Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:00 18.04.24 
Религия и мистика
   >> Православие
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема ЧИНЪТ НА ОПРОЩЕНИЕТОнови  
Автор Prokimen (ЧЕПАТ)
Публикувано05.03.06 10:35






Намирайки се в самото предверие на Великия пост, бих желал да използвам думите на клирика на Финландската Православна Църква - дякон Андрей Платонов за свое обръщение към клубните участници и читатели:




ЧИНЪТ НА ОПРОЩЕНИЕТО

«Разбирам го като израз на солидарна отговорност на човечеството за всичко, което става ( се извършва), като връзка на всички ни в Адам, като обща съдба.

Когато аз греша ( а ние всички грешим), то с това причинявам зло на цялото човечество, което невидимо, духовно е свързано с мен.

Аз съм виновен пред Бога, но и пред всеки човек за всеки свой грях.

Ето защо моля за прошка всекиго, че така лошо служа на Бога. От това светът става по-лош, на всички в този свят е по-зле, за всички е по-трудно да се борят със своите грехове.

Това обяснение произтича от православното учение за всеобщата връзка на човечеството и за греха като зла духовна сила.

Това обяснение ми позволява напълно естествено и чистосърдечно да моля и да приемам прошка при извършването на чина на опрощението...


«...приемете Духа Светаго. На когото простите греховете, на тях ще им се простят; на които задържите, ще се задържат» (Иоан 20:22-23)»



Моля, приемете чистосърдечното ми простено и простете. Нека Бог по Своето човеколюбие прости на всички ни и през дните на Светата Четиридесятница укрепи душевните ни и телесни сили за по-добро опознаване на своята си лична немощ , както и напредък в духовното ни усъвършенствуване за съзерцание на невидимото и вечното.

Леки и спасителни пости на всички







Тема сайт на дякон Андрей Платоновнови [re: Prokimen]  
Автор Prokimen (ЧЕПАТ)
Публикувано05.03.06 11:13







Тема Re: ЧИНЪТ НА ОПРОЩЕНИЕТОнови [re: Prokimen]  
Автор E_лия (от облаците)
Публикувано05.03.06 11:20



Благодаря ви за прекрасните думи!
простете и простено на Вас и всички клубни участници!



Тема Re: ЧИНЪТ НА ОПРОЩЕНИЕТОнови [re: Prokimen]  
Автор Eжko_ (_бодлидрешко)
Публикувано05.03.06 11:28



Прощавам Ви за всичко, отче Клименте.

Простете, мене грешния - моля Ви.


Господ е мое упование

Тема Re: ЧИНЪТ НА ОПРОЩЕНИЕТОнови [re: Eжko_]  
Автор Prokimen (ЧЕПАТ)
Публикувано05.03.06 11:35



Аз съм се опростил вече с Вас в клуб "Християнство". Ако не го сторих някога, както към Вас и към клуб "Православие", то причината е в това, че ми трябваше време да усетя в дълбочината на душата си примирието. То е налице. Никому не се сърдя и не тая повече в сърцето си неприязън към който и да било.

Разправиите ми бяха за урок. Съзнавайки причинената от мен съблазън, търсех думи за да призная своя дял на вина и потърся начин за примирение.

Снощи умувах до късно как да облека словесно мислите си и открих в личния дневник на о. Андрей Платонов горния текст, който напълно отговаря на моето душевно разположение. Затова и използвах текста, защото той най-лаконично изразява всичко.

С Богом на всички.

Редактирано от Prokimen на 05.03.06 11:50.



Тема Re: ЧИНЪТ НА ОПРОЩЕНИЕТОнови [re: Prokimen]  
Автор Eжko_ (_бодлидрешко)
Публикувано05.03.06 11:37



Благодаря Ви за всичко.

С Богом, отче Клименте.


Господ е мое упование

Тема Re: ЧИНЪТ НА ОПРОЩЕНИЕТО [re: Prokimen]  
Автор *Лия* (непредвидима)
Публикувано05.03.06 13:04



Простете, че съм Ви се гневила и оскърбила. Радвам се, че истинкси сте ни простили. В думите на дякон Андрей Платонов и аз намерих себе си. Бог да помага на всички ни!






Тема Re: ЧИНЪТ НА ОПРОЩЕНИЕТОнови [re: Prokimen]  
Автор Xpиcтoвa ()
Публикувано05.03.06 14:46



Простете ми, ако се чувствате засегнат или съм ви въвляква в съблазън по някакъв начин, или съм била причина да изпаднете в грях заради мен!Лек и спасителен пост и дано Бог даде да посрещвем с чисти души и сърца, Великото Христово Възкресение. Бог да Ви пази и дава духовна благодат!



Тема Re: ЧИНЪТ НА ОПРОЩЕНИЕТОнови [re: Prokimen]  
Автор ARMAGEDON (ставлитис)
Публикувано05.03.06 14:48



Простено, простете.

Не всеки, който ми казва Господи, Господи, ще влезе в ЦАРСТВОТО НЕБЕСНО.


Тема Re: ЧИНЪТ НА ОПРОЩЕНИЕТОнови [re: Prokimen]  
Автор н@блюдaтeлМодератор ()
Публикувано05.03.06 16:38



Простете и Вие, о. Климент.

леки и спасителни пости




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.