Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:41 16.04.24 
Религия и мистика
   >> Православие
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Библейски пророчества.нови  
Автор editric@e.baia (mente)
Публикувано07.02.06 16:12



Здравейте,

Имам следния въпрос. Има ли библейско пророчество в което да са посочени и трите фактора:
Събитие което ще се случи, точно място и точно време. Ако не трите то поне два от тях.
Също ще помоля да ми посочите библейски пророчества според църковните им тълкувания. Изобщо да поговрим за пророците.

Благодаря.
Аби



Тема В Стария Заветнови [re: editric@e.baia]  
Автор Bronson (Charlie)
Публикувано08.02.06 20:10



Интересен въпрос ! В Стария Завет има доста

В момента се сещам само за разрушението на Ерусалим през 67-а година. Две неща съвпадат тук - какво ще се случи и мястото.



Тема пр. Михейнови [re: editric@e.baia]  
Автор н@блюдaтeлМодератор ()
Публикувано12.02.06 07:47



"И ти, Витлееме Ефратов, малък ли си между хилядите Иудини? от тебе ще Ми излезе Оня, Който трябва да бъде Владика в Израиля и Чийто произход е от край време, от вечни дни." (Мих. 5:2)

- поне за мястото и събитието е точно.

На много места в СЗ има буквални пророчества за съдбата на Израил. Къде и как са се изпълнявали? Мисля че тук има хора които могат да отговорят.

Редактирано от н@блюдaтeл на 14.02.06 07:30.



Тема Re: пр. Михейнови [re: н@блюдaтeл]  
Автор eulmolpia (непознат )
Публикувано12.02.06 11:23



"Ето, Аз ще пратя при вас пророка Илия, преди да насстъпи денят Господен - вилик и страшен..."
(Малах.4:5-6)
" А върху дома Давидов и върху жителите Йерусалимски ще излея дух на благодат и умиление, и те ще погледнат на Него, Когото те прободоха, и ще ридаят за Него, както се ридае за единороден Син..."
( Зах.12:10-11)
Събитие - обръщането на някои евреи; време - непосредствено преди Господното Пришествие, място - Йерусалим.



Тема пророчество, коетонови [re: eulmolpia]  
Автор н@блюдaтeлМодератор ()
Публикувано12.02.06 12:02



и апостолите се чудеха как се изпълнява (

), а някои и до днес твърдят че св. Иоан Кръстител е преродения Илия



Тема псалом 21нови [re: editric@e.baia]  
Автор н@блюдaтeлМодератор ()
Публикувано14.02.06 07:40



Той не отговаря на критериите за време и място, но когато го прочетох за пръв път, страшно ми въздейства :

"1.Боже мой, Боже мой! (чуй ме;) защо си ме оставил?"

"8. Всички, които ме виждат, ругаят ми се; клатейки глава, думат с уста:
9. "Той се уповаваше на Господа, нека Го избави, нека Го спаси, ако Му е угоден".

"17. ... сбирщина злосторници ме обиколи, пробиха ми ръце и нозе "

"19. делят помежду си дрехите ми и за одеждата ми хвърлят жребие. "

"28. Ще си спомнят и ще се обърнат към Господа всички земни краища, и ще се поклонят пред Тебе всички езически племена"


струва ми се, това е един от най-силните пророчески текстове в Стария Завет..

Редактирано от н@блюдaтeл на 14.02.06 07:43.



Тема Re: Библейски пророчества.нови [re: editric@e.baia]  
Автор editric@e.baia (mente)
Публикувано16.02.06 18:31



Благодаря ви за отговрите...
Защо ви питам? Защо ли...
Между книгите, които ми изпратиха последния път имаше една наречена "Библейският Код". Доста съмнителна и доста обещаваща да "разкрие" поредната тайна "тайна". Няма да влизам в подробности, но само ще кажа, че за да се увери някой дали има нещо вярно в написаното трябва първо да е блестящ математик и второ луд ентусиаст. В същата книга, авторът неколкократно цитира Хокинг, чиййто заклет фен пък съм аз...
От там си овторих физиката и си преговрих пространствено времнните диаграми на дадено събитие. Напрактика, човек не би могъл да предскаже събитие освен ако не са изпълнени и трите условия, за които питах. А и самото предсказание или ще се загуби в пространството - може да се случи навсякъде, или във времето - може да се случи когато и да било. От друга страна за да се присъстват и трите фактора е доста сложна задача (това бих обяснила, но не днес).
Ето защо попитах - мисля, че ако дадено събитие е предсказано така, че да се впише в пространствено времевата диаграма...то наистина би било...Божие откровение...
Ще обясня по-подробно тези дни, ако ви интерсува системата за предвиждане.



Тема Re: Библейски пророчества. [re: editric@e.baia]  
Автор *Лия* (непредвидима)
Публикувано16.02.06 18:45



Ще обясня по-подробно тези дни, ако ви интерсува системата за предвиждане.

Интересува ме да науча нещо, което не знам. Чакам следващия ти постинг.



Тема Re: Библейски пророчества. [re: *Лия*]  
Автор editric@e.baia (mente)
Публикувано18.02.06 12:06



Има поне два дни писане и доста материал. Ще го разработя този уикенд и ще го пусна.



Тема Re: Библейски пророчества. [re: editric@e.baia]  
Автор White Raven ()
Публикувано20.02.06 11:15



Ще е много интересно наистина.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.