Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:41 25.04.24 
Религия и мистика
   >> Православие
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Хулата против Бог  
Автор galas (talantliva)
Публикувано03.11.06 16:48



Здравейте! Обръщам се с молба за помощ към всички които искат и могат да помогнат. Сестра ми има натрапчиви мисли, хула против Бога. Тя е вярваща и това за нея е непростимо, огромен грях за който няма прошка ни на този, ни на онзи свят. Това и аз съм го чела. Но разбира се, тя не иска съзнателно тези мисли в главата си, опитава се да се отърве, но те все я преследват. Това нейно състояние продължава вече 5 години. На моменти се чувства по-добре, но по-често е разстроена, объркана, чувства се виновна, обречена, нищожна, мръсна, незаслужаваща да живее и т. н Не съм спряла да и говоря и да се моля за нея. Че тя не мисли съзнателно и съответно Бог ще и прости. Но винаги ме връща към този стих където пише, че хулата против Бпг не се прощава. Ако някой може да помогне или да даде съвет ще съм много благодарна. П.С: Само искам да кажа, че сетра ми не вярва на гадателки, ходжи, екстрасенси и др. Ходели сме и при свещеник, който я успокои, че прехвърля този неин грях върху себе си. Това също не даде резултат





Тема Re: Хулата против Богнови [re: galas]  
Автор isihia (непознат )
Публикувано03.11.06 18:08



Има ли някой, в този форум, дето не е изповядал все още този грях?



Тема Re: Хулата против Богнови [re: galas]  
Автор Tимoтeй (монах в света)
Публикувано03.11.06 23:22



Сестра ти явно има някакво нарушение на психиката и това позволява на демоните да я нападат по-силно. Често трябва да се изповядва и да взема причастие. Може да има и стари грехове, които е забравила или още не е спряла грях, неприятен за Бог.

Всеки ден да чете молитви за изгонване на демонски сили, може и при свещеник, и да пие сутрин богоявленска вода и през деня светена вода. Да се опита да подобри психиката си, чрез лекари, или най-добре чрез природосъобразен начин на живот - пост, без захар, малко животински и много движение и плодове и зеленчуци. Шоколадът е забранен най-вече!!



Тема Re: Хулата против Богнови [re: galas]  
Автор ease ()
Публикувано04.11.06 04:17



смятам,че става дума за психичен проблем
може да е обсесивно-компулсивно разсгройство-при него има нарарапливи мисли

да иде при психиатър да си поговори...или психолог



Тема Re: Хулата против Богнови [re: galas]  
Автор dqdoyoco(sancociganina) (член)
Публикувано04.11.06 12:49



а,вие знаетели какво е "хулата против Святия Дух",та започнахте и съвети да давате.
май ще излезе прав,Godizrael,че ви липсват някой "млечни уроци" от Библията...



Тема Re: Хулата против Богнови [re: ease]  
Автор dqdoyoco(sancociganina) (член)
Публикувано04.11.06 13:41



смятам,че става дума за психичен проблем
може да е обсесивно-компулсивно разсгройство-при него има нарарапливи мисли

да иде при психиатър да си поговори...или психолог


много добър съвет.
това е едно съмнение,което има връзка с християнската вяра.
такива не липсват в Библията.ето един много сходен случай...

3 Царе 19:1-6
1. И Ахаав съобщи на Езавел всичко, що бе сторил Илия, и как бе избил с меч всичките пророци.
2. Тогава Езавел прати човек до Илия да каже: Така да ми направят боговете, да! и повече да притурят, ако утре, около тоя час, не направя твоя живот както живота на един от тях.
3. А като видя това {Или: А Илия се убоя и.}*, Илия стана и отиде за живота си, и като дойде във Вирсавее Юдово, остави слугата си там.
4. А сам той отиде на еднодневен път в пустинята, и дойде та седна под една смрика; и поиска за себе си да умре, казвайки: Доволно е, сега, Господи, вземи душата ми, защото не съм по-добър от бащите си


съдържанието на подебни съмнения не са съмнения на вярата,а е сврзано изцяло с самия вярваш.ледователно тука не става въпрос за урочи по теология и богословие,а за нещо чисто човешко.
знаеш ли какъв "урок" Бог даде на пророка илия?



Тема Re: Хулата против Богнови [re: galas]  
Автор cuddly (star chaser)
Публикувано04.11.06 15:58



мисля, че освен добър свещеник, на сестра ти е необходим и добър психотерапевт.




Тема Re: Хулата против Богнови [re: galas]  
Автор ask2OO4 (питанка)
Публикувано04.11.06 17:41



Както се каза и по-нагоре май всеки е имал такива мисли. И аз съм имал. Важното е да не се обръща внимание. И да се помнят 3 неща:

1. Тези мисли НЕ СА от нас. Биват ни внушавани.
2. Една мисъл става наша и отговаряме за нея не когато я ПОМИСЛИМ, а когато я ПРИЕМЕМ и се СЪГЛАСИМ с нея.
3. Хулата против Светия Дух не е когато си помилиш нещо срещу Него. Не. Тя е когато до края на живота си човек остава неразкаян. ВСЕКИ грях може да се прости, само когато липсва покаяние това е невъзможно.

