Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:01 29.09.24 
Религия и мистика
   >> Православие
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Molq pomogneteнови  
Автор Sahib (BOGA)
Публикувано14.09.05 21:16



Imam sledniq slu4ai...

Iskam da pomiria dvama 4oveka Bashta i dushteria. Kato za slu4aia bih iskal da ispolzvam pridcha... a poneje neznam takava ako moje da mi pomognete

Slu4aia e takuv 4e bashtata se e otrekul ot deteto si... :( naistina mnogo sujaliavam i ne bih iskal taka da se postupva... Ako moje pomognete mi...



Тема Re: Molq pomogneteнови [re: Sahib]  
Автор Чepнopизeц Xpaбъp ()
Публикувано16.09.05 11:25



Няма да ти помогнат...

Тези хора са заети с по-важни въпроси от страданието на ближния...

Qvasqvam tandem abvtere patientia nostra


Тема Re: Molq pomogneteнови [re: Sahib]  
Автор ЛюбимeЦ 12+1 (любим)
Публикувано16.09.05 11:37



Бихте ли казали,допълнителни неща..
Защо се е отрекъл от нея.
Вие как мислите кой е първопричината за тази отчужденост,той или тя?
За да помогнете,опитайте да накарате да осъзнаят своята самотност,както неговата без своята си дъщеря,но и дъщерята ако не направила нещо..ще е добре да го поправи.

"Всичко,което не е море,е провинция." Ърнест Хемингуей


Тема Re: Molq pomogneteнови [re: ЛюбимeЦ 12+1]  
Автор Sahib (BOGA)
Публикувано16.09.05 12:56



Problema e, 4e bashtata e osbniak inat, egoist... ina4e ne losh 4ovek...
Dushteria mu se e metnala na nego...
Po princip tova koeto se slu4i i e povod za skandala mejdu tiah ne e ne6to nepreodolimo, no se prie ot bashtata mnogo tejko... i toi se otkaza ot neq... a ne prav



Тема Re: Molq pomogneteнови [re: Sahib]  
Автор isihia (новак)
Публикувано16.09.05 13:14



"Два остри камъка брашно не мелят."

Мисля, че става притчата за длъжниците. Ще я потърся.



Тема Re: Molq pomognete [re: isihia]  
Автор Sahib (BOGA)
Публикувано16.09.05 13:56



Да прав/а си... Но в случая и двамата страдат, нараненото им достойнство е НАД всичко, което е и тъпото...

За съжаление се чувствам и аз виновен, Без вина



Тема Re: Molq pomogneteнови [re: Sahib]  
Автор isihia (новак)
Публикувано17.09.05 14:15



Може би наранената им гордост, а не - достойнство. Гордост е и когато те обидят незаслужено и ти се засегнеш. Ако "имат достойнство" , ще жертват гордостта си. Кое е по-ценно за тях - любовта или егоизма ?



Тема Re: Molq pomogneteнови [re: isihia]  
Автор Sahib (BOGA)
Публикувано17.09.05 14:20



Прав/а си! Аз проведох разговор с бащата... Мисля, че посмекчих мнението му. И се надявам да има резултат. С дъщерята не мога...



Тема Re: Molq pomogneteнови [re: Sahib]  
Автор isihia (новак)
Публикувано17.09.05 14:53



Жената е крехък съсъд; може би трябва с нея да говори друга жена. Понеже жените често мислят, че мъжете не ги разбират. В диалога е важен човека. Трябва "да му се обърне внимание". И животните и хората имат нужда от внимание, освен от биологическите си нужди. Само че, хората имат потребност от още нещо по-различно - от духовно общуване. И над всичко това е Любовта. Защото от Нея всъщност тръгва всичко.
Помоли се и не мисли какво ще говориш - нека Св. Дух да говори вместо теб.
А в блаженствата пише каква е наградата за миротворците на небето.
Ако бъркам - моля, простете!



Тема Re: Molq pomogneteнови [re: Sahib]  
Автор Bronson (Charlie)
Публикувано17.09.05 19:17



Извинете че късно ви видях.
Не знам дали притча ще помогне, щом са с такива характери. Мисля че е добре да се посъветвате с опитен свещеник, мога да ви препоръчам някой. Или да им запишете св. четиридесет литургии за здраве и вразумение. Това има ефект, изпитал съм го. То един човек няма да издържи да му се молят четиридесет дни, камо ли Бог който е благ.

А иначе притчата за блудния син май е най подходяща - спомнете си как бащата се радвал, чакайки го отдалеч - мъртъв бе и оживя, и изгубен бе и се намери.

Ако питате мен - един родител винаги обича детето си , дори и тотално да не се разбират. Важното е детето да слуша. Ако това успеете да обясните на дъщерята и тя ви изслуша ... пък живот и здраве и тя ще стане майка някой ден, тогава ще види как е.

При такива семейни проблеми, съм забелязал, намесата на външен човек само усложнява случая. Старайте се ако може с по-малко да сте между тях.

Кажете им имената, и ние да се молим за тях . И ...не се отчайвайте!






Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.