Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:24 20.06.24 
Религия и мистика
   >> Православие
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Браво на диваците!нови  
Автор krustan (минаващ)
Публикувано27.10.06 09:58



Имаше една жена - Снежана, която се грижеше за деца в неравностойно положение, както сега ги наричат, в църквата "св.Кирил и Методий" на пазара. Осигуряваше им нещо обяд, закуски, водеше ги на служба, имаха неделно училище, мероприятия, поддържаха се тесни контакти с родителите/настойниците.

ИЗГОНИХА Я ХУБАВЦИТЕ, НАШИТЕ ПРАВОСЛАВНИ ШЕФОВЕ!

По-рано тя искаше да разшири своята благотворителна дейност като създаде православен национален детски форум, но лозенския ни зам. първосветител не й позволи. Дано да го изберат за някакъв митрополит - да кажем Смолянски, да ходи там при помаците и да ни се маха от главата!

Приятели, бедна Ви е фантазията колко е богата въпросната църква на пазара. Обаче Снежана я изгониха. Да не се притесняваме за децата обаче - има толкова католически и протестантски благотворителни мисии, защо да им дублираме функциите?

Пред очите си виждаме как богопродавните свещенослужители рушат Христовата църква; е редно ли е да им пеем "ис полла ети, деспота", или заслужават ритник?!

То че нищо не може да се направи, ясно е, но поне да се знае какви са, да не им вярва православния народ, а да се пази от вълците в овчи кожи.

<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от krustan на 27.10.06 09:59.</EM></FONT></P>

Редактирано от krustan на 27.10.06 09:59.



Тема Re: Браво на диваците!нови [re: krustan]  
Автор maycal (новак)
Публикувано27.10.06 12:29



Здрасти, разкажи по-подробно.....Как им осигуряваше обяд,закуски, с какви средства?Къде точно ядяха(в рамките на центъра или извън него)?

"По-рано тя искаше да разшири своята благотворителна дейност като създаде православен национален детски форум, но лозенския ни зам. първосветител не й позволи"-Кой точно е той?С какви средства и сили(собствени?) е искала да създаде този форум?
Кога я "изгониха"?

Колко е богата "въпросната църква на пазара"?Можеш ли да посочиш факти в тази насока?
Благодаря предварително за отговорите!





Тема За Снежананови [re: maycal]  
Автор krustan (минаващ)
Публикувано27.10.06 12:43



Ами потърси в Интернет, имаше и в печата доста статии за нея.

Децата се хранеха в едно помещение в двора на църквата, в едно полумазе. Средствата за благотворителната дейност бяха от дарители. Снежана е предупредена да напусне до 29.10 - неделя.

Кой е тОЙ, лозенския ни зам.-първосветител, сещай се сам.

Приходите на храма "св.Кирил и Методий" се броят с петцифрени числа всеки месец. Ама тече ремонт и за децата няма. А и, както споменахме, за социална дейност си има католици и протестанти, ние сме по-възвисени от тях в духовно-практически аспект и ще строим хотели, вместо приюти.



Тема Re: За Снежананови [re: krustan]  
Автор maycal (новак)
Публикувано27.10.06 13:27



Отговора ми се струва малко като даден от "аристократ" като онези ,за които говориш-"потърси в Интернет", "сещай се".....Ако ще даваш информация, давай я като хората .....



Тема Re: За Снежананови [re: maycal]  
Автор dqdoyoco(sancociganina) (минаващ)
Публикувано27.10.06 14:08



maycal,затебе е по-добре да не участваш в тази тема,защото много,ама ного се излагаш...



Тема Re: За Снежананови [re: dqdoyoco(sancocigani]  
Автор maycal (новак)
Публикувано27.10.06 14:13



Ами какво да се прави ,понякога(или често,или винаги) ще се поизлагаме....


А защо , да не би защото не знам кой е "лозенския............."..?

Кажи ти кой е , там -в Испания , може да знаете повече?



Тема Re: За Снежананови [re: maycal]  
Автор dqdoyoco(sancociganina) (минаващ)
Публикувано27.10.06 15:11



брат,аз ти направих забележка с любов...
много добре знаеш,че между нас има "особена духовна връзка"...
така,че потигравките ти към мене ги считам за "ирония"...

винаги твой барат в Господа,Санчо!...





Тема Re: Браво на диваците!нови [re: krustan]  
Автор Maмaнтoc (топлолюбив)
Публикувано27.10.06 15:38



Много важна тема!

Очаквам мнение от Тимотей.
Интересно би ми било да "чуя" и Фамулус, Мурадхан-а, Чугунения шогун и пр.

Здравейте!



Тема Re: Браво на диваците!нови [re: Maмaнтoc]  
Автор dqdoyoco(sancociganina) (минаващ)
Публикувано27.10.06 16:03




Интересно би ми било да "чуя" и Фамулус, Мурадхан-а, Чугунения шогун и пр.


ми май нЕма да ги "чуеш"...

а,тимотей със сигурност ще го "чуеш",но нищо няма да разбереш...
Той Бог не го разбирамта ти ли?





Тема Re: За Снежананови [re: dqdoyoco(sancocigani]  
Автор maycal (новак)
Публикувано27.10.06 16:54



"

брат,аз ти направих забележка с любов...
много добре знаеш,че между нас има "особена духовна връзка"...
така,че потигравките ти към мене ги считам за "ирония"...

винаги твой барат в Господа,Санчо!...


И аз така.....! Всичко хубаво, ама аз така и не разбрах за какво беше забележката, а да ти се подигравам не съм и помислял...

Впрочем така и не разбрах кой е лозенския божи служител!Може да съберем пари да го командироваме в Рим, на обмяна на опит в оная енория ,където имаше организирана спалня и кухня за емигранти , клошари и др.(ако я има още!)




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.