И накрая за ваше успокоение искам да припомня третата от вечерните молитви, която е към Светия Дух. В нея се иска прошка за различни неща, а първото или второто от тях е хулна мисъл против Него. Как мислите, дали такава молитва би имала място, ако това не може да бъде простено?

С времето това отминава, защото по този начин бесовете като ни намерят слабото място, се гаврят с нас. А когато покажем, че хич не ни интересува това изнудване на съвестта, те престават. И мислите също.



Тема Re: Хулата против Богнови [re: ask2OO4]  
Автор dqdoyoco(sancociganina) (член)
Публикувано05.11.06 15:23



3. Хулата против Светия Дух не е когато си помилиш нещо срещу Него. Не. Тя е когато до края на живота си човек остава неразкаян. ВСЕКИ грях може да се прости, само когато липсва покаяние това е невъзможно.

И накрая за ваше успокоение искам да припомня третата от вечерните молитви, която е към Светия Дух. В нея се иска прошка за различни неща, а първото или второто от тях е хулна мисъл против Него. Как мислите, дали такава молитва би имала място, ако това не може да бъде простено?


няма такава "доктрина" в новия завет.етокакво казва той по въпроса:

Матей 12:22-32
22. Тогава доведоха при Него един хванат от бяс, сляп и ням; и го изцели, тъй щото немият и проговори и прогледа.
23. И всичките множества се смаяха и думаха: Да не би Този да е Давидовият син?
24. А фарисеите, като чуха това, рекоха: Тоя не изгонва бесовете, освен чрез началника на бесовете, Веелзевула.
25. А Исус, като знаеше техните помисли, рече им: Всяко царство, разделено против себе си, запустява; и никой град или дом, разделен против себе си няма да устои.
26. Ако Сатана изгонва Сатана, той се е разделил против себе си; тогава как ще устои неговото царство?
27. При това, ако Аз чрез Веелзевула изгонвам бесовете, чрез кого ги изгонват вашите възпитаници? Затова, те ще ви бъдат съдии.
28. Но ако Аз чрез Божия Дух изгонвам бесовете, то Божието царство е дошло върху вас.
29. Или как може да влезе някой в къщата на силния човек и да му ограби покъщнината, ако първо не върже силния? - тогава ще ограби къщата му.
30. Който не е с Мене, той е против Мене; и който не събира с Мене, разпилява.
31. Затова ви казвам: Всеки грях и хула ще се прости на човеците; но хулата против Духа няма да се прости.
32. И ако някой каже дума против Човешкия син, ще му се прости; но ако някой каже дума против Светия Дух, няма да му се прости, нито в тоя свят {Или: век.}*, нито в бъдещия.



24. А фарисеите, като чуха това, рекоха: Тоя не изгонва бесовете, освен чрез началника на бесовете, Веелзевула.
25. А Исус, като знаеше техните помисли, рече им: Всяко царство, разделено против себе си, запустява; и никой град или дом, разделен против себе си няма да устои.
26. Ако Сатана изгонва Сатана, той се е разделил против себе си; тогава как ще устои неговото царство?
27. При това, ако Аз чрез Веелзевула изгонвам бесовете, чрез кого ги изгонват вашите възпитаници? Затова, те ще ви бъдат съдии.


хулата против Духа е в това да се каже,че Исус има силата си от сатаната.тя е прко свързана и с невериетo - непокаянието - единствения грях на човека и човечеството.така,че нверието,че Исус Христос не е Бог е хулата против Святия Дух.

Йоан 3:17-19
17. Понеже Бог не е пратил Сина на света да съди света, но за да бъде светът спасен чрез Него.
18. Който вярва в Него не е осъден; който не вярва е вече осъден, защото не е повярвал в името на Единородния Божий Син.
19. И ето що е осъждението: светлината дойде на света, и човеците обикнаха тъмнината повече от светлината, защото делата им бяха зли.





Тема Re: Хулата против Богнови [re: dqdoyoco(sancocigani]  
Автор dqdoyoco(sancociganina) (член)
Публикувано05.11.06 16:58



съдържанието на подебни съмнения не са съмнения на вярата,а е сврзано изцяло с самия вярваш.ледователно тука не става въпрос за урочи по теология и богословие,а за нещо чисто човешко.
знаеш ли какъв "урок" Бог даде на пророка илия?


трябва да се въздейства на чуствата,а не на онова което казват те.
така,че "лека" на пророка илия не беше курс по богословие,а просто храна и сън.

3 Царе 19:5-6
5. Тогава легна и заспа под смриката; после, ето, ангел се допря до него и му рече: Стани, яж.
6. И погледна, и ето при главата му пита печена на жаравата и стомна с вода. И яде и пи, и пак легна.


Бог винаги постъпва така.след като не е създал като човешки същества.Той уважава нашата човешка природа.

на сестрата е нужен "лека".един месец почивка в планината и мнаого сън и добра храна.
нека да не сме "духовни" повече от Бога.и прекаления светец не е нужен на Бога.

Еклесиаст 7:16
16. Не ставай прекалено праведен,
И не мисли себе си чрезмерно мъдър;
Защо да се погубиш?






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.