Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:47 13.06.24 
Религия и мистика
   >> Православие
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Киприянови молитвинови  
Автор флaш (непознат )
Публикувано03.10.05 13:05



В момента в София са много разпространени Киприяновите молитви - против магии, уроки, навсякъде се четат по храмовете.

Знае ли някой - кой, къде,как ги е съчинил? Откъде са дошли, и Киприянови ли са наистина? Аз имам по-друга информация, но по-късно ще я споделя.

Ползвам повода от вчерашния празник на Св. Киприян и Иустина.



Тема Re: Киприянови молитви [re: флaш]  
Автор нeизвecтeн (помнещ)
Публикувано03.10.05 19:59



Никой не воже да каже дали са наистина Киприянови. Притежавам текста им, но никога не са ми ги чели и не мога да кажа нищо за действието им.



Тема Re: Киприянови молитви [re: нeизвecтeн]  
Автор флaш (непознат )
Публикувано03.10.05 20:22



Ами мен започна малко да ме съмнява когато чух текста - "Аз, Св. Киприян.." и т.н.

Разбира се, Св. Киприян никога не би казал такова нещо - и от смирение, още повече никой не се е обявил приживе за светия.

Да не говорим че това си е жив наръчник за видове магии - ако е в кладенец - еди какво си, пък ако е на пръст - друго ...



Тема Re: Киприянови молитви [re: флaш]  
Автор E_лия (от облаците)
Публикувано03.10.05 20:57



св. Киприян както знаем от житието му сам е владеел магьосническото изкуство така че нищо чудно, че споменава видовете магии, които най вероятно сам той е правел преди.
а действието им зависи от вярата на човека-четенето на молитва все пак не е магия



Тема Re: Киприянови молитви [re: флaш]  
Автор medosa (раб Божий)
Публикувано03.10.05 21:01



Абе какви са тия глупости <Аз св. Киприан ...> нема такова нещо в текста на Киприановите молитви.
Ето аз имам житието на св. Киприан и Юстина и там я има неговата молитва против злите бесове.
<Кой е съчинил Киприановите молитви> Ами кой е съчинил закона на Нютон!!!
Абе като не разбирате нещо поне питайте, а не правете погрешни съждения.

Пък ако искате да знаете има и Василиеви молитви против злите бесове(дяволите).
То човек като не знае по добре да не ядосва другите с глупоста си!!!!!!!!!!!!!!!!!

polemika


Тема текст на Киприановата молитва [re: флaш]  
Автор нeизвecтeн (помнещ)
Публикувано03.10.05 22:13



Владико Господи Иисусе Христе, Боже наш ,Който всичко държиш, Свети и благословени и вечносъществуващи Царю на царете и господарю на господстващите! Слава на Тебе, седящия в светлината пред хиляди и милиони свети ангели и архангели. Ти знаеш тайните на смирения Твой раб Киприан , преди преди не познавах Тебе, Господи,н о и СамГосподи Иисусе Христе,повика мене недостойния и ме благослови и удостои да живея в любов и послушание пред Твоето милосърдие и да разпръснеш силите на магията, защото и аз, Господи, задържах облаците и те не пускаха дъжд, връзвах земята и тя не давше плод, лозите не се разлистваха, стадата не даваха мляко, равех мъжете да не се събират с жените си и те да не стават майки, братя дасе не виждат, правех зимата лято и лятото-зима. Всим
чко лошо, което можех, правех, затова,Господи,Боже наш, приеми моята смирена молитва и направи така, че който страда от лош дух или бъде омагьосан от магията , която пречи на Твоите люде и дома им, веднага където се прочете тази молитва с вяра пред Бога, да се освободи в името на Отца и Сина, и Светия Дух-амин!
и, откъдето и да е изпратена тази магия,нека се разпръсне от Твоите раби,и със силата на Честния и животворящ Кръст, който прогонва всяка вражеска сила-Амин.
Ако магията е сложена в праг, или в кожа, или в желязо, или под камък, или под земя, или под дърво, да се разпръсне като дим , или ако е написана с мастило или кръв човешка, или кръв на добитък, или на риба, или с каквото и да е направена, нека да се разпръсне от Твоите раби.Ако магията е вързана с много възли или в касти прекарана, или в гроб през иглени уши, или в бунар хвърлена, или с каквото и друго да е направена, нека се освободят Божиите раби от всякакво зло действие на нечестивия дух, така че с дръзновение да казват:Господ е мой Защитник, няма да се уплаша от никакво зло.
Защото Ти, господи, си с мене.Твоята десница ми дава покой! И тъй, моля Ти се, Господи Боже Вседержителю, по молитвите на Твоя смирен раб Киприан, простри Твоята мощна десница и милостивно погледни на Твоите раби и им изпрати мирен и верен ангел-пазител от всякаво зло, за да славят тебе, нашия Изкупител и Шзбавител, сега и винаги и во веки-веков.Амин!



Тема Re: Киприянови молитви [re: E_лия]  
Автор cuddly ()
Публикувано03.10.05 23:12



а линк с повече инфо може ли?
Стана ми интересно как така е правел магии

днес (по)каза ли "Обичам те"?

Тема Re: Киприянови молитвинови [re: cuddly]  
Автор E_лия (от облаците)
Публикувано03.10.05 23:28



ами бил е най добрият магьосник преди да приеме християнската вяра





Тема Кой все пак?нови [re: medosa]  
Автор флaш (непознат )
Публикувано04.10.05 10:22



Благодаря за учтивия отговор.

Вие твърдите ли че сам Св. Киприян е писал тези молитви? Знаем не е запазен никакво писмено свидетелство от него.

Добре, ето, аз не разбирам и Ви питам - кой ги е съчинил ?



Тема Желаният отговор *DELETED*нови [re: флaш]  
Автор famulus (щастливец)
Публикувано04.10.05 11:08



Мнението е изтрито от amartolos


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.