Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:24 16.06.24 
Религия и мистика
   >> Православие
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
Тема Re: И защо така?!нови [re: Ask2OO4]  
Автор Naia (Mara Jade)
Публикувано22.08.05 18:29



Ако моето е фанатизъм съм изумена, какво ще кажеш за твоето
Извадил си реплики от контекста им, това е просто за да спечелиш спора, а аз не се боря за това
Подчертах, че НИКОГА не съм се срамувала от нацията си, дори напротив, много неща в България и българите ми харесват и погледнато от друга гледна точка, аз съм родолюбец, който просто не го изтъква и не държи да се перчи с това
Казах също, че не бих напуснала страната за дълго време, защото тук са нещата, които обам!
Детето от канада е чудесна личност! Тук вече си в грешка То развива талантите си, свири на пиано, знае български и английски отлично, а още няма и 6 години!
Пътуването го е направило по-дисциплинирано и по-малко глезено от деца, на неговата възраст, които не са ходили още и до София
Не изпадай в крайности да даваш определения кое изгражда личноста на хора та, това можеш да кажеш само за себе си и свои познати
Аз съм пътувала много! Повече из България и малко навън и смятам, че това разширява мирогледа и те освобождава от комплекси и клишета, но го казвам само отнесено към себе си и хора със сходен на моя характер!
Не мога да съдя за теб от няколко поста, това е субективно и не мисля, че ти можеш да съдиш за мен
Просто това е моето мнение, споменах, че приемам ти да си на различна позиция, но не определяй колоко по-малко съм личност, защото мНОГО ИСТИНИ ЗАВИСЯТ ОТ ГлЕДНАТА ТОчКА
Няма да казвам, кого цитирам да не разбуня нечий дух


Няма пряк път до там, където си струва да отидеш!

Тема Re: И защо така?!нови [re: Naia]  
Автор Ask2OO4 (питанка)
Публикувано22.08.05 19:15



”Ако моето е фанатизъм съм изумена, какво ще кажеш за твоето
Извадил си реплики от контекста им, това е просто за да спечелиш спора, а аз не се боря за това”

Все се надявах да разбираш, че не го правя от любов към спора. Ето, продължаваш да ми говориш колко обичаш България и не се срамуваш от нацията си. Само че моите реплики не предполагат такъв отговор. Аз и за миг не съм си помислил, че се срамуваш от нацията си или нещо такова.

”Детето от канада е чудесна личност! Тук вече си в грешка То развива талантите си, свири на пиано, знае български и английски отлично, а още няма и 6 години!
Пътуването го е направило по-дисциплинирано и по-малко глезено от деца, на неговата възраст, които не са ходили още и до София ”

Това е типичният отговор, от който аз да разбера, че говорим различни неща. Би ли обяснила откъде следва, че съм в грешка? Нима твърдя, че детето не е чудесна личност? И какво общо имат тук талантите и дисциплината му?

”Не изпадай в крайности да даваш определения кое изгражда личноста на хора та, това можеш да кажеш само за себе си и свои познати”
Че защо да е крайност? Нима не съществуват принципни положения в тази област?

”Просто това е моето мнение, споменах, че приемам ти да си на различна позиция, но не определяй колоко по-малко съм личност, защото мНОГО ИСТИНИ ЗАВИСЯТ ОТ ГлЕДНАТА ТОчКА”
Странно?! Къде пък съм определил колко по-малко си личност. Затова ли ми разправяш какъв родолюбец си? Не беше нужно, не твърдя нищо повече от принципни неща. Изобщо и дума да не става за опит да те определям теб самата.

Аз говоря принципни неща. Ако ти сама желаеш да се определиш, няма нищо лошо. Ако пък не се харесваш в този образ, не съм аз пряко виновен. Можеш да оспориш нещата принципно, защото може и аз да не съм прав, което в никой случай не ме прави виновен в каквото и да било.

Ако пък съм прав, изводите са си лично от теб за теб, не съм аз причината за тях. Разбери ме правилно, аз не желая да те съдя. В крайна сметка аз винаги се стремя да избутам такъв разговор от личностния план.

Много ”истини” могат да зависят от гледната точка. Ние като християни знаем, че Истината не може и не зависи от гледната точка.



Тема Re: И защо така?!нови [re: Ask2OO4]  
Автор Naia (Mara Jade)
Публикувано22.08.05 19:22



Чудесно!
И да бягаш от спора, обичаш и умееш да спориш!
Аз обаче не обичам и отказвам
Не съм съгласна с казаното от теб, но съм изложила позициите си по-горе!
Звучиш мило, но ми правиш намеци с които се опитваш да ми насадиш някои наща Сори! Всеки си остава на своята позиция!
Мир и любов от мен!


Няма пряк път до там, където си струва да отидеш!

Тема Re: "чифут", "мангал"..нови [re: Naia]  
Автор Oдин ()
Публикувано22.08.05 19:42



гражданин на света, космополит ?.... недей така, че ще те заклейми светата БГ православна църква



Тема Re: "чифут", "мангал"..нови [re: Oдин]  
Автор Naia (Mara Jade)
Публикувано22.08.05 19:48



Едва ли ще се занимават с мен Аз съм дребна рибка в бурното море
Пък и Господ гледа и помни! Аз разчитам на неговата милост и очаквам неговия съд!
Защото Истината една, но хората много
Изкушавам се да повторя онази мисъл по-горе за гледните точки


Няма пряк път до там, където си струва да отидеш!

Тема Re: И защо така?!нови [re: Naia]  
Автор Ask2OO4 (питанка)
Публикувано22.08.05 19:50



Не държа да налагам на никого нищо, което той сам не желае да приеме. Иначе няма никаква ценност.

"Мир и любов от мен!"
Не съм очаквал нищо повече. И от мен също.



Тема Re: нещо евронови [re: Naia]  
Автор isihia (непознат )
Публикувано30.08.05 19:02



И какво ще правим на 4 септември - международен ден на еврейството?



Тема Re: нещо евронови [re: isihia]  
Автор ЛюбимeЦ 12+1 (любим)
Публикувано30.08.05 19:43



По този повод откриваме седмицата на Православната книга.
И за първи път от много години ще говоря на един площад,е няма да е улична евангелизация :))
Ама ще говорим за Словото и за словото.
Който иска може да се моли за мен,за нас...да помогнем нови души да бъдат достигнати от Божия дух чрез нас,чрез седмицата на Православната книга,чрез всички мероприятия които ще правим.
Нека Бог помага на праведните молитви.

"Всичко,което не е море,е провинция." Ърнест Хемингуей


Тема Re: нещо евронови [re: isihia]  
Автор Naia (Mara Jade)
Публикувано31.08.05 19:20



Това ще го правят евреите, аз не празнувам техните празници


Няма пряк път до там, където си струва да отидеш!

Тема Re: нещо евронови [re: Naia]  
Автор isihia (непознат )
Публикувано01.09.05 13:55



Понеже го въвеждат като международен празник... Съботата отдавна е почивен ден, може да те накарат да работиш в неделя - както е в Израел. И полека-лека, да заместят христианските празници с еврейски или измислици-премислици...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.