Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:36 22.09.24 
Религия и мистика
   >> Православие
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Re: Хенови [re: geri®]  
Автор krustan (непознат )
Публикувано07.02.06 18:13



Тамън ти пишех бележка да ти се оплача.
Не е честно и е гадно.

Но няма как, ще се смиряваме.

Впрочем, забележи каква цензура в "православен" клуб, и каква отвратителна демагогия: Любов, Любов, Любов, ама като не ни ходиш по гайдата: айде "дилийт".

При това, моля те, Гери, не е ли факт, че никъде със свои думи не изразявам някакъв анти-едикакво си (вече да не му споменаваме името, че - "кръц") и ня няколко пъти ясно казвам на какви позиции съм. Тотално неразбиране. На някого му изгоряха схемите

Отношението на модераторката иначе е много в унисон с модата днес: нявсякъде плурализъм (разбирай открит хомосексуализъм), свобода на словото (особено да се хули Христа и да се публикуват карикатури на Мохамед Сарацински), и любов: само смей да не ни обичаш, и веднага ще ти избием зъбките. Изобщо няма да чакаме резолюция на ООН.



Тема Re: Хенови [re: geri®]  
Автор ValentinaМодератор ()
Публикувано07.02.06 18:19




Яко триене няма.
"Прощалното слово-обобщение" на Кръстан не е изтрито. Изтрит е дабъла му, а новата тема, която започна отново с него, е скрита. Модераторите имат право да правят това.

Помолих Кръстан да не продължава така. Следващата стъпка наистина може да е бан. Клубарите са свидетели, че Кръстан не само не беше цензуриран, но дори първоначално го поощрих да изкаже мислите си, с надежда, че ще се вслуша и в чужди мнения, въпреки че (забележи) още отначалото неговите противоречаха на моето лично мнение.



Тема Re: Хенови [re: Valentina]  
Автор geri® (циник)
Публикувано07.02.06 18:44



Абе аз доста неща видях, които вече ги няма, но щом това не е яко триене, сигурно възможностите ви са над моите представи :)

"въпреки че (забележи) още отначалото неговите противоречаха на моето лично мнение."

Това е съвсем нормално, и едва ли е повод за модераторска намеса. Ако искате да си изкажете и своето мнение, изказвайте го на равна нога с другите, без да триете. Мисля че с такова триене вие извършвате своего рода осъждане, а кой само може да съди, знаем.



Тема Re: Хенови [re: geri®]  
Автор ValentinaМодератор ()
Публикувано07.02.06 18:58



"Абе аз доста неща видях, които вече ги няма.."

Toва е лъжа. Нищо, освен споменатото от мен по-горе, не е трито.


Редактирано от Valentina на 07.02.06 19:02.



Тема Re: Хенови [re: Valentina]  
Автор geri® (циник)
Публикувано07.02.06 19:09



като погледна, с всяко мое влизане по нещо беше изчезнало, а аз влизам от дъжд на вятър. Особено ме подразни редактирането на първия постинг, което си беше триене и неоправдана цензура.

Пък и Кръстан специално беше посочил, че иска прощалното му писание да бъде и в двете теми, за да ги обединява.

Мисля че не е това начинът за разправа с неудобните, няма я нито любовта, нито смирението. Мнение на един външен за клуба човек.



Тема Re: Хенови [re: geri®]  
Автор ValentinaМодератор ()
Публикувано07.02.06 19:19



Благодаря ти за мнението. Като външен на клуба човек, както казваш, не можеш да знаеш, че за мен Кръстан не е и няма за какво да бъде "неудобен". Той по собствена съвест пише, аз по своя му отговарям, а като модератор и реагирам на думите му, когато преценя, че е нужно. Предлагам да спрем дотук.



Тема Re: Хенови [re: Valentina]  
Автор geri® (циник)
Публикувано07.02.06 19:23



"Като външен на клуба човек, както казваш, не можеш да знаеш, че за мен Кръстан не е и няма за какво да бъде "неудобен". "

Именно, единствено по действията срещу неговите постинги мога да съдя за отношението, нямам предварителна информация. Може едно да сте си мислели, пък то какво стана...

