Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:47 13.06.24 
Религия и мистика
   >> Православие
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Тема The Da Vinchi Code The Movie  
Автор xenox (елфът савин)
Публикувано18.05.06 16:53



вчера се отчаях.

не, не на финала за Шампионската лига... то и там де...

отчаях се като гледах трейлъра на Шифъра на Леонардо. смятах, че ще се прояви някакво благоразумие, но не: "Разкрийте тайната", "Научете истината" - това са двата бренда на филма.

Истината! Представете си!

Опасявам се, че след книгата, където все пак можеш да излезеш с логични аргументи тоя филм със силна визия, твърдяща, че е Истина, ще нанесе огромни щети. Отщя ми се да споря с хората по този въпрос - вече трудно някой ще повярва, че Христос наистина не е бил женен и т. н.

Христос воскресе!!!


Тема Re: The Da Vinchi Code The Movieнови [re: xenox]  
Автор geri® (циник)
Публикувано18.05.06 17:09



А всъщност Христос бил ли е женен?



Тема Re: The Da Vinchi Code The Movieнови [re: geri®]  
Автор н@блюдaтeлМодератор ()
Публикувано18.05.06 18:12



Щом и ти питаш, явно наистина е отчайващо ...



Тема Re: The Da Vinchi Code The Movieнови [re: н@блюдaтeл]  
Автор geri® (циник)
Публикувано18.05.06 18:40



Въпросът ми е продиктуван от други съображения. Доколко има документални основания да се счита, че Христос не е бил женен? Доколкото мога да тълкувам думите на xenox, това би трябвало да е неоспорим факт.



Тема Кан посрещна скептично „Шифърът на Леонардо“нови [re: xenox]  
Автор н@блюдaтeлМодератор ()
Публикувано19.05.06 12:54



В отговор на:


Два часа и половина по-късно, след края на филма, критиците бяха безпощадни към режисьора Рон Хауъд.

„Изкуствено създадено напрежение“, „неубедителна игра на Том Хенкс и Одри Тоту“, „мудно действие“ са само част от мненията на специалистите.

„Добрата“ новина е, че само няколко души са излезли преди края на филма, за разлика от други години, когато цялата публика е напускала салона.

Единствената свежа струя във филма е участието на сър Йън Маккелън ( „Властелинът на пръстените“, „Х-мен“), който се откроява с изискано чувство за хумор и многопластов образ.

„Рон Хауърд прави чудесни филми. Той няма лош филм, но няма и велик“, казва журналистът от CBS Джеймс Роки.

„Естествено, че съм разстроен. Аз съм от хората, които искат да се харесат на всички“, казва самият Рон Хауърд в интервю за френско списание.








Тема Re: The Da Vinchi Code The Movieнови [re: geri®]  
Автор н@блюдaтeлМодератор ()
Публикувано19.05.06 13:09



Неоспорим факт е че идеите на Дан Браун са лъжа.
С Библията, с историята на Църквата са се занимавали огромен брой учени по целя свят...Извинявай, трудно ми е да отговоря на твоя въпрос без да се чувствам засегнат. Представи си подобен въпрос за нещо което на теб ти е скъпо, може би ще ни разбереш.



Тема Re: The Da Vinchi Code The Movieнови [re: н@блюдaтeл]  
Автор geri® (циник)
Публикувано19.05.06 13:41



Тука въпросът с лъжата и истината е малко по-специфичен. Според мене Дан Браун спекулира основно с неща които не са точно и безусловно установени, което не е лъжа. Дори има вероятност различна от нула да се окаже истина... Разбира се, както във всяко художествено произведение, за да си развие фабулата не може и без измислици.

Колкото за това дали Христос не е бил женен, просто ми е интересно на какво се основава (и доколко е обосновано) едно такова твърдение. Чисто логически, това е твърдение за несъществуване (на събитие), а за такива твърдения е трудно (а определен клас и не могат) да бъдат доказвани.

P.S. Да, и всъщност не разбирам какво лошо има във възможността Христос да е бил женен, че така ви смущава самата идея? Наистина ме интересува.

Редактирано от geri® на 19.05.06 13:52.



Тема Re: The Da Vinchi Code The Movieнови [re: xenox]  
Автор cuddly ()
Публикувано19.05.06 14:31



абе това е ФИЛМ, бе хора - художествена измислица..

да не би след гледане на Блейд и хората да повярват тутакси във вампири



Тема Re: Кан посрещна скептично „Шифърът на Леонардо“нови [re: н@блюдaтeл]  
Автор ask2OO4 (питанка)
Публикувано19.05.06 16:32



„Естествено, че съм разстроен. Аз съм от хората, които искат да се харесат на всички“, казва самият Рон Хауърд в интервю за френско списание.

Това е най-сигурният начин да се провалиш тотално. Пък и от друга страна Евангелието е категорично - ”горко ви когато цял свят заговори добро за вас” (цитирам по памет). Горкият човек, съвсем се е омотал.



Тема Re: The Da Vinchi Code The Movie [re: cuddly]  
Автор ask2OO4 (питанка)
Публикувано19.05.06 16:49



”Където е сърцето ви, там е и съкровището ви”.

Ако някой каже, че не се е привързал към киното (което в основни линии е преобладаващо антихристиянско), веднага може да си направи проверка - дали може да пропусне без вътрешна борба някои филми, или ...

Колкото и да се говори, че това е художествена измислица, съвременният човек живее с нея. Дай да не се лъжем - човек не отива на кино, защото е ценител на изкуството. Ако беше наистина ценител на изкуството, щеше да се погнуси. Човек отива да гледа тези ”художествени измислици” за да насити душата си. Опитай се да му ги отнемеш и ще видиш къде е сърцето му. И не че аз съм по-различен, но поне не искам да се самозаблуждавам.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.