Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:42 27.06.24 
Религия и мистика
   >> Православие
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Re: 589 - 1054...нови [re: Valentina]  
Автор Ask2OO4 (питанка)
Публикувано22.08.05 18:46



”нито Светите Отци, нито архим. Серафим са се занимавали с църквостроене. Архим. Серафим се е оттеглил в протест, но е имал послушание към Църквата. ”

Ето, пак продължаваш с тренденциозните приказки. Абсолютно си права обаче, само че изглежда не разбираш какво твърдиш.

Непонятно е също, след като и ние сме се оттеглили в протест, защо ни наричате разколници и не знам какви още? Защото ръководството така е спуснало или заради Христос? Не разбирате ли, че ние също имаме послушание към Църквата? Не разбирате ли, че архм.Серафим е пряко отговорен за това, нашето послушание към Църквата да не заприлича на псевдопослушание към знам ли и аз кой вече?

Не питай за 589-1054, там нещата са малко по-други. Освен това е имало осъждане на лъжеученията. Спомни си св.Фотий и св.Кирил. Ти би ли си представила съслужение на св.Кирил с доказан еретик? Попрочети малко. Лъжеученията са били епизодично явление, изповядвали са се от един епископ - римския. Но не от всичките приемници на престола. Няма прилика по този въпрос с днешната ситуация, когато официалното учение никой не може да ти каже какво точно е.

А е ясно, че ние за вас не твърдим категоричните глупости, които слушаме по наш адрес, че сте вън от Църквата и не знам си какво. Но по-добре се запитай за св.Максим Изповедник, запитай се за свмчк.Кирил Казански.



Тема Престанете и двамата !нови [re: famulus]  
Автор Set (cat /dev/null >)
Публикувано22.08.05 20:13



Валя не искам да отговаряш повече на такива постове.

Док, не искам да пишеш повече в този тон. Ще продължаваш ли дърленето или ще подадеш ръка??

Не искам обяснения (твоите тези ги знам) а едносричен отговор.

Или сме заедно и приемаме своите разлики или ще се дърлим до безкрай?

КОЕ ИЗБИРАТЕ?

ИСКАМ ЯСЕН ОТГОВОР.

И последно: Извинявам се на ВСЕКИ, който съм засегнал волно или неволно сега и преди.

____________________________

Memento mori.


Тема Re: Престанете и двамата !нови [re: Set]  
Автор ValentinaМодератор ()
Публикувано22.08.05 20:52



ОК



Тема Re: Престанете и двамата !нови [re: Set]  
Автор famulus (щастливец)
Публикувано23.08.05 08:13



Още едно доказателство за духа тука. "Като говориш с мене - ще мълчиш!!! Отговаряй да и не и не ми се обяснявай!!!"

Това е положението.

Редактирано от famulus на 23.08.05 08:44.



Тема Re: Престанете и двамата !нови [re: famulus]  
Автор Set (cat /dev/null >)
Публикувано23.08.05 09:37



Не знам вече какво да ти кажа.

Чувствай се свободен да пишеш ВСИЧКО срещу ВСИЧКИ.

Нито ще ти отговарям, нито ще завързвам разговор с теб. Явно съм ти свръх тежък, щом избираш този метод на комуникация.

Мир от мен...

____________________________

Memento mori.


Тема Re: Престанете и двамата !нови [re: Set]  
Автор famulus (щастливец)
Публикувано23.08.05 09:50



Съжалявам, но ти първо се обръщаш към мене като към псе с нареждане да не се дърля, после ми казваш едносрично да ти отговоря дали се присъединявам към вас (какво значи това - към новостилците? към несменяемите модератори?) или не, и накрая аз съм виновен, че не намирам тия форми за "диалог" нормални.

Редактирано от famulus на 23.08.05 10:04.



Тема Re: Престанете и двамата !нови [re: famulus]  
Автор Set (cat /dev/null >)
Публикувано23.08.05 09:58



Така ли приемаш думите ми?

Ако е така - ОТНОВО СЕ ИЗВИНЯВАМ.

Ще ти повторя съвсем човешки. Без сянка на заяждане.

Когато всички сме заедно в една група виждаме чуждите трески за дялане.

Нека да не ги повтаряме в лицето на другия дразнещо. По-добре е да си подадем ръка и да вървим заедно. И полека и дружно да се изправяме.

Ей това ти казвах.

____________________________

Memento mori.


Тема Re: Престанете и двамата !нови [re: Set]  
Автор famulus (щастливец)
Публикувано23.08.05 10:30



Бог да прощава.

Редактирано от famulus на 23.08.05 10:32.



Тема Папа Бенедикт XVI - с респект към Православиетонови [re: Valentina]  
Автор *Лия* (непредвидима)
Публикувано24.08.05 22:44



Бенедикт ХVІ премахна от герба на Ватикана изображението на тиарата, която векове наред е символизирала претенциите на папите за световно господство. Това е жест към православната църква, която е най-близка до католическата по богословските въпроси, с изключение на догмата за непогрешимост на папата.

В Германия под думата “икуменизъм” преди всичко се разбира помирението на католиците и протестантите, но за Бенедикт ХVІ това е преди всичко помирението с православните църкви. За него те са особено привлекателни заради тайнството на литургията, съхранена от православието през вековете, докато западната меса според него се е приспособила към съвременните вкусове.

И понеже папа Бенедикт ХVІ не е поляк, който е виновен за разпадането на съветската система, той най-вероятно ще посети Москва, нещо което бе отказано на неговия предшественик. (Ди Цайт)




Тема Re: проф.протоиерей Г.Флоровскинови [re: paulus]  
Автор ValentinaМодератор ()
Публикувано29.08.05 23:25



Мисля, че не се заблуждавам много за икуменизма, paulus. Ако си прочел разказа за о.Флоровски може би ще добиеш по-нюансирана представа за икуменизма (на богослови като него поне).




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.