"Той по собствена съвест пише, аз по своя му отговарям, а като модератор и реагирам на думите му, когато преценя, че е нужно"

Аз именно за тая модераторска реакция се вързах да пиша. Може би все пак неправилно преценявате? Може би изобщо не е работа на модератора да се меси толкова дълбоко в темите и да налага преценките си?



Тема Re: Хенови [re: geri®]  
Автор ValentinaМодератор ()
Публикувано07.02.06 19:46



Последно.
"Може би изобщо не е работа на модератора да се меси толкова дълбоко в темите "
Аз пък мисля, че точно на модераторите в този клуб е работа да правят това, което в случая направих: да изтрият временно текст, представян като житие на православен светец, и да поискат пояснение/допълнение/линк, които потвръждават, че то е официално житие (това поради крайното му съдържание, а не защото участникът бил "неудобен").

Това е единствената ми "дълбока" намеса. Разбирам, че ако ти беше модератор, нямаше да го направиш. Тогава пък аз, като участник, щях да настоявам, че преценката ти е неправилна и ненамесата - неоправдана.





Тема Изби рибатанови [re: krustan]  
Автор Xrisa (член)
Публикувано07.02.06 20:25



Кръстане, ти изби рибата с този си постинг.

Дори и не да е взаимствал, а православен християнин да е бил Хитлер, и верно да е избил толкова много народ, мене няма да ме е срам от това, нито пък ще го считам за минус на Християнството. Мен "те" НЕ МОГАТ ДА МЕ ИЗНУДВАТ с насаден комплекс за вина.

Има ли смисъл повече да се говори по темата след такъв чистосърдечен шедьовър. Ама то така е, от препълнено сърце говорят устата. Още малко като те оставят да попишеш, и други неща ще си кажеш.

Тъжно е, че в Църквата има толкова хора, които се намират там само, за да оправдаят собствените си комплекси, които се проявяват в случая като омраза към външен враг (евреите), ирационалност, унилост, дори садо-мазохизъм, уж намирайки потвърждение за всичко това в нейното учение.

Едно е да се говори за ролята на евреи в едно или друго историческо събитие, а съвсем друго е по сталински да вярваш, че "няма евреи, няма проблеми". Просто ми се вижда нелепо да обясняваме, че има разлика между Христос, който се обръща към фарисеите с "Рожби ехиднини" и "варосани гробници" и им обяснява защо прави това. И съвсем друго е анонимните викачи по митинги и масови анти-акции да наричат някого "мръсен чифут", "мръсен комунист" и "убиец"... Какъв е смисълът от това? Ами разтоварват се хората - имат негативна енергия, не знаят откъде произлиза, нещо ги тормози... Най-лесното е се визуализира врага и да се посочи с пръст. Дълбочината на такива хора не е много трудно да се обозре.

(Между другото, Христос е бил толкова снизходителен към всякакви грешници, но е бил изключително суров само, когато е срещал срещу Себе Си човешкото лицемерие и двуличност. Това е събуждало божествения Му гняв, тогава и сега).

Такива хора по правило са страхливци и безотговорни. Както личи и от предположението на Кръстан, защо св. Козма "никога не бил говорил нещо лошо за евреите" - ами ясно като бял ден за митингуващата духовност - защото "кой би се осмелил да говори публично срещу евреите", "кой би се подписал като автор на книга срещу евреите" и т.н. и т.н. Друго си е да изживяваш някои измерения на личността си, скрит зад анонимността на интернета - на човек му идва кураж и борбеност, адреналинът се повишава... Много тъжно.

О, свещена простота, беше казал някой.

ПП. Аз по принцип съм против триенето на мнения и заключването на теми. Нека всеки носи отговорност за думите си, а пък другите да му мерят акъла. Но аз лично не бих имала колебания да заключа тема, в която диалогът се е изчерпал и оттам нататък само буксува. Както е в този случай, понеже авторът на темата Кръстан по ред причини не е диалогичен тип. Пък и ако трябва да съм искрена, срам ме е за такива "православни"...



Тема Много повърхностно разсъждаваш. n.m.нови [re: Xrisa]  
Автор krustan (новак)
Публикувано07.02.06 20:45



n.m.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.