Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:07 18.05.24 
Религия и мистика
   >> Православие
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Защо ни имат за луди?нови  
Автор ostrovitianka (непознат )
Публикувано18.02.06 16:04



Пиша ви с болка в душата-забелязвам,че когато споделя с някого вярата си, кажа нещо за Бога,цитирам ред от Библията,или се опитам да насоча човек към Църквата-ме поглеждат особено,реагират остро или ме отбягват.Това го сподели и моя вярваща позната.Виждам,че спокойно по дадена тема мога да разговарям единствено с дуги вярващи.С останалите разговорите трябва да са светски,което ни вкарва в празнословие,осъждане и кави ли не други грехове.Повечето ми познати от вярващите са възрастни-те имат много задължения и не могат да отделят за друго време освен за неделната Литургия.Къде е вярата у младите?И ако има такива-защо не се събираме,за да укрепваме и дерзаем заедно?И да ходим на поклонение по близки и далечни Свети места?



Тема Re: Защо ни имат за луди?нови [re: ostrovitianka]  
Автор promtrei (пристрастен)
Публикувано18.02.06 16:27



Свестните у нас считат за луди.Глупаците вредом всеки почитат.Богати са - казват - ама не ги питат:Колко са души изгорили живи,колко са сиромаси ограбили и Бога измамили с думи и клетви лъжливи.И с журналистите мъдруват и на църквата и поповете слугуват.
Страх от Богa е начало на мъдрост! - лицемерно казват.
Стадо от вълци в овчи кожи.Нови две каменни плочи да положат,вместо заповеди свети - послания човежки. Та "Лудите" да оковат в окови тежки...

Редактирано от promtrei на 18.02.06 16:34.



Тема Защотонови [re: ostrovitianka]  
Автор фaмyлyc (щастливец)
Публикувано18.02.06 16:51



за невярващия човек вярващите християни са това, което са старостилците за новостилците



Тема Re: Защотонови [re: фaмyлyc]  
Автор cuddly ()
Публикувано18.02.06 18:16



не е ли малко пресилено сравнението?




Тема Re: Защотонови [re: cuddly]  
Автор фaмyлyc (щастливец)
Публикувано18.02.06 19:14



Мисля. че не. Има и известни разлики - напр невярващите (напоследък) не се фукат, че са повече от вярващите.





Тема Re: Защотонови [re: фaмyлyc]  
Автор Изyмeн (ненормален)
Публикувано18.02.06 23:04



Че как да вярваме.. Не знам дали пак ще се върна да погледна темата, та ако имате нещо лично за мен - на бележка. Нали земята беше плоска? Днес вярата не е на мода. Ако и преди да си е имала цели - не става вече. Основна цел на всяка голяма религия е да държи народа в подчинение. Затуй са големи и имотите църковни. Свят ли е светият синод - осмелих се да се усъмня в светостта му и святата модераторка изпрати мнението ми в небитието. Аз съм чел библията, препрочитал съм я, но колкото повече съм чел - толкова по-атеист съм ставал. Та говореше се в едно клубче къде са най-многото поставени банове - именно в клуб православие. Да се върнем сега на темата - светият синод продава свещите на безбожни цени, но в черквите винаги се навъртат хиени, дето гледат повече от 2 пръста свещ да не изгори, че ценен е мат'ряла. Аз не съм праведен, ама като гледам и повечето вярващи не са праведни. Разбира се да не вярваш е много по-голям грях от останалите, тъй че от неверниците да знаете по-лоши няма. Живях един месец в една стая с един мюсюлманин, те разбира се са по-толерантни, ама и той се опита да ме обърне в правата вяра. Е, не става. Въпросният мюсюлманин беше арабин, за по-голямата част от приятелите му мога да кажа следното - не пият, не пушат, по жени не ходят, хазарт не играят. И се молят по 5 пъти на ден, ама ако не може да се събуди човек да се помоли - не е голям грях, та и без това минава обикновено. В същото време учех пък с една монахиня от Полша - католичка, имаха си конгрегация (май т'ва беше) в Бърно, та гледам я - вечно весела, ама там където живеят, че и в магазина им - ред (имах щастието да надникна как е, интересно място, ама прекалено спокойно). Та в същото време като се замисля - най-добрите хора, които познавам не са вярващи. Трябва ли само заради това те да се пържат в ада, а другите дето вярват - да се радват на живот вечен? Всъщност що не прочтете Егзюпери? Разбира се вие четете всичко през призмата на вярата, аз през призмата на здравия разум. И ще помоля модераторката тоя път да се въздържи от триенето на мнението ми.

You must defeat Sheng Long to stand a chance.



Тема Reнови [re: Изyмeн]  
Автор ValentinaМодератор ()
Публикувано19.02.06 00:03




И аз ще помоля - друг път, като правиш подобни "разкрития" и statements, да си честен, а не манипулативен.
Клубчето, в което "се говореше", че в клуб Православие имало много, много банове, е Администрация на дир-а. "Говоренето" беше кратко. Не може да не си прочел, че бановете са много стари, от "Ставрево време" (и че отдавна администраторите е трябвало да ги разчистят, никой освен тях не може това, след смяна на модераторите). Ако познаваше ситуацията в клуба по онова време, многото банове нямаше толкова да те очудват.

