Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:31 18.05.24 
Религия и мистика
   >> Православие
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Всемогъщ ли е вашият Бог?нови  
Автор БOPE (неотразим)
Публикувано23.09.06 10:03



Страшли ли са демоните във вашата религия?
Ако ги предизвикам на дуел дали ще оцелея :) ?

... е-е-е-х ...


Тема Re: Всемогъщ ли е вашият Бог?нови [re: БOPE]  
Автор Любимeц 12+1 (90944)
Публикувано23.09.06 11:22



Пробвай



но нали знаеш как се викат
Вземаш кило сяра,кило гълабов тор,кило въглища..слагаш това в една тенджера вземаш дървен чук и почваш да блъскаш по съставките смесвайки ги като едновременно ги и призоваваш

Ако от получения барут не ти се явят явно лошо си ги викал



Тема Re: Всемогъщ ли е вашият Бог?нови [re: Любимeц 12+1]  
Автор maycal (член)
Публикувано23.09.06 11:34



Освен да ги извика като неволята -да му оправят колата , но по-вероятно е да му я доразвалят!





Тема Re: Всемогъщ ли е вашият Бог?нови [re: БOPE]  
Автор Tимoтeй (монах в света)
Публикувано23.09.06 12:50



Демоните са паднали и извратени ангели и Христос ги е изгонвал от хората като истински Бог. Но Той не ги е премахнал напълно и още не ги е поставил на вечни мъки, заедно с неразкаяните грешници, защото те са ни полезни!

Св. Серафим Саровски казва за демоните, че най-малкият от тях с малкия си палец може да обърне цялата земя! Тяхната сила е голяма, но Бог я задържа и те правят само това, което Той позволяза за наша полза духовна.

"Човеколюбимият Бог - пише св. Василий Велики - използва жестокостта на демоните за нашето излекуване, както мъдрият лекар използва отровата на ехидната за излекуване на болните".

Така че дяволът е зъл за себе си, а не за нас. Той само може да ни скланя към зло, но ние колкото повече ни плаши и смущава, толкова по-бързо и по-силно викаме и прибягваме към Бога и до Църквата Му. И демонът отстъпва посрамен

Бог не само е Всемогъщ, но и Всеблаг и Спасител, за тия които Го обичат и Му вярват и са Му послушни.



Тема Re: Всемогъщ ли е вашият Бог?нови [re: Tимoтeй]  
Автор БOPE (неотразим)
Публикувано23.09.06 13:06



Тоест, ако не го обичам, не вярвам в него и не съм му послушен - какво ще направи той с мен? Ако за мен това е една голяма измислица? В момента както сте се досетили искам да ви докажа правотата си.

ПРИЗОВАВАМ ВАШИЯ БОГ, ВСИЧКИТЕ МУ АРХАНГЕЛИ, АНГЕЛИ И ДРУГИТЕ ВАШИ НЕБЕСНИ СИЛИ ДА МЕ УНИЩОЖАТ, СЪЩОТО СЕ ОТНАСЯ И ЗА ВАШИТЕ ДЕМОНИ, САТАНИ И БЕСОВЕ или как там им викате. Ако утре съм жив - значи просто ги няма.

... е-е-е-х ...


Тема Re: Всемогъщ ли е вашият Бог?нови [re: БOPE]  
Автор Любимeц 12+1 (90944)
Публикувано23.09.06 13:15



Като викаше на баща си,или на майка си:бийте ме,убийте ме..те правеха ли го.

Или като викаше на силното момче в класа ви:"ступай ме",то винаги ли го правеше?
Или по често те подминаваше като малка гара,щото не си му интересен?



Тема Re: Всемогъщ ли е вашият Бог?нови [re: БOPE]  
Автор Vadislav (търсещ)
Публикувано23.09.06 13:39



Леле БОРЕ по-перфектно доказателсвто че "нашия" Бог го няма, не бях чувал. Продължавай в същия дух, логиката ти е желязна! Очаквам добре изпипано доказателство за съществуването на твоя бог...



Тема Re: Всемогъщ ли е вашият Бог?нови [re: Vadislav]  
Автор БOPE (неотразим)
Публикувано23.09.06 13:48



Това мога да направя до момента и това правя. Така или иначе нито една от тези ваши "сили" нито Бог нито сатаната се е появил по някакъв начин в живота ми. Това все едно е да викаш неволята - знаете тази приказка.

ДОБРЕ, НЕКА ПОНЕ ДА СЕ ПОЯВЯТ ЗА ДА ГИ ВИДЯ ИЛИ УСЕТЯ ПОНЕ.

Вашият Бог трябва да му е изгодно да направи от мен християнин и просто само малкото пръстче да си мръдне за да го усетя. А сатаната сигурно иска още една грешна душа във владенията си.

Нищо, все пак ще изчакам до утре. А пък скоро ще ходя да скачам с парашут - т.е. още един шанс за Силите (без значение кои)

p.s. Мога и да ги нагрубя, но тогава ще ме изтриете и няма да мога да ви докажа правотата си.

... е-е-е-х ...

Редактирано от БOPE на 23.09.06 13:50.



Тема Re: Всемогъщ ли е вашият Бог?нови [re: Tимoтeй]  
Автор maycal (член)
Публикувано23.09.06 14:02



добре написано...Може да се добавят и следните цитати:1Йоан3:8; Ефес.6:10,11; и Йаков4:7



Тема Re: Всемогъщ ли е вашият Бог?нови [re: БOPE]  
Автор maycal (член)
Публикувано23.09.06 14:06



"Страшно е да попадне човек в ръцете на живия Бог!"(Евр.10:31)




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.