Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:31 08.06.24 
Религия и мистика
   >> Православие
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Re: Самопричастяваненови [re: ARMAGEDON]  
Автор Prokimen (ЧЕПАТ)
Публикувано26.05.06 02:08



Виждам че има на много въпроси да Ви отговарям в другата тема, но засега ми е невъзможно. Само тук ще подчертая. че изказаното ми мнение по тази нема е имало ТОЧНО ТОВА ПРЕДВИД, КОЕТО И ВИЕ КАЗВАТЕ.

В есхатологичен аспект. когато няма да има достатъчно верни свещенослужители, то малцината останали на БОЖЕСТВЕНА СТРАЖА ще дават на верните причастие като ЗАПАСНИ ДАРОВЕ, защото няма да могат физически да се справаят навсякъде.

Така че САМОПРИЧАСТИЕТО не съм го разбирал като отиване в олтара и грабване от св. престол запасните дарове и самолично да ги излапа.



Тема Re: Самопричастяваненови [re: Prokimen]  
Автор ARMAGEDON (ставлитис)
Публикувано26.05.06 08:20



Проблемът е, как ще разберем кои са верните и кои не? Аз често съм се разочаровал от близки верни клирици, дето са верни според ситуацията...

Не всеки, който ми казва Господи, Господи, ще влезе в ЦАРСТВОТО НЕБЕСНО.


Тема Re: Самопричастяваненови [re: menora]  
Автор p_o_p_e_t_o (Ivo Popov)
Публикувано26.05.06 17:26



Аз мисля, че може всеки вярващ да се самопричастява, както и да взима Господна вечеря в дома си, със семейството си.
Исус Христос ни каза, че където двама или трима се съберат в Неговото Име и Той е там / Матей 18:20 /. Каза ни да взимаме Господна вечеря за Негово възпоменание / Лука 22:19 /. Каза ни, че който не яде Неговата плът и не пие от Неговата кръв, няма общение с Него / Йоан 6:48-63 /. Тялото е разчупено за нас и ние сме части от Него. Кой може да забрани да ядеш от Неговото тяло ??? Исус ли който сам Го даде !!! Кръвта на Новия Завет е проляна и ние я пием за прощение на греховете ни. Кой може да ти забрани да го правиш ??? Исус ли, който я проля за всеки който вярва в Него ??? Какво повече трябва да разисквате ? На Бога ли ще се покорявате или на човеци ???



Тема Re: Самопричастяваненови [re: p_o_p_e_t_o]  
Автор isihia (ентусиаст)
Публикувано26.05.06 21:30



Прощавай, ама ще трябва да отвориш нова тема на друго място.
Протестански клуб все още няма. Но има опасност след малко да скочат православните богослови и ще почне една....
А няма как да спорим, понеже имаме различно разбиране за причастието.
Дори и за понятието "самопричастяване".
В протестанството няма начин да има причастие по разбираеми причини.
Както и тайнството изповед. А вие си го наричайте както искате.
И не забравяйте, че освен за спасение, то е и за "съд и осъждане".
А ИИсус се пише с 2 бр. "И".
Дано да намерите Пътя!
С любов в Господа.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.