Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:36 20.05.24 
Религия и мистика
   >> Православие
*Кратък преглед

Тема За карикатурите на Мохамеднови  
Автор Trendi ()
Публикувано07.02.06 15:29



Сега стана тема едно в световните медии протестите на мюсулманите след появяването на карикатурите с Мохамед. Аз ги разгледах и не видях никакъв сериозен повод за подобни вълнения.

Искам да попитам, как бихте реагирали вие, ако се появят в някой сайт или медия аналогични карикатури на Христос. Бихте ли се включили в някаква форма на протести или бихте погледнали на тях просто като поредният неуместен хумор без да задълбавате. Смятате ли че на подобно нещо трябва да се обръща голямо внимание?

Все пак е жалко подобно нещо да насъсква хората един срещу друг, както се случва в момента.

=============
Скапана клавиатура - гълта букви.
Ха!!! Ама тя и пише ...!!!


Тема Re: За карикатурите на Мохамеднови [re: Trendi]  
Автор *Лия* (непредвидима)
Публикувано07.02.06 17:50



Бих нарекла карикатурите на Христос Богохулство и ще състрадавам авторите, че не знаят с какво се шегуват, защото Господ ще им въздаде, но едва ли бих трошила и подпалвала посолства.

А ето и реакциите в България по повод карикатурите:

Изявление на Св. Синод на БПЦ

Светият синод на Българската православна църква излезе с изявление по повод разпространените оскърбителни за исляма карикатури на Мохамед. В изявлението се казва:

"Българската православна църква, вярна на светото Православие, в своята многовековна традиция винаги се е съобразявала с предоставената от Бога свобода на избор и вяра на всеки човек и поради това не оправдава нарушаването на религиозните чувства и човешките права на когото и да било. Свободата на избор и зачитане на религиозните права и чувства на всеки човек е основа за съхраняване на обществения мир в света".




Изявление на премиера Сергей Станишев

По повод публикуваните в някои вестници карикатури на пророка Мохамед, премиерът Сергей Станишев призова медиите “да се отнасят с необходимото уважение и да вземат предвид в публикациите си чувствата на представителите на мюсюлманската общност”.

България е страна, в която различните религиозни общности съжителстват векове наред в дух на взаимна толерантност и уважение. Убеден съм, че накърняването на религиозните убеждения и разбирания на гражданите по какъвто и да било начин е недопустимо, се казва в изявлението на премиера, разпространено в понеделник от правителствената пресслужба.


“Изразявам съжаление, че свободата на словото и на печата - един от стълбовете на всяко демократично общество, може да бъде използвана по начин, който се възприема като обида от вярващите, независимо от тяхната религиозна принадлежност”, казва още Станишев.

Той посочва, че се отнася с разбиране към чувствата на възмущение и негодувание на мюсюлманите в различни държави по света, но също така смята за недопустими проявите на насилие и нетърпимост.

Изявлението на Сергей Станишев става дни след като посланиците на арабските и ислямски страни в София призоваваха българските медии да не участват в кампанията с карикатурите на пророка Мохамед. Ислямът не позволява каквито и да е изображения на пророка.




Тема Re: За карикатурите на Мохамеднови [re: *Лия*]  
Автор Caбaзий (непознат )
Публикувано08.02.06 00:22



Глупости!!! Човека те пита ще протестираш ли , а не ще състрадваш ли или оплакваш или да се молиш илуи пък да парвиш черни магии хахах

А тия цитати по надолу са по-зле от богохулство. Тва е демогория и лицемерие и аз искрено състрадавам авторите на черния и на червения цитати по долу. хахах
колко пъти употребиха "свобода" властниците !!



Тема Re: За карикатурите на Мохамед [re: Caбaзий]  
Автор Tъpceщщщ (спасениетони)
Публикувано08.02.06 02:57



ооооо, велики носителю на истината, я обясни на непосветените в мъдростта ти защо пък е лицемерие... ти да не би да си духовния старец на автора на текстта в черно

ако не търпиш ирония - кажи си

Ами ако и днес 'езичниците ни изпреварват в царството небесно'?


Тема Re: За карикатурите на Мохамеднови [re: Caбaзий]  
Автор *Лия* (непредвидима)
Публикувано08.02.06 13:27



Caбaзий, отдавна не се беше появявал, но се надявам да четеш и ограмотяваш относно Православието.

Изцяло заставам след казаното от Св. Синод и Сергей Станишев. Да, Бог дава свободата да избираш и нямаш право да съдиш никой за избора му, защото не знаеш Промисълът Божий. Затова и подигравка със съкровените сърдечни чувства е винаги неуместна. Друг е въпросът кой как се засяга и реагира. Казах как аз ще реагирам, а ти като не си съгласен с мен ще си реагираш според собствените си убеждения.






Тема Re: За карикатурите на Мохамеднови [re: Tъpceщщщ]  
Автор Caбaзий (непознат )
Публикувано08.02.06 20:24



Търпя , когато търсещ истината
търси себе си ,
а не новите издания
на светите писания
.. а че е лицемерие е видно за всеки отворен и необремен с медии човек. Рядко гледам ТВ или слушам радио и по-добре усещам когато някй демагогства и лъже с користни цели ..



Тема Re: За карикатурите на Мохамеднови [re: *Лия*]  
Автор Caбaзий (непознат )
Публикувано08.02.06 20:39



прегледах карикатурите и не намирам нищо кой знае калко обидно!
За мен и мояат религия може д ае обидно самото появяване на Станишев , за моята религия може правосналвните да са говеда . И това също е Божий промисъл и никой няма право да ме съди, нали?
Ай стига глупости, казах!!
не ме интересуват тъпанарите мохамедани и кретенският им фанатизъм, като и евентуална подобна реакция в християнския свят.
Но няма да простя на всички, които се изказват тотално отричайки и принизявайки миналото си, рода си традициите си ,защото по този начин обиждат мен и се принизяват в оите ми както овцата нерабираща ,че я колят.......и ще подкрепям само хора, които познавам ЛИЧНО!!

ще бъдет намразени и самотни заарди моето име е акзал някой си пророк, но това не се отнася за хората живуркащи и вегетиращи в разни общости, обеднени и зомбирани търсещи единствено упования, а се отнася за търсещите истината САМИ
Когато ме ме изгодните заради тези ми думи значи облужвате силите разграждащи обществото бълвайки зараза в недрата на човешките души защото ако правитеслвото владее материалния ни свят, то Църквата -духовняит ни и никой от вас нее свободен и ен смаоч,е не свободен, но нее и добре защото ония отгоре са увредени хора.
когато някой говри хубаво аз искам да го видя защото думите може да са еднакви и еднакво да звучат от устата на злия и от тези на добрия, но аз не бих повяврвал на нито една дума казана от злия.
И ако бог ви прощава когато му с емолите то той нее Бог защото ЗАЩОТО НЯМА МИЛОСТ няма милост за НИЗКИЯ ДУХ!!
АМИН!




Тема Къде мога да ги видя тези прословути карикатури?нови [re: Trendi]  
Автор DAD (новак)
Публикувано10.02.06 11:34



Къде мога да ги видя тези прословути карикатури?



Тема jp.dkнови [re: DAD]  
Автор ValentinaМодератор ()
Публикувано10.02.06 13:27



от Jyllands-Posten

i




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.