Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:25 26.09.24 
Религия и мистика
   >> Православие
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Re: Автентичната евхаристийна практиканови [re: vzornik]  
Автор H. Aнтoнoв (:(){:|:&};:)
Публикувано14.05.06 14:08



Много мъдро, няма що. Тогава по-добре да ги лъжем, че тъмнината пред тях е всъщност светлина.

- Богословие и философия на религията

Тема Re: Автентичната евхаристийна практиканови [re: H. Aнтoнoв]  
Автор Prokimen (ЧЕПАТ)
Публикувано14.05.06 22:48



Точно това правят всички български богослови в момента. Пеят АЛИЛУЯ на църковното ЕЗИЧЕСТВО и заблуждават простолюдието, държейки го здраво в оковите на езическия мрак.



Редактирано от Prokimen на 14.05.06 23:27.



Тема Re: Автентичната евхаристийна практиканови [re: menora]  
Автор papa_sevich (член)
Публикувано15.05.06 03:45



Разкол ли???
Че, нали от патриаршеският синод гръмко обявиха ,че разкол вече няма!?!?!



Тема добре казанонови [re: H. Aнтoнoв]  
Автор н@блюдaтeлМодератор ()
Публикувано15.05.06 07:28



Като казваш това се замислям - ако някой ни спаси живота, или просто ни направи добро - съвсем естествена човешка реакция е да благодарим. Когато обаче е към Бога, някак пропускаме...

Един познат казваше че човек трябва да се обръща към Бога, както дете се обръща към родителите си, с доверие и искрено... извинете ако звучи пресилено.



Тема Re: филактонови [re: Prokimen]  
Автор н@блюдaтeлМодератор ()
Публикувано15.05.06 07:51



Предполагам говорите за т.нар.филакто



т.е. памуче, стояло или на Божи гроб, или до мощите на светец и т.н.. Продава се наистина на много места в България, доколкото знам обичаят идва от Гърция.
На този сайт например
се продава като православен амулет, каквото и да значи словосъчетанието.

Предполагам сте прав. Имам малко по-либерално отношение, все си спомням как болните се допирали до престилката на ап. Павел...трудно ми е да преценя наистина.
Искате ли да започнем нова тема за това ?



Тема Re: Автентичната евхаристийна практиканови [re: Prokimen]  
Автор н@блюдaтeлМодератор ()
Публикувано15.05.06 08:06



О. Климент, никой не е застрахован от емоционални изказвания.

Струва ми се че за подобни езически амулети трябва да обвиняваме по-скоро свещениците които го позволяват.

Добре че има и български богослови, а не са само свещениците. Пресен ми е още примерът с един отец който обясняваше зодии... Но се отдалечаваме от сериозната тема за св. Причастие.



Тема Re: чудесно написано, наистинанови [re: SlNERGlA]  
Автор н@блюдaтeлМодератор ()
Публикувано17.05.06 19:33



....но за мен лично остава неясно кое точно е недостойното причастяване .

Да си призная при мен единствената пречка е че ме е страх поради греховете ми. То и в греха сме посредствени, както казва един отец, но пък са множко и се трупат... Пък си спомням думите на ап. Павел от Коринтяни. Всъщност там беше казано - "яде и пие своето осъждане, понеже не различава тялото Господне" . Дали това не се отнася и за Църквата като Тяло Христово? Това в контекста на посланието- че едни не зачитат другите а заедно с това и Църквата...Вероятно , друго възможно тълкувание е че са приемали Св. Дарове като обикновена храна, т.е. без да разберат смисъла на Тайнството - може би затова апостолът им го напомня - 1Кор 11:23-26

Какви са всъщност светоотеческите тълкувания за този пасаж (1Кор 11-а глава)?

Редактирано от н@блюдaтeл на 17.05.06 20:00.



Тема Re: чудесно написано, наистинанови [re: н@блюдaтeл]  
Автор ask2OO4 (питанка)
Публикувано18.05.06 11:12



Не в греха е проблема, а в нашата нерешителност да се откажем в душата си и пред Бога от него. Според мен при твърда и съзнателна решимост от наша страна да скъсаме с греха, никога не бихме имали проблеми с причастяването.



Тема Re: Автентичната евхаристийна практиканови [re: Prokimen]  
Автор vzornik (непознат)
Публикувано19.05.06 19:35



Ааа, не! С това не съм съгласен. Ако наистина имате наблюдения от България, щяхте да доловите, че някои богослови изобличават и езичеството, и неавтентичната евхаристийна практика, защото те двете се обуславят взаимно. Но когато казваш на някой свещеник, че нещата не са в ред, той вместо да те изслуша, започва да се съблазнява и в резултат от това - се озлобява и надъхва още повече срещу истината. А да пази Господ от прост човек с власт.



Тема Re: Автентичната евхаристийна практика [re: Prokimen]  
Автор ARMAGEDON (ставлитис)
Публикувано20.05.06 19:57



Izviniavam se, che pisha na latinica, nadiavam se tezi dni da vsichko s shrifta da bade OK.

В отговор на:

Точно това правят всички български богослови в момента. Пеят АЛИЛУЯ на църковното ЕЗИЧЕСТВО и заблуждават простолюдието, държейки го здраво в оковите на езическия мрак.




Vie sashto ste bogoslov? Kakvo lichno Vie pravite za da se promeni situaciata? Ako ne pravite nishto, kakvo predlagate ili mislite, che triabva da se napravi?

PP Poneje imam lichni nabljdenia ot pochti vsichki pomestni pravoslavni carkvi, tvardia, che polojenieto navsiakade e pochti identichno, s nujansi razbira se. Izkljuchenie praviat Eladskata i Kiparskata carkva, kadeto bogoslovskoto nivo na enoriarshite e na mnogo visoko nivo, no tam sashto ima strashno mnogo problemi.

Не всеки, който ми казва Господи, Господи, ще влезе в ЦАРСТВОТО НЕБЕСНО.


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.