Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:15 27.06.24 
Религия и мистика
   >> Православие
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Re: Дивна Любойевичнови [re: arch]  
Автор E_лия (от облаците)
Публикувано26.08.06 19:50



аз имах песнопения на една жена с прекрасен глас и сръбско или македонско произношение...неземен глас, мисля че става въпрос за същата жена,сега ги тегля ще видим





Тема Re: Дивна Любойевичнови [re: E_лия]  
Автор E_лия (от облаците)
Публикувано26.08.06 20:05



точно тя е!!!


страхотен глас,много благодаря,тук има неща които не съм чувала до сега
слушала бях само албума Живоносни източник



Тема Re: Дивна Любойевичнови [re: xenox]  
Автор фaмyлyc (щастливец)
Публикувано26.08.06 20:13



Хм, съмнявам се... ако тая изпълнителка трябва да получи някакъв процент от дисковете си...





Тема Re: Дивна Любойевичнови [re: arch]  
Автор фaмyлyc (щастливец)
Публикувано26.08.06 20:26



А ти можеш ли да "качваш" така музика - имам мп3 на една православна арабка-монахиня също с прекрасни изпълнения и мога да го пратя да ги качиш, за да ги изтеглят клубарите? около 70 МБ



Тема Славата на Касиананови [re: фaмyлyc]  
Автор фaмyлyc (щастливец)
Публикувано26.08.06 20:55



сестра Мари Кейруз е изпълнителката...

Редактирано от фaмyлyc на 26.08.06 20:59.



Тема Re: Дивна Любойевичнови [re: arch]  
Автор H.Aнтoнoв (:(){:|:&};:)
Публикувано26.08.06 21:48



Няма нужда да се извинявате:) Просто като искате хората да отделят време да теглят разни неща от чужбина, наистина трябваше да обясните защо, а не да се карате на всички защо не обръщат внимание на призива Ви:)

Изпълненията са много нежни, наистина. Любимият ми 102 Псалом много ме зарадва:) Чувствам се малко горд за това, че като възпитаник на Софийската семинария и ученик на г-н Любомир Игнатов също имам известен дял в адаптацията му от гръцки и популяризацията му на църковнославянски. Не очаквах този вариант да е стигнал и до Сърбия;)

Между другото, възможно ли е да се свържем с Дивна Любоевич и да поискаме разрешението й да публикуваме записите в нашето интернет-пространство, за да бъдат по-достъпни за хората в България?

Together we stand, divided we fall.
Pink Floyd

Редактирано от H.Aнтoнoв на 26.08.06 21:56.



Тема Re: Дивна Любойевичнови [re: H.Aнтoнoв]  
Автор arch (непознат )
Публикувано27.08.06 08:51



Нямам представа, но няма невъзможни неща...

Това се води официален сайт, може би там има някаква връзка. Колкото до файловете, едва ли ще е възможно безплатно да стане. Фамулус, ако имаш желание, сигурно е възможно да се качва през rapidshare или някой друг сайт, но не се сещам, как конкретно мога да ти помогна... Сигурно гуугъл е по-информиран, аз само препредадох линковете :)



Тема Re: Дивна Любойевичнови [re: arch]  
Автор H.Aнтoнoв (:(){:|:&};:)
Публикувано27.08.06 09:49



Адресът на този сайт беше достатъчен, благодаря:) Там има доста подробна информация за контакт.

Together we stand, divided we fall.
Pink Floyd


Тема Re: Дивна Любойевичнови [re: E_лия]  
Автор H.Aнтoнoв (:(){:|:&};:)
Публикувано27.08.06 12:42



Акцентът е сръбски:)

Песнопенията във византийски напев са изпълнени според българските псалтикии на Манасий Поптодоров, така че записите популяризират съвсем открито и българската църковно-певческа традиция. В този смисъл, те са наистина ценни за нас и би било добре да се популяризират и продават в българските храмове (по-точно в музикалните магазини, защото в храмовете църковна музика не се купува).

Together we stand, divided we fall.
Pink Floyd

Редактирано от H.Aнтoнoв на 27.08.06 12:51.



Тема Re: Дивна Любойевичнови [re: H.Aнтoнoв]  
Автор E_лия (от облаците)
Публикувано27.08.06 13:22



аз пък си мисля че църковна,истинска църковна музика в храмовете не се предлага,с изключение на дисковете на дядо Неофит,и на хора Роман Сладкопеец, хубави църковни песнопения намирам случайно из нета,или от приятели.
А хоровите изпълнения не ми харесват , в големите храмове(не визирам София,а примерно Ст. Загора,Русе и др.) са наети хорови изпълнители които нямат нищо общо с църковната музика.
А както разбирам българска църковно певческа традиция е имало,хубаво ще е наистина да се популяризира




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.