Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:52 28.06.24 
Религия и мистика
   >> Православие
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Скрити сатанински послания в предаванията на бТВнови  
Автор DAD (непознат )
Публикувано28.12.04 16:25







Тема Re: Скрити сатанински послания в предаванията на бТВнови [re: DAD]  
Автор Prokimen (наблюдател)
Публикувано28.12.04 19:40



Да, колкото и невероятно да звучи, истината е тази, че човечеството се манипулира. Още преди 10 години един български академик на руска служба беше се осмелил да говори за тези неща и то не като "чул", а като специалист работещ в тази област.



Тема Re: Скрити сатанински послания в предаванията на бТВнови [re: Prokimen]  
Автор ЛюбимeЦ 12+1 ()
Публикувано28.12.04 22:43



Как бихте посъветвали да се избегне участа да сме в групата на "човечеството което се манипулира".Т.е. и да знам че вали,за да съм сух ще ми е полезно да си имам и чадър.Не вярвам да предложите да си избодем очите,отрежем ушите,ихвърлим телевизорите,откачим връзката с нета..Смятата те ли че има шанс подложения на манипулативно въздействие индивид да се измъкне.Или както при дресурата,само невнимаващия дресьор неуспява.


Издирвам знание на умни мисли.


Тема Re: Скрити сатанински послания в предаванията на бТВнови [re: ЛюбимeЦ 12+1]  
Автор Prokimen (наблюдател)
Публикувано29.12.04 05:57



Струва ми се, че темата бе отворенпросто информативно от ДАД.

Позволих си да споделя онова, което съм чел и в което съм убеден. Иначе
съвети никому не мога да давам. Самият аз гледам телевизия. Всеки сам да преценява доколко и какво да гледа. А и Вие сте достатъчно зрял човек за да мислите с главата си при това с достатъчна богословска подкованост.



Тема Re: Скрити сатанински послания в предаванията на бТВнови [re: ЛюбимeЦ 12+1]  
Автор Naia (Mara Jade)
Публикувано29.12.04 09:34



аз го избягвам като почти не гледам телевизия
гледам само филмите, а реклами мразя до толкова, че веднага превключвам на друго докато минат
намерете си хоби, четете, карайте ски или спортувайте нещо... хобито помага на човек да отвлече вниманието си от общата МАТРИЦА, да гледаш телевизия всеки ден е ужасно еднообразие, дори да няма сатаниски реклами, мозъците на хората се промиват с глупости, налага им се визия за външност, за дом, за желания и дори за добър прах за пране... ами аз не мисля че съм чак толкова малоумна, да не мога да си преценя с какво да пера...
или какви мъже да харесвам, в каква къща да живея и т.н.
да не говорим за тъпите сериали, които представят живота като комедия за олигофрени
това е по-опасно и от скрития сатанизъм


Няма пряк път до там, където си струва да отидеш!

Тема Re: хехехехенови [re: Prokimen]  
Автор abi (ABYSSINIA)
Публикувано29.12.04 13:06



Истината е че от както намалих гледането на телевизия (в един момент дистанционното ми беше залепено за ръката) се чувствам доста по- добре. Това обаче си има съсвсем друго обяснение - всеки що годе интелигентен човек може да се сети какво е то. А, че ТВт-о манипулира - то си е ясно като бял ден. Какво е рекламата? И как се изкарват милионите?

Уважаемият Дад е странна прово-птица която или се занимава само с подобни - сатанински чипове, дявола и неговата леля, сайта на тангра и други подбни с които се изчерпва участието му тук, или дира ни "раздвижва" клубчето (има такава практика, но обикновенно се прилага на по-заспалите клубове).
Всъщност тази тема се появява за н-ти път тук. Не виждам какво повече може да се каже от записаното в архива Следват периодичните " За новите перуански паспорти", "зашиват ни опашки за точен ориентир", "всеки кон с чип в копитото", "апокалипсис сега" и още в този ред, всички с познатия подпис.

Редактирано от abi на 29.12.04 13:10.



Тема Какво мислиш???нови [re: Prokimen]  
Автор FC Bayern Munchen (Студент)
Публикувано29.12.04 19:16



Тъй като ми се виждаш учен човек ще те питам един въпрос.Наистина ли футбола е измислен от масони? Един свещеник наскоро ми каза това ,но аз не му вярвам особено. В същност никога не съм си задавам въпроса от кого или какво произхожда спортът. Но мисля ,че ако наистина футбола е създаден от тях то и повечето спортове са тяхно дело.
Във връзка с това се извежда твърдението ,че всички футболисти са противници на религията и Църквата, както масоните. Така ли е??? Ако е така ,защо им трябва на спортистите да търсят благословията на свещеник преди голямо първенство или Олимпииски игри. Ако футбола е масонска игра ,то тогава защо на финала на Европеиското на трибуните видях няколко пъти Православен гръцки свещеник. Освен това в интересни репортажи съм виждал такива и на руското дерби ЦСКА - Локомотив Москва. Изобщо напоследък ми се струпаха доста факти ,които ме карат да се съмнявам за някои религиозни истини. Особено след като взех да чета История на Църквата.



Тема Re: хехехехенови [re: abi]  
Автор famulus (православен)
Публикувано29.12.04 19:29



Да учудих се че темата се повтаря

Дай ни помощ в утеснението, защото човешката защита е суетна.


Тема Re: Какво мислиш??? [re: FC Bayern Munchen]  
Автор famulus (православен)
Публикувано29.12.04 19:34



Хе, брат, недей така да се съмняваш в религиозни истини заради нечии съмнителни твърдения. Спортът като всяко нещо може да е добро или зло според това как и за какво го практикуваш. Иначе - футбола май е измислен от английските селяни Защо са закачили масоните и тука - не знам, май има хора, които нарочно пускат такива нелепи неща, та покрай тях да сме недоверчиви и към някои истини - както и сам правилно си забелязал.

Как е ваканцията, има ли сняг, кога почва сесията

Дай ни помощ в утеснението, защото човешката защита е суетна.


Тема Re: Какво мислиш??? [re: FC Bayern Munchen]  
Автор Prokimen (наблюдател)
Публикувано29.12.04 20:37





Не за да изглеждам учен човек (всякога съм бил посредствен ученик и студент), а по съвест и от уважение ще изразя личното си мнение.

Струва ми се, че не бива да изпадаме в крайности. Не всички масонски въведения са отрицателни. Благодарение на масоните имаме платени годишни отпуски и т.н.

Колкото до мнението на свещеника, то не е далече от истината, ако вземем под внимание "ПРОТОКОЛИТЕ НА СИОНСКИТЕ МЪДРЕЦИ".

Тази книга е твърде оспорвана и жестоко критикувана. Някои ненавиждат Сергей Нилус, че я издал и го обвиняват да е фалшифицирал. Ненавистта срещу него е такава, че някои монахини във Франция приеха телесното страдание на неговата племенничка монахиня Таисия като наказание заради книгата.

Покойният Санкт Петербургски Митрополит Иоан приемаше протоколите за истински и внесе невероятен смут в Русия. Аз не мога да се произнеса върху автентичността на "Протоколите". Достоверни или фалшифицирани, те отварят очите за да се разбере духа на времето.


Редактирано от Prokimen на 29.12.04 20:38.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.