Св. Богородица, по-точно според догмата че в момента на нейното зачатие тя е била освободена от първорородния грях и не е имала възможност след това да извършва лични грехове. Това съвсем не е общохристиянски догмат, а е нововъведение на католицизма.

Както вече уточних говорех за християнските догми, не само за православните. Не съм твърдяла, че всички разклоненията на християнството са приемали тази или онази догма, а твърдях, че догмите по принцип и в частност тези на религиите в Европа ще бъдат отхвърлени. Но не е ли приета Мария за Дева в Православната църква?! Която е родила Сина Божи, без да е съгрешавала?!?!

Всякакви други увъртания, дали е била родена или не с Първородния грях са....мммм...айде да не казвам какво, че ще ми изтрият мнението.
На въпроса ти с какво догми като тази пречат на свободата на съзнанието.
Да твърдиш, че е възможно оплождане без сексуален контакт в една примитивна епоха, е подигравка с тези, които вярват в подобни неща и обида към хората с логично мислене. Въпреки, че е доказано, че хората не могат да се размножават без парньор от противоположния пол. И най-нелепото в случая е да се приписва бремеността на една жена за божие дело.

Що се отнася до това дали са се лели реки от кръв...най-добре е да се види историята на Европа за последните 1600 години и безпристрастно да се реши в мир и любов ли са живели.

И щом ще си задаваме въпросчета...айде един и от мен. Коя догма е допринесла за разширяване или освобождаване на съзнанието на хората?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.