Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:24 01.07.24 
Религия и мистика
   >> Православие
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Re: Какво мислиш???нови [re: Prokimen]  
Автор Prokimen (наблюдател)
Публикувано29.12.04 20:44



Между другото, първото "духовно" четиво, което настоятелно ми препоръча монахиня Касиния Везенкова, беше именно книгата на Сергей Нилус "ВЕЛИКОЕ В МАЛОМ".

Тогава тя ми каза, че ако искам да бъда духовник и да разбирам какво става в света, трябва да прочета "протоколите". Аз съм й признателен за този й съвет. Отново подчертавам, че не бива да изпадаме в хистерична паника и крайности. В много отношения църковната иерархия е по-страшна и от масоните. Същевременно, трябва да внимаваме постоянно колко опасно ходим и да не чакаме край на света, а да чакаме непрекъснато и по-скоро край на личния ни живот и заставане пред Бога, Който е многомилостив и дълготърпелив, но и ПРАВЕДЕН СЪДИЯ.



Тема Re: Какво мислиш???нови [re: Prokimen]  
Автор famulus (православен)
Публикувано29.12.04 20:44



Какво е станало с племенницата на С Нилус?

За омразата - предполагам...

Дай ни помощ в утеснението, защото човешката защита е суетна.


Тема Re: Какво мислиш???нови [re: FC Bayern Munchen]  
Автор ЛюбимeЦ 12+1 ()
Публикувано29.12.04 20:58



Да,ако повярваш че в древна до колумбова Америка е имало масони.Те мосоните са виновни за дебелия сняг,както и за тънката снежна покривка..за смяната на сезоните и за препичащото слънце.Когото човек го мързи да се вземе в ръце..му трябват врагове за да се оправдае че не му спори.Слушай "колега", не изпадай в такива положения,не наричай такива недомислици: "Изобщо напоследък ми се струпаха доста факти ,които ме карат да се съмнявам за някои РЕЛИГИОЗНИ ИСТИНИ".От къде си?Там един нормален поп нямате ли?Че такива са ти ги наприказвали?Я се вземай в ръце...щото пак ми се приплаква..като те чета.Сериозно питам където ходиш да се черкуваш..там свесни няма ли,че такива информации ти пълнят главата.Осен въпросния поп..един поне мислещ няма ли?А ако наистина искаш да си отговориш на въпроса,се вгледай в Р.Карлуш..например.Както и се опитай наистина да потърсиш инфо за всеки по известен футболист,и свързана с неговата духовност.Провери всичко до което се докосваш, а после вярвай на такива антисвещенници.Заради такива(като въпросния поп) ставаме за смях.И когато узнаеш че ти е говорил глупости..седнете и ти го понаучи.


Издирвам знание на умни мисли.


Тема Re: Какво мислиш???нови [re: famulus]  
Автор Prokimen (наблюдател)
Публикувано29.12.04 21:05



Мать Таисия беше сестра в Покровския женски манастир (в този манастир е приела монашеско пострижение и сестрата на сегашния румънски крал; от старите аристократки е останала само мать Елизавета, принцеса Лихтенбергска) в Централна Франция. Тя страдаше телесно. Чух иронични изказвания на някои уважавани монахини, че едва ли не монахиня Таисия изплаща греховете на Нилус.

Не си спомням какво точно беше заболяването й, но тя не можеше да говори и езикът й беше твърде удебелен. Страдаше, но беше в пълно съзнание. На всичките ми въпроси отговаряше писмено и напълно смислено.

Странното беше, че много кръстени евреи от Русия я посещаваха с уважение, а руснаци злословеха Нилус.

Виждам, че нейният труд "ЖИТИЯ РУССКИХ СВЯТЫХ" е издаден в Русия.



Тема EEEEEнови [re: ЛюбимeЦ 12+1]  
Автор FC Bayern Munchen (Студент)
Публикувано29.12.04 21:44



Да ама футболът не е измислен от Колумб ,нито пък от американците. Той е произлязал от Англия и то в Новото време (ок 1850),когато масоните вече владеят почти цяла Британия. Освен това масонството е факт ,въпреки че се старае да се прикрива.
Също кои ти дава правото да обиждаш софииските свещеници. Може да са всякакви ,но все пак са на много по - висше ниво от тебе(по всяко отношение).
Ако не си Православен какво търсиш тук и защо хулиш духовниците???
А ти защо не идеш във Франция или пък Германия и не питаш футболистите там какво мислят за Бог. Преди време чух от Тиери Анри такива хули против Бога ,че направо ми прималяваше. А за любимите ми немски спортисти такива неща съм чел по саитовете ,че не е за разправяне. Относно Роберто Карлуш тои пред медиите може да се показва като ангел ,но всъщност и той си е масон и богоборец. Той както и всички звезди е оръдие в ръцете на масоните в светската им пропаганда. И всичко това за слава и пари.
Въпроса тук по-скоро не беше дали футболистите са масони ,а дали самият футбол е произлязал от тях и защо НЯКОИ духовници участват в това.



Тема Re: Какво мислиш???нови [re: ЛюбимeЦ 12+1]  
Автор Prokimen (наблюдател)
Публикувано29.12.04 22:03



Така или иначе, драги, има предписание от масоните да се развие спорта, театъра и пр. за да се откъсне вниманието.

Ако говорим за спорт в положителната му форма, добре, но днес всичко е корумпирано. Не зная дали в България се говори за допаж и парични сделки. Френската телевизия предаде заснетата със скрита камера безнес сделка с Иван Славков в Лондон.

Щом като няма нищо почтено в спортните състезания, то тогава в името на какво ги пропагандирате?

Недейте изпраща човека на края на света а му обяснете как Вселенският Патриарх - МАСОН не е признал Руския Патриарх Тихон, а го е приканвал да се подчини на обновленците.

