Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:46 06.10.24 
Религия и мистика
   >> Православие
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Тема Колко продължава във времето литургията?нови  
Автор ЛюбимeЦ 12+1 ()
Публикувано15.03.05 08:03



Колко продължителна е литургията..
Като време..как мислите.



И анонс към въпроса за богослужението...
За да участва и се ползва от службите е този човек, който иска и научава основополагащите верови истини на православието.
Вярно е че винаги в историята е имало сблъсък на конформизма и институцията със вътрешната убеденост..
...Затова и питам-колко е дълга една литургия?
а)час
б)два
в)4-5 часа
г)перманентна


Издирвам знание на умни мисли.

Редактирано от Valentina на 18.03.05 00:44.



Тема Re: a мнения..няманови [re: ЛюбимeЦ 12+1]  
Автор ЛюбимeЦ 12+1 ()
Публикувано15.03.05 16:47



Да разбирам ли че никой не знае колко продължава една литургия?
Страх,учудване,или пренебрежение към този "прост" въпрос.
Кое е вярното..няма ли тука Валентина или Лия да ми обяснят колко продължава службата,а почитателите на "времето" също ли не знаят..
Някой да сподели...или няма знаещи.


Издирвам знание на умни мисли.


Тема Re: a мнения..няманови [re: ЛюбимeЦ 12+1]  
Автор ng (teacher)
Публикувано15.03.05 19:29



Здравейте, Любимец, изпитвате ли ни? Хе-хе, добре. Цял ден аз съм изпитвала. Ами продължава от 9 часа до 11, горе долу. Повече от два часа. Така добре ли е?
В 10.15 декламираме Символ Веруюто.

...Pinson, pinson, pinson, pinson,
Comme c'est curieux, les noms...


Тема Re: a мнения..няманови [re: ng]  
Автор ng (teacher)
Публикувано15.03.05 20:03



Които два часа са неприсъствени за Велислава Дърева.

...Pinson, pinson, pinson, pinson,
Comme c'est curieux, les noms...


Тема Re: a мнения..няманови [re: ng]  
Автор ЛюбимeЦ 12+1 ()
Публикувано15.03.05 21:12



Благодаря за мнението..
Чувал съм и преди тази версия(която казваш и ти).
Любопитно ми е за други мнения..


Издирвам знание на умни мисли.


Тема Re: a мнения..няманови [re: ЛюбимeЦ 12+1]  
Автор Gergi (любимка)
Публикувано15.03.05 21:12



надявам се че не питаш мен, я по-добре питай Ясен докато пееше в София в Драгичево, колко му беше Литургията ;-) е там като включим и Утренята с целия канон понякога и двата канона ;-) Всъщност какво значение има колко време продължава Литургията, питаш за Литургията като църковна служба, или като Литургия след Литургията? Че ти малко си маниак на тема общение ;-)

Всичко ми е позволено, но не всичко ме ползва!


Тема Re: a мнения..няма [re: Gergi]  
Автор ЛюбимeЦ 12+1 ()
Публикувано15.03.05 21:29



:))
Аз съм само все още заек( в теологията) и затова питам:))
А за манията..да защото ако няма общение няма и литургия а театър(по скоро оперета) в музей..
Но май това не им е извесно на повечето..:))
Литургията е 24 часова в денонощието..всичко което правим в посока на познанието на Бога и събратята ни - е литургия..
В тесния смисъл..благодарственното събрание е истинския израз на литургията.
Но нещо май..основните истини са пропуснати,или са....


Издирвам знание на умни мисли.


Тема Re: a мнения..няма [re: ЛюбимeЦ 12+1]  
Автор ng (teacher)
Публикувано15.03.05 22:45



То, моето, не е версия или мнение, ами е статистика от служби - и в ж.к. Дружба службата е от девет без нещо до единадесет, а така е и в един друг храм, който е близо до местоработата ми, където участвувах в църковния хор. Девет без петнадесет се разпявахме, а в единадесет и нещо репетирахме - т.е. службата беше привършила. За нашия храм Ви казах, че нещата се движат толкова точно, щото знам и кога казваме в хор Символ Веруюто. Впрочем, и в другия храм се казват Отче наш и Символ Веруюто от всички богомолци.

...Pinson, pinson, pinson, pinson,
Comme c'est curieux, les noms...

Редактирано от ng на 15.03.05 22:47.



Тема Re: a мнения..няма [re: ng]  
Автор ЛюбимeЦ 12+1 ()
Публикувано15.03.05 23:16



Скъпа ng,липсата на просвета в църквата не е пречка да се научите на ПРАВОСЛАВИЕ..такова каквото трябва да е.
Без емоционално-пиетистични забежки..на което сме свидетели..
Моля ви да се научите(за ваша полза го казвам) да четете../с последното не искам да ви засегна/.Всъщност..какво сте чела за литургията?
Как и какво ви е направило впечатление,с какво сте съгласна и с какво не сте?

Това което казвате е стъпки към тази посока...просто това което виждате в постинга ми е следващата стъпка..
Явно ви липсва в енорията литургично просвещение...от следваща стъпка.
Това което казвате е похвално-защото на много места и това няма.
Това си е направо напредък..:))
Литургията продължава 24 часа в денонощието на всяко място и по всяко време..за осъзнаващите я.

Благодарственното събрание наистина за лаоса е около 1 час.
Същинската част на осъзнатото от повечето общение продължава перманентно..
Може ли да питам-вие как се приобщавате към Христос?


Издирвам знание на умни мисли.


Тема Re: a мнения..няма [re: ЛюбимeЦ 12+1]  
Автор ng (teacher)
Публикувано16.03.05 00:04



Драги Любимец,
Когато се върнах от вечерните си часове, видях темата Ви да виси и писах в нея, защото никой друг не пишеше, а Вие протестирахте и ми стана жал.
Какво има да ме учите на Православие, недейте, моля, се "грижи за душата ми".
Много ме учуди към кого адресирате темата си, отците ли изпитвате или епископа?
Най-добре да промените и конспектите по полифония, вървете се разберете с Нева Кръстева как да изпитва за частите на месата.
Като ми е дал свещеникът отпуст, значи литургията, за чието времетраене питате, е свършила. "Ite, missa est" било навремето последната част на месата, ама отпаднала.
Изобщо, аз си знам богослужебния ред, шестопсалмието, 50 псалм (а си го и казвам всяка вечер), другите работи си ги знам и на латински, и на български и не ми трябва някакъв автор на паешки паяжинени постинги, където лепилото е някаква уловка, тука да ме учи на православие.
Вие вземате ли си бележка аз като Ви уча? Защо не си съгласувате ел-овите (минали деятелни причастия) в учтивата форма по число, а не по род и защо ми слагате тука разни руски представки? Ммм? Кой пише "искуство"?
Ако сте били добронамерен, нямаше да се правите на несръчен и да поучавате хората, които са били така добри да поразсъждават над темата Ви и да Ви кажат какво знаят по нея.
Намирам го за злонамерено и за неправославно (това малко а ла Иван Костов - недемократично.)
Как желаете да се просветя, моля, върху православието и литургията? Купих си Божествена Литургия (Златоустовата), но и там с отпуста завършват нещата. Изобщо, доста пари давам за православната си просвета, не се притеснявайте, а ако искате някого да просветите с нещо, което знаете, направете го не като реплика, ами инак.

...Pinson, pinson, pinson, pinson,
Comme c'est curieux, les noms...



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.