Да си тенденциозно манипулативен не е особено добра черта, нали?
Добре, че всички невярващи не са като теб, в случая.
Но, поради тази ти слабост, не бих тръгнала да правя заключения, че невярващите са обикновено лоши хора.




Тема Re: Защотонови [re: Изyмeн]  
Автор corpo celeste (православна)
Публикувано19.02.06 01:16



много пъти съм съжалявала, че няма клуб атеизъм, само там бих седяла. Добре, темата е именно за атеисти и касае защо ни имате за луди, а не дали невярващите са по-свестни от вярващите. В християнство обсъждахме тоя въпрос, самите вярващи се съгласиха, че лошият и подъл характер е характерен за религиозните хора. За това си има конкретни обяснения, впрочем, но да не излизаме от темата, която е - защо ни имате за луди?
Иначе - не, няма да Ви благовествам. Щом смятате, че някога християните сме твърдели, че Земята е плоска, а и че неверието е грях..Не е грях, но просто ние тука, ако и по-неблагочестиви, ще се спасим.



Вярващите винаги сме били подлагани на гонения, на презрение, станахме измет, бият ни по лице, хулят и пр., но защо ни правят на луди?
[3:12] Па и всички, които искат да живеят благочестиво в Христа Иисуса, ще бъдат гонени.
[3:13] А лукави човеци и измамници ще напредват в злото, като заблуждават и биват заблуждавани.



Oт чрева матере моея Бог мой eси Ты.

Редактирано от corpo celeste на 19.02.06 03:37.



Тема плоската Земянови [re: Изyмeн]  
Автор н@блюдaтeлМодератор ()
Публикувано19.02.06 22:36





Иоан Екзарх, "Шестоднев", 2 гл. - X век :

"Ако някой действително или мислено раздели формата на кълбото по равно, ще се получат две полукълба. Това показва и кръгът на видимите звезди, които се движат по небето, както и появата на равноденствието. Съществуват две полукълба. Едната част от кръга е тази, която се движи над земята по пътя на шестте зодиакални кръга. Това не би станало никога, ако земята бе плоска или имаше вдлъбнатина, или долинна форма — както смятат някои, като сочат, че върху нея се намира водата — нито, ако е четириъгълна. Видимите звезди не позволяват да се приеме, че земята има такава форма. Ако тя беше плоска и равна, тогава навсякъде щеше да има един хоризонт, защото с такава форма тя не би могла да се промени, и според този ред източният и западният хоризонт щяха да бъдат еднакви отвсякъде и нощите щяха постоянно да бъдат равни на дните. Обаче това не е така. На изток живеят персите и те смятат, че слънцето изгрява при тях с четири часа по-рано, което сполучливо са забелязали и иверите [4], които живеят на запад. Но понякога дните са по-дълги, понякога нощите, а от това следва, че земята не е плоска. Ако тя имаше форма на вдлъбнатина или на долина, тогава денят трябваше да се появява по-напред при иверите, защото слънцето ще освети първо тук; едновременно с това то ще изгрее и при персите, които са по-близо до него и са по-напред. При всяка местност, която има в себе си долина, ние можем да видим, че слънцето огрява най-напред двете й страни, т.е. горния край, който е над долината, а в долината дълго не грее, докато не се намира над нея.

Ето защо формата на земята не е вдлъбната, нито е подобна на долина. Затова и на запад денят не настъпва по-рано, отколкото на изток, нито пък нощите постоянно са по-дълги от дните, както би се очаквало, ако земята имаше формата на долина, защото слънцето щеше да грее по-дълго върху двата й края. Ако земята беше четвъртита, денят щеше да има винаги по шест часа, а нощта по осемнадесет. Тази форма има три [5] страни и всяка от тях трябва да се огрява от слънчевите лъчи по шест часа. Но и това не е така. Никой не е виждал нощите да са толкова по-дълги от дните. И тъй като всичко това не е така, трябва да се приеме, че формата на земята е кръгла, защото такава подредба подобава на действената природа на невидимите неща.





св. Иоан Дамаскин, "Точно изложение на православната вяра" - VIII век :

"...едни смятат земята за кръгла, а други я намират конусовидна/?/. Да, но тя е по-малка и твърде по-незначителна от небето и виси в центъра му като някаква точка."



Книга Йов, 26:7

"... Прострял е Той север над празнотата, окачил е Земята на нищо."


Плоската земя е просто басня, съчинена от атеисти за да се компрометира християнството. Не бива да се говори наизуст.

Редактирано от н@блюдaтeл на 19.02.06 22:46.



Тема Да имаше кой да се замисля... [re: фaмyлyc]  
Автор krustan (новак)
Публикувано20.02.06 19:11



Много хубава способност имаш да кажеш в няколко думи много неща!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.