Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:11 28.09.24 
Религия и мистика
   >> Православие
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Ще отида ли в Ада?нови  
Автор Maktub ()
Публикувано27.01.05 16:24



Приоритет в живота ми е Любовта. Давам Любов, давам с любов, приемам с любов, приемам от любов. Против всяко насилие съм. И не съм твърде "добронамерена" за да спасявам "непросветените" като им налагам своята гледна точка. Смятам че Бог е един, а пътищата към него безброй. Вярвам че има разнообразие от религии, защото има разнообразие от хора. За мен Бог, Аллах и другите имена са един и същи Бог. Искам да прочета корана, искам да знам, да разбирам другите хора. Вярвам че всяка религия проповядва Любов. Мисля, че да смяташ че само чрез свещенослужител може да се общува с Бог е Богохулство. Мисля, че Бог ни е дал свободната Воля за да избираме пътя си. Мисля, че дявол няма, но има неосветлена страна в душите ни, която ни създава пречки, и преодолявайки ги ние се доближаваме до Бог. Смятам, че Бог не прилича на човек, но човек прилича на Бог, туй като в него има толкова божественост, колкото и в Исус Христос. Мисля че всеки е Божи син, но засега са малко хората достигнали това което е достигнал Исус Христос. Мисля че ада е да не можеш след смърта си да се освободиш от живота, който си водил. Знам че Карма, Прераждане, Астрала, и тн понятия съществуват. Обичам да ходя да църква, колкото по-празна толкова по-добре, и да заставам в центъра й. Знам Отче наш в два варианта, почти еднакви, само с някоко разместени думи. Обичам хората, показвам го когато мога, и имам търпението всяка душа да се осъзнае.



Тема Откъде мога да знам?нови [re: Maktub]  
Автор Ask2OO4 (питанка)
Публикувано27.01.05 17:27



"Ако искаш едно послание да стигне до хората, единствения път да направиш това е с Любов. Когато обвиняваш, нищо няма да се получи. А текста е такъв, независимо че няма пряко обвинение, недвусмислено се усеща твоето отношение."

Това са Ваши думи по един друг повод, в една друга тема. Хайде открийте ”десетте прилики” и вижте няма ли несъответствие със собствената Ви логика и тогава може пак да говорим.



Тема Re: Ще отида ли в Ада?нови [re: Maktub]  
Автор Caбaзий (апостол)
Публикувано27.01.05 19:32



Добре и с чувство мислиш, но малко наивно отностно любоффта.
Мисля,че ще отидеш в ада за христяините , ама тва за теб ще бъде нещо по-различно, както и за мен..

Съветвам те да потърсиш сведения за други религии, значително по-стари от христянството и ще откриеш ,че са по-изискани и по-топерантни към инакомислещите. /поне аз това открих/
Например тайнствения Митраизъм.
Все пак ми се струва, обаче ,че не бива толкова много да се отдаваш на "бог".."Не знаеш какво може да излезе от кацата с мед"

VITA BREVIS ARS LONGA


Тема Re: Ще отида ли в Ада?нови [re: Maktub]  
Автор iordanOO1 ()
Публикувано27.01.05 22:50



Здравей!

Преди години и аз бях до голяма степен мислещ като тебе, въпреки че като малък баба ми ме водеше често на църква. Но явно светът тогава ме беше увлякъл в своите заблуди, и макар и да вярвах в Бога, но вярата ми се беше сякаш изгубила, подобно на бисер, който слепия собственик не може да различи от всички останали камъчета по пътя. Може да се каже че по вяра в Бога тогава не съм се отличавал много от някой езичник.

Но дали по Божия милост или по нечии молитви - Бог не ме остави в заблуда. Сега знам със сигурност, че спасението е в Православието. Но само вяра не е достатъчна. Нужни са и дела по вярата.

Кой от нас знае, дали ще отиде в ада?
Във всеки случай ако не се каем за греховете си, за там сме се запътили.

Но щом си дошла в нашия клуб, тогава - добре дошла.

Може би Бог промислително те е довел тук, за да научиш пътя към Царството Му. (е, не от мен, понеже не съм добър пример)






Тема Re: Ще отида ли в Ада?нови [re: Maktub]  
Автор neznae6t, pomognete! (непознат )
Публикувано28.01.05 02:38



Сестричке, я кажи знаеш ли, че има прераждане? Кога го разбра, преди да обичаш или след това? И как точно успя да го УЗНАЕШ?

Сестричке, може ли да те попитам, любовта ти силна ли е, че да си готова наистина да отидеш в ада, само и само тези хора в тоя клуб да не отидат?
Ако е такава, то няма смисъл да четеш Библията и може би е основателно да се отнасяш с надменност към ап. Павел, но ако не е такава, не мислиш ли че можеш да научиш нещо от 13 глава на 1Коринтяни от този човек, който така силно е обичал.





Тема Re: Ще отида ли в Ада? [re: neznae6t, pomognete!]  
Автор Maktub ()
Публикувано28.01.05 15:14



Знам го, това е вътрешно знание. Както знам че Бог Е. (Не смятам че прераждането по някакъв начин отрича Бог, всичко е в неговата власт. Мисля че ни праща на земята докато не научим урока си)
Не ти разбрах съвсем въпроса, но не искам никой да отиде в ада, дори терористите, нито убийците, никой, силно вярвам и се моля всички да бъдат озарени и да открият Бог.
Благодаря за линка:)

П.П. Държа да отбележа, че пуснах темата не за да се заяждам, а да разбера по-добре православието. Според мен Православието е най-доброто за България, защото не е случайно, че това е официалната религия.(Не знам дали е официална, искам да кажа че болшинството са православни христяни). Също така съм кръстена по мое желание преди 4години, на Петровден. И съм венчана.



Тема Re: Ще отида ли в Ада?нови [re: Maktub]  
Автор ~!@$%^amp;*()_+ (целия горен ред)
Публикувано28.01.05 23:37



значи за тебе условието за да не отидеш в ада е да обичаш другите и да вярваш, че има бог

а ако само ги обичаш, без да вярваш в бога, това не е ли още по-похвално щото не го правиш (даже и подсъзнателно) от страх или за награда?

или щом не вярваш -> бегом в ада
с какво тогава си по различна от тези дето казват "щом не вярваш по правилния начин, айде в ада"?



Тема Re: Ще отида ли в Ада?нови [re: ~!@$%^amp;*()_+]  
Автор Maktub ()
Публикувано29.01.05 16:38



Не знам при какви условия се отива в ада.
Какво е похвално и какво не, е твърде субективно.
Честно да си призная не мога да проследя нишката на логиката ти, затова и не разбирам защо поставяш този въпрос.
И между другото мисля че е трудно да обичаш без да искаш награда, ако любовта не идва от Бога.



Тема Re: Ще отида ли в Ада?нови [re: Maktub]  
Автор kaмъчe (.)
Публикувано29.01.05 22:14



Не знам при какви условия се отива в ада. - Тези условия са описани в Новия Завет на Библията. Също и условията за отиване в рая. Ако имаш желание прочети го.





Ako желаеш погледни и тази книга >


Редактирано от kaмъчe на 29.01.05 22:27.



Тема "Боят ли се от ада..."нови [re: kaмъчe]  
Автор ValentinaМодератор ()
Публикувано30.01.05 16:53



И тази






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.