Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:45 24.05.24 
Религия и мистика
   >> Православие
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Спасението...нови [re: abi]  
Автор Last_Roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано04.12.06 21:49



антисемит е този, които мрази всичко еврейско
няма такова нещо - това определение ти ли го изфабрикува?
или световната еврейска общност?


Освен това, ако човек не обича евреите - задължително ли трябва да бъде класифициран като антисемит, при положение, че по-голямата част от евреите не са семити, а хазари /които пък нямат нищо общо със семитите/.
Пак повтарям, че евреи са "суперетнос" на религиозна, а не расова основа/. От друга страна арабите от Ливан, Сирия, Палестина и др. близкоизточни държави са си семити. Тъй като нямам нищо против последните - излиза, че за никакъв антисемитизъм не може и да иде реч, а всичко е въпрос на евтина демагогия.
Много пристрастно се изказваш. Май и при теб, както и при фамулус - кръвта вода не става, а?
Facta, non verba!

Редактирано от Last_Roman на 04.12.06 22:08.



Тема Re: тъпата тема нанови [re: abi]  
Автор фaмyлyc (щастливец)
Публикувано05.12.06 07:22



Да не говорим, че си е лично мое мнение, че който се итересува от библейска теология трябва да познава принципите на юдаизма. За сега съм изключение в това отношение (може би съм единствената, която се занимава и с юдаизъм). - може да си, може и да не си.

В случая обаче не правя никакв връзка. Няма някакъв пояснителен текст, въведение с което да подскажеш каква е основната ти идея - ами основната ми идея е именно тая - да поговорим за това, че СПАСЕНИЕТО Е ОТ ЕВРЕИТЕ и какво означава това, доколко православните са мислили изобщо за Божия план от Евреи 9-11. Сега, че темата виси... не ми се пишат 10 страници които да останат на 0 мнения, ако никой не се заинтересува от темата.

За "добросъвестно заблудените", за "детинщините им" - ами виж, че някои от "антисемитите" просто не знаят за какво говорят, повтарят един два шаблона от разни сайтове. А може и да не са разговаряли с жив евреин.




Тема Re: Спасението...нови [re: abi]  
Автор фaмyлyc (щастливец)
Публикувано05.12.06 07:31



Аби, който прочете тоя постинг като отговор на темата ми, ще помисли че говориш за снимката в темата. Тя няма нищо общо с Ди евиге Юде, това е съвременна снимка, един ортодоксален евреин, стар, та не може да стои от стареост, затова се моли седнал пред Храмовата Стена.

А ди евиге Юде сложих като отоговр на един постинг на Боян Влъхвата, в който нищо освен антисемитска реторика нямаше. И това и исках да кажа.




Тема Re: Спасението...нови [re: Last_Roman]  
Автор фaмyлyc (щастливец)
Публикувано05.12.06 07:41



Добре де, след всичките тия обяснения твоят антисемитизъм на расова основа ли е или на религиозна, или на етническа - към "суперетноса на религиозна ознова" и всичките му раси






Тема Re: Спасението...нови [re: фaмyлyc]  
Автор Last_Roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано05.12.06 07:46



по-скоро е на религиозна. И пак повтарям - не е антисемитизъм. Наречи го антиюдаизъм, ако щеш.



Facta, non verba!


Тема Re: Спасението...нови [re: Last_Roman]  
Автор фaмyлyc (щастливец)
Публикувано05.12.06 09:47



Ако е на религиозна, то интересно ми е тогава да разбера дали е "християнски" или езически






Тема Re: Спасението...нови [re: фaмyлyc]  
Автор abi (mente)
Публикувано05.12.06 10:38



Да, добра вметка. Ето какво се получава, когато се изразяваме на бързо...Имах предвид именно отговорът ти към Боян. Съгласна съм, че не е нужно да се пишат 10 страници, но 5 допълнителни изречения никога не са излишни. Аз за това си се обяснявам надълго и нашироко - барем остана разбрана...и все не го докарвам:))))))

"Никога не бих станал член на клуб, в който приемат такива като мен" Цитирано от Еко...


Тема Re: За специалистите....нови [re: фaмyлyc]  
Автор abi (mente)
Публикувано05.12.06 10:51



Има една прекрасна възможност за публична изява в мрежата. Така могат да демонстрират изключителнатата си компетентност по Еврейския въпрос и да помогнат на милионите читатели по света да се запознаята с "правилната гледна точка"!

Предлагам има да редактират най-добросъвестно линковете на уикипедията (свободната енциклопедия!) започвайки от българския вариант:



Могат да го няправят дори на всеки език който ползват!

Това е едно много добро решение поради това, че в Ларус и Британика надали ще могат да се вредят. Но пък уики се ползва с огромен успех в нет търсачките, така, че пак ще допирнесат нещичко за "образованието" на човечеството.

Да не забраят само, че уики се твори по съвест! Собствената ти съвест и самопреценката за познанията ти трябва да са безупречни! Защото каквото и да напишеш, рано или късно ще бъде прочетено!

Успех!


Думам ти дъщеее сещай се снахооо:))))

"Никога не бих станал член на клуб, в който приемат такива като мен" Цитирано от Еко...

Редактирано от abi на 05.12.06 11:03.



Тема Re: Спасението е от евреитенови [re: БoянlYl]  
Автор xenox (елфът савин)
Публикувано05.12.06 13:25



забравил си Фройд, Дарвин... и Сионските мъдреци.



можамед, обаче, не е евреин, а масоните са били заформени в древен египет. и се пише комунизъм.



Тема Re: Спасението е от евреитенови [re: xenox]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано05.12.06 13:48








Комунизъм - кумонизъм все тая

Редактирано от muradkhan на 10.12.06 13:26.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.