Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:29 20.06.24 
Религия и мистика
   >> Православие
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
Тема Re: Волен Сидеровнови [re: Black Wolf]  
Автор H. Aнтoнoв (хакер)
Публикувано26.06.05 11:18



Ние много добре следим нещата и точно защото ги следим, знаем какво казваме, като твърдим, че този човек няма нищо общо с православието и трябва да го приберат час по-скоро, докато не е направил още никакви поразии.

- Богословие и философия на религията

Тема Re: Волен Сидеровнови [re: H. Aнтoнoв]  
Автор нeизвecтeн (помнещ)
Публикувано26.06.05 11:52



Ако хора като Волен Сидеров управляват България, ние ще се отървем и от сектите, и от унизителното равнопоставяне на религиите, и от всичко онова, което сега пречи България да стане православна страна, каквато е била от века. А становището на православни богослови, подобно на това, ми обяснявма, зщо Православната църква няма позиции в обществото ни.



Тема Re: Волен Сидеровнови [re: нeизвecтeн]  
Автор aтaнac шиниkoв (инцидентен)
Публикувано26.06.05 11:55



Православен фашизъм.
Таквоз чудо още не бях срещал.

"Боже, толкова мъка има в тоя клуб, Боже"


Тема Re: Волен Сидеровнови [re: aтaнac шиниkoв]  
Автор H. Aнтoнoв (хакер)
Публикувано26.06.05 12:01



Той е толкова православен, че няма накъде, а че е фашизъм, такъв е и тепърва ще проличи. За Волен Сидеров са гласували около 400 000 души, а броят на православните в България едва ли надхвърля и една трета от тази стойност. Не говоря за номиналните православни, които са 6 милиона.

Ако някой размахва знамето на православието, това не го прави прави православен. Дори напротив - показва, че го бърка с някоя религия. По същия начин би размахвал и знамето на Тангра, ако по някаква случайност това беше най-масовата религия у нас.

- Богословие и философия на религията

Редактирано от H. Aнтoнoв на 26.06.05 12:09.



Тема Re: Волен Сидеровнови [re: нeизвecтeн]  
Автор H. Aнтoнoв (хакер)
Публикувано26.06.05 12:05



На мен пък становището на такива "неизвестни" ми обяснява какво се нарича тържество на невежеството. Някой ден, когато победите всички секти, можете да си направите такъв празник, само че вместо "Тържество на православието" да го наречете "Тържество на невежеството".

Ако искате църквата да измести държавата, значи просто не знаете какво е църква. В такъв случай не си натрапвайте незнанието върху съдбата на целия народ.

- Богословие и философия на религията

Редактирано от H. Aнтoнoв на 26.06.05 12:06.



Тема Re: Волен Сидеровнови [re: H. Aнтoнoв]  
Автор нeизвecтeн (помнещ)
Публикувано26.06.05 12:06



Това е вече позор! Значи, в България православните са по-малко от мюсюлманите и протестантите? Интересно, по какъв признак се определя тук православното изповеданние! Всеки, кръстен в православната вяра, ако не е отлъчен или не се е отказал сам и не е преминал в друга религия, е православен. не всички вярват еднакво, но те са православни



Тема Re: Волен Сидеровнови [re: H. Aнтoнoв]  
Автор aтaнac шиниkoв (инцидентен)
Публикувано26.06.05 12:15



Точно така, не е православен, дори и според моето собствено извънправославно и протестантско виждане.
И както казах

, ще бъде въпрос на честност от страна на православната църква официално да се дистанцира от него, за да не се използва името й от разни Унтерменшени. Приликата с нацисткото понятие за Унтерменш е случайна.

"Боже, толкова мъка има в тоя клуб, Боже"

Тема Re: Волен Сидеровнови [re: нeизвecтeн]  
Автор H. Aнтoнoв (хакер)
Публикувано26.06.05 12:20



Невежеството в настъпление:) Ако сте учили богсловие, проспали сте 5 години от живота си. Можехте да ги оползотворите в нещо друго.

Толкова ли не можете да разберете, че за маниакалния тип Сидеров е важно да се заиграе на струната на националната идея. Той размахва православието, защото поне номинално това е най-масовата вяра у нас и следователно лесно може да се съчетае с евтиния и нездрав популистки национализъм? Той нездравият национализъм е винаги популистки.

Ако най-масовата религия у нас беше тангризмът, тогава Волен Сидеров щеше да е първи сред тангристите, защото това ще бъде неговата "ракета носител" към властта и към реализацията му като краен политик. Последното нещо, от което се води този човек, е любов към Христос.

А от този "малък комплексиран човечец", както го нарече главният редактор на в. "Новинар" снощи, очаквайте само беди за църквата, просто защото той не я познава и се бори за някаква друга църква, която съществува само в неговите представи. Трябва да сте безкрайно наивни и дълбоко непознаващи историята на църквата, за да разчитате на фашизирани елементи в политиката да ви оправят духовния живот.

- Богословие и философия на религията

Редактирано от H. Aнтoнoв на 26.06.05 12:32.



Тема Вота на избори 2005нови [re: Black Wolf]  
Автор *Лия* (непредвидима)
Публикувано26.06.05 12:41



Black Wolf, на тези избори бях член на секционна избирателна комисия. Като светски човек политиката ме интересува, защото не ми е безразлично накъде ще ме водят управляващи, които народът посочи. Снощи гледах всички пресконференции.

Първо, много съм разочарована от незаинтересоваността на българина да гласува. Чувала съм позиции: "Ония там в парламента правят каквото си искат, не ме чуват мен обикновения човек, защо да ходя да гласувам." Или пък: "Мен ме интересува да има какво да яде семейството ми, и нали знаеш - ядене, пиене и...тия три неща."

Второ, време бе политическата класа у нас да разбере, че тези, които гласуват, гласуват за собствените си виждания и че скъпи PR- кампании не променят съществено вътрешната нагласа. Време е да разберат, че на избори се отива обединени, с 4-годишна програма за развитие на нацията.

Трето, в такава обстановка в България, Коалиция Атака яхна вълната на недоволството и както даде пример един социолог за политик от чужбина спечелили изборите с фразата: "Всички в затвора!", така и Волен Сидеров си намери нишата в политическото пространство - недоволните от приватизацията, от престъпността, от наглостта на ромите, които убиха професор в Захарна фабрика, от липсата на скъпоструващите и животоспасяващите лекарства .

А както знаем, политическия спектър най-общо казано има нюансите:

крайно дясно, център вдясно, център, център вляво, крайно ляво.

За първи път след тоталитаризма имаме 7-партиен парламент. Нека сега наблюдаваме какво ще стане в близко време.

Не е нормално, нито е православно, да се призовава на митинги срещу етноси. Нали сме парламентарна република, законите се изработват в парламента. Нека видим проявите на Атака в парламента.



Тема Re: Волен Сидеровнови [re: Black Wolf]  
Автор woman (Любяща и любима)
Публикувано26.06.05 14:41



Лично за мен е непонятно как един човек се определя за ревностен християнин и едновременно с това:
1. Подкрепя смъртното наказание
2. Краде авторските права, на издаваните чрез издателството му книги, и авторите им не получават нищо, нито могат да търсят правата си, защото договори няма.
3. Подпомогната от него - финансово и идейно, съпругата му непрекъснато възвеличава в статии и предавания различни екстрасенси, врачки, баячки и пр.

и т.н и т.н




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.