Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:44 26.04.24 
Религия и мистика
   >> Православие
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Здравейте и сбогом  
Автор Kpacимиp (никой)
Публикувано17.02.05 16:28



Пиша тези редове с голямо съжаление.
Когато открих този клуб много се
зарадвах. Но за съжаление съм сбъркал.
Това не е православен клуб.
Призовавам всички, който не споделят
мнението на болшинството тук
(бодливия Ежко, (не)горделивия Матей и
други баракуди) да се отеглят.
Войниците трябва да минават курс на
обучение по вярност и послушание тук.

С голямо съжаление Ви казвам сбогом.
Останете си единомислещи и възхваляващи
кавито бяхте досега. Дано не роните накрая
кървави сълзи. Кървави каквито леят жената и
децата на убития от Вашите възхвалявани
началници свещенник от Банско.

На тези които останат тук и не споделят мнението
на "бойната дружинка", Господ да им е на помощ.

С болка
Красимир

P.S.

Обзалагам се, че веднага ще ме изтриете.
Бързо, бързо

<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от Kpacимиp на 17.02.05 16:29.</EM></FONT></P>

Редактирано от Kpacимиp на 17.02.05 16:30.



Тема Нееее [re: Kpacимиp]  
Автор famulus ((нищожен))
Публикувано17.02.05 16:41



Много станахте!!!
Провокаторите са като бесовете - тяхната работа вършат - да ни изкушават. Ние пък трябва да се борим със себе си, и когато ни хулят, да благодарим, когато ни злословят - да благославяме. Без да спираме да свидетелстваме истината, както ни казва съвестта ни!



Тема Re: Здравейте и сбогом [re: Kpacимиp]  
Автор ng (teacher)
Публикувано17.02.05 16:42



Ела в Християнство. Включи се в темата за избиране на модератори. Ние с фамулус там отиваме.

...Pinson, pinson, pinson, pinson,
Comme c'est curiеux, les noms...


Тема Re: Нееее [re: famulus]  
Автор ng (teacher)
Публикувано17.02.05 16:45



Ами като не се променят? Какво да правим? Като лекар, как смяташ - полезно ли е за нашето и на децата ни здраве да се разправяме с баракуди денем и нощем?

...Pinson, pinson, pinson, pinson,
Comme c'est curiеux, les noms...


Тема Re: Здравейте и сбогом [re: Kpacимиp]  
Автор Mutevazi (непознат)
Публикувано17.02.05 18:45



Колега, не оставяйте ЛАТИНИНА сам тук, няма как да ви последвам, вярно, не споделям мнението на мнозинството тук Прокимен, Фамулус, НГ, Тимотей, Красимир и тн., но съм свикнал да бъда малцинство. Освен това, хубаво тръгнахте отначало, добре си говорихме ( не само с вас), а сега, като че ли сърцата ви се отвориха и всички изляхте наведнъж съдържанието им, та чак...

Bilmemek ayip degil, ogrenmemek ayip


Тема Re: Здравейте и сбогомнови [re: Kpacимиp]  
Автор Gergi (любимка)
Публикувано18.02.05 04:39



какво искаш да кажеш въщност?

Всичко ми е позволено, но не всичко ме ползва!


Тема сбогом и здравейте [re: Kpacимиp]  
Автор kaмъчe (.)
Публикувано18.02.05 10:31



Недоумявам защо така едни други се наранявате?

Православието е толкова хубаво и дълбоко като учение - целия този опит от векове на святи хора. Защо не ви въздейства?

Не знам кой крив, кой прав. Но не оставайте с лошо чуство към братята си, опитайте се да простите и да се помирите.



Тема Re: Здравейте и сбогом [re: Kpacимиp]  
Автор *Лия* (непредвидима)
Публикувано18.02.05 14:26



Репертоарът е същия - ако не е рефрена за Патриарха, ще е за убития свещеник, или за каквото и да е друго, което не съвпада с лично-егоистичното мнение.

Същото казах и в клуб Християнство , държа да поясня, че СЕДЕМТЕ СМЪРТНИ ГРЯХА касаят отделната личност, всеки един човек поотделно. Те не се отнасят до юрисдикции, организации и прочее обществени структури.

Свещениците, които са убили отец Амбарев, си отговарят за углавно престъпление както всеки гражданин, отделно от Божието наказание. Не приписвайте чужди лични грехове на Църквата.

И вашата компания не подава духовни теми за разискване, а се напада "синодалната агитка" с, нечувани и неприсъщи за себенаричащи се православни, провокативни теми, обиди, епитети, квалификации.

Ако все пак решите да участвате в смислени диалози по значими духовни теми, то Добре дошли!

Редактирано от *Лия* на 18.02.05 14:27.



Тема Re: Здравейте и сбогомнови [re: *Лия*]  
Автор famulus ((нищожен))
Публикувано18.02.05 16:07



Драга Лия, не сте присъствали (мисля) на "разговора с баракуда" и последвалите модераторски намеси, който докараха уравновесения и възпитан Красимир до решението да напусне клуба. Следователно не можете и да вземете адекватно отношение по конкретния случай. Не можете да прецените - какво е станало в душата на личността - Красимир, Фамулус или който и да друг и да говорите за "лично-егоистични мнения". Какво значи лично-егоистични? Че Красимир е решил да превземе свещоливницата или ламти за синекурна длъжност из някоя митрополия?

Младите "мутевазита", "баракуди" и пр, които идват тук с позата на всезнаещи богослови и зъбати и бодливи изобличители на "заблужденията" всъщност нямат насреща си някакви безлични "заблуждения", а живи хора, които оскърбяват тежко и то с някакво садистично наслаждение.

Нещата, които пишете за отговорността на убийците, на вдъхновителите и пр може да са верни (може да се спори от гледна точка на морала) - но в случая са общи приказки. А общите приказки не могат да привлекат никого, не могат да облекчат личната обида, предизвикана от враждебното или презително отношение на заблудените "защитници на Църквата". Досега чрез това отнощение те успяха да успяха да убедят трима клубари, черкуващи се в БПЦ да търсят друг морал в БСПЦ... И може да постигнат още по-големи "успехи".

Нека апелирам към личния Ви духовен опит. Когато почнахте да пишете тук с теософските си теории за Великите Учители и аурата на баба Ванга, имаше хора, които се хвърлиха да Ви "изобличават" като опасен "враг". И ако не бяха заети да бодат и преследват другиго, щяха на бърза ръка да Ви изтурят от клуба чрез две-три по-обидни реплики. Имаше и други - които се отнесоха към Вас като към търсещ човек и Ви насочиха в правилната посока.

Как им се отблагодарихте е въпрос на друг разговор, който е най-добре да проведете насаме със съвестта си.




Тема Re: Здравейте и сбогомнови [re: famulus]  
Автор *Лия* (непредвидима)
Публикувано18.02.05 16:23



Благодаря на Прокимен за правилния му усет по отношение на търсещата ми Бога душа. Но не мога да благодаря за изнасянето на информация от бележки, защото клюкарстването не е качество, което толерирам. Затова и в споровете ни никога не съм използвала думи и изрази от частната ни коресподенция.

От личен опит знам, че колкото по-голямо е егото на човека, толкова повече се засяга от казаното, а колкото е по-широкоскроен, толкова е по-великодушен.

В себе си съм му простила. Дано той има силата на духа да прости това, че съм написала в клуба статията на Велислава Дърева за разкола и не сме от една и съща юрисдикция.

Редактирано от *Лия* на 18.02.05 16:48.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.