Писах да не се преувеличава историята с масоните, но тя никак не е за омаловажаване. Отец Любомир Попов повдигна завесата, че ако той е участник в промасонската организация, то подписа на владиката Ви стои черно на бяло за сътрудничество с тях. Нека не повдигаме въпроса за епископ Павел.

Прочее, няма място за шеги и подигравки.



Тема Въпросче???нови [re: Prokimen]  
Автор FC Bayern Munchen (Студент)
Публикувано29.12.04 22:14



Мислех този въпрос да ти го изпратя на бележка ,но не знам защо не приемаш лична кореспонденция.
Наскоро възникна спор между мен и един приятел(специалист по история), които твърди ,че религияте е само средство за управление и подчинение на тълпата обикновен народ. Та аз го убеждавах ,че вярата е продукт на свободната воля на човека ,но той успя да ме обори. Аз се осланях на превъзходството на Православието над останалите религии ,но останах посрамен. Изказвах именно ,че за останалите религии е своиствен фанатизма ,докато за Православието свободното приемане на вярата е една от основните принципи. Обаче бях забравил за някои случаи от Историята. Например Цар Борис и Византийските императори ,който под натиска на Турците приели множество Католически були ,които подронвали авторитета на Църквата ни. Преди 3-4 дена от именно този учебник по Църковна История прочетох дори и ,че Цариградският патриарх е бил съгласен с това.
Но не това е въпроса. Въпроса ми е как така Цар Борис е покръстил НАСИЛСТВЕНО хиляди българи и е канонизиран за Светец на Православната Църква, а пък Ориген ,който цял живот и е служил ВЯРНО - не е???? Той в края на живота си се е увлякал по Субординизма и е бил отлъчен.
Значи цял живот да си истински християнин и накрая да паднеш - загиваш ,докато ако цял жовот си бил противник на вярата и накрая се покаеш - се спасяваш. Това е така - знам го ,но как да обясня на съмняващ и колебаещ се човек ,че едното е по - възвишено и по - достоино от другото. Хората ме упрекват в липса на Справедливост в нашата религия.

Редактирано от FC Bayern Munchen на 29.12.04 22:20.



Тема Re: Въпросче???нови [re: FC Bayern Munchen]  
Автор Prokimen (наблюдател)
Публикувано29.12.04 22:34



Вярно е че съм затворил получаването на бележки, но въпросът както сте го поставили представлява интерес и заслужава дискусия.

Другите въпроси които поставяте са също от значение. Няма да Ви отговарям конкретно.

Ще си позволя да спомена, че в богословието се иска не само познание, но и духовно съзряване. Всеки един има своето ниво на разбиране и това разбиране се разработва. Ето православните аскети не са беседвали с болшинството по някои въпроси, а са ги споделяли само с тесен грък свои единомишленици. Сам Спасителят казва да не се хвърлят бисерите...

Колкото до св. цар Борис Покръстител, неговото дело може да се разглежда от много страни. Ние като християни оценяваме държавническия му подвиг да въведе християнството и просвети нацията. Това не е никак леко нещо. Днес, при всичката техника е невъзможно да се просвети народа ни, а какво остава да се наложи нова религия. Делото на св. цар Борис е колосално.

Колкото до Ориген, стига му това, че е почитан като "баща на богословието". После, незабравяйте славянският израз "ИН СУД ЧЕЛОВЕЧЕСКИЙ, ИН СУД БОЖИЙ".

Поне поставяте много резонно въпроса, съпоставяйки канонизацията на българския владетел и отношението към Ориген, то ще дръзна да споделя лично мнение, че аз не съм убеден, че всички канонизирани за светци са действително такива пред Бога. Също така има неизброимо множество неканонизирани, но кой може да твърди с увереност, че те не са получили дръзновение у Бога?



Тема Дай пример. [re: Prokimen]  
Автор FC Bayern Munchen (Студент)
Публикувано29.12.04 23:03



Аз постоянно чета обширните жития и не виждам дори капка съмнение за светостта им и за това ,че са канонизирани. Хубаво е да ми дадеш поне 1 пример на Светец ,който мислиш ,че не заслужава тази титла. Колкото до Цар Борис ,той също заслужава да се почита заради живота и делата му. Но това с насилственото покръстване не мисля ,че е Християнска постъпка. А за неканонизираните праведници ,не забравяи ,че всъщност Църквата косвено ги е канонизирала като е определила празника за Всички светии. Тогава честваме именно тяхната памет.
Колкото до приятеля ми аз не мисля ,че той се характеризира по евангелски като ''свинята''. Той е доста любознателен и се интересува много от Православието. Даже е говорил с 1-2 свещеника. Обаче много съмнения го глождаят пък и Комунистическата пропаганда е оставила следи и в неговата душа ,както повечето от нас. Мисля ,че щом не е върл атеист или богоборец ТРЯБВА да му се говори за Бог.
За Ориген забравих да спомена ,че всички негови съвременници както и църковници живели стотици години след него са цитирали произведенията му и са използвали писанията му в борба с ересите.
А ти след като се занимаваш толкова с Богословие може ли да те помоля да ми дадеш някои сайт или пък име на книга да прочета нещо за митарствата. В тази област имам хиляди неясноти(доскоро дори не знаех ,че те съществуват). Много търсих ,но освен в Житията ,никъде другаде няма нищо за тях. Благодаря предварително.




Тема Re: Дай пример. [re: FC Bayern Munchen]  
Автор Anima Mea Tibi Amandi (минаващ)
Публикувано29.12.04 23:09



Извинявам се, че се намесвам.
Не знам за свидетелства, относно: насилствено покръстване! Знам само за разправа с 52 болярски рода, участвували в противодържавен метеж.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.