Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:27 30.05.24 
Религия и мистика
   >> Православие
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Абсурдни експозиции и ексхибициинови  
Автор corpo celeste (православна)
Публикувано22.02.06 15:47



Напомням на уважаемите клубари, че е възможно, дори сто процента сигурно нашите разправии, дребнавости, неясни похвати и многогодишни злопаметности да се четат от много смъртно болни атеисти, които да се търсят Бога в последните си дни и да погледнат насам. Така те могат да останат с впечатление, че Той не съществува.




Oт чрева матере моея Бог мой eси Ты.

Тема Kъде е Абсурда?нови [re: corpo celeste]  
Автор *Лия* (непредвидима)
Публикувано22.02.06 16:33



Къде е абсурда - в откъсите от книгата "Сборник аскетически писания",
извлечени от отечниците на обителта "Свети Сава Освещени" близо до Иерусалим от епископ Теофан Затворник или в твоя шокиран емотикон?

Това са напътствия към монаси предимно. Не разбирам кое те възмущава.



Тема Re: Kъде е Абсурда?нови [re: *Лия*]  
Автор corpo celeste (православна)
Публикувано22.02.06 16:45



ne, св.Теофан затворник го дадох да го прочете всеки за себе си.
Не са към монаси само напътствията, които съм дала, обратното.


Oт чрева матере моея Бог мой eси Ты.

Редактирано от corpo celeste на 22.02.06 16:46.



Тема Re: Kъде е Абсурда?нови [re: corpo celeste]  
Автор isihia (член)
Публикувано22.02.06 19:20



Да подражаваме на Христа, за пример на невярващите?
Ами ако те се спасят а ние не?



Тема Re: Kъде е Абсурда?нови [re: isihia]  
Автор corpo celeste (православна)
Публикувано22.02.06 19:45



ами нали такъв беше послесловът на Търсещщщ


Oт чрева матере моея Бог мой eси Ты.

Тема Re: Kъде е Абсурда?нови [re: isihia]  
Автор geri® (циник)
Публикувано23.02.06 14:16



ха, интересно. Може ли човек да се жертва така, че други да се спасят вследствие на тази саможертва, а той не??



Тема Re: Kъде е Абсурда?нови [re: geri®]  
Автор corpo celeste (православна)
Публикувано23.02.06 14:26



Може да си заложи душата за ближния/ближните. А кой се спасява, това не знаем.
Въпросът е какво представлява залагане на душата за ближния точно и как точно се нарушават Христовите заповеди там и в името на какво. Така си мисля.


Oт чрева матере моея Бог мой eси Ты.

Тема Re: Kъде е Абсурда?нови [re: corpo celeste]  
Автор geri® (циник)
Публикувано23.02.06 14:41



Не, не става за това дума. Въпросът е, може ли така да се заложи душата, че други да се спасят, а ти не. Това че може да си заложиш душата и никой да не се спаси е ясно :)



Тема Re: Kъде е Абсурда?нови [re: geri®]  
Автор corpo celeste (православна)
Публикувано23.02.06 15:03



ами трябва да видим какво предствлява човек, който се пъне да прави такива работи първо. Имам и личен опит, имам и наблюдения.

Трябва да видим кое пречи на спасението, кое не пречи, кое помага - от нас към другите да ги облагородим, кое възпрепятства.
Какво е доброто, какво е злото. Доброто е подреденото, здравото, утвърденото от Христовите заповеди, злото е хаосът, деструкцията, да нараниш, да разрушиш.
Какъв е човек, който се пъне да се прави на Бог. При него доброто и злото не са вече имплицитно свързани с него самия, а са на пластове като в пандишпанена торта с крем поради естеството на заниманието му. Ама човекът не е Бог и не може да се самоподреди в идеалния вид, за да знае ближния къде ще забоде вилицата в резена торта и какво може да стане, да се случи. Друг е въпросът и за рискованата за самия залагащ душата си самоподредба.
Мога конкретни примерни илюстрации да дам как става точно това разделение, как на човек му хрумва първо да го прави, какви рискове поема. Имам опит, не е да нямам. Но за какво да влизаме в конкретики..


Oт чрева матере моея Бог мой eси Ты.

Тема Re: Kъде е Абсурда? [re: geri®]  
Автор corpo celeste (православна)
Публикувано23.02.06 15:20



а, най-важното. Значи, човек възжелава да си заложи душата, не може да се оправи със заниманието често и пр. Тогава винаги Бог върши цялата тази работа, т.е. Той вижда и урежда нещата целесъобразно, Той, а не човекът. И става така, щото черните и белите пластове, които предлагам, да са равно полезни за другия и за душата му. Но черното си е черно и аз добре си го знам.
Но не беше темата дали залагащият душата ще се спаси, и по тоз въпрос мога да говоря, а какво предлагаме и как става накрая. (Движа се по темата - абсурдни експозиции и ексхибиции.)


Oт чрева матере моея Бог мой eси Ты.


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.