Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:23 29.09.24 
Религия и мистика
   >> Православие
*Кратък преглед

Тема бях попитал за англиканската църкванови  
Автор ~!@$%^amp;*()_+ (целия горен ред)
Публикувано29.09.04 08:30



но така и не получих отговор.

трябва ли да се причислява тя към протестантските църкви и защо.

не е ли тя някъде по средата между правосавието и католицизма?



Тема за англиканската църкванови [re: ~!@$%^amp;*()_+]  
Автор ЛюбимeЦ 12+1 (любим)
Публикувано29.09.04 17:30



Англиканите...странни птици са.След ревизията на молитвеника в 1965(6)г,пътя по който те са тръгнали не ми е известен..Зная повече за тяхната история..преди.В смисъла на англиканската общност(това вече не е църква само в Англия..а навсякъде където е имало колонии..+Корея и Япония(там се нарича "католическа") повече се знае за това че има и католически и калвиниски принципи(за преди 1965г говоря).Така поставен въпроса ви изисква според мен еднозначен отговор,който не е възможен.Е или аз поне не мога да отговоря..Знам че правиха опити литургията да стане по сакраментална..но докъде са стигнали..

Който придобива ум обича своята си душа.


Тема Re: за англиканската църква [re: ЛюбимeЦ 12+1]  
Автор famulus (православен)
Публикувано29.09.04 20:06



Как се приемат англикани в православието наистина?

cor contritum et humiliatum Deus non spernet


Тема Re: за англиканската църкванови [re: famulus]  
Автор iordanOO1 ()
Публикувано29.09.04 21:27



Здравей

ето нещо, което може да те заинтересува








Тема Re: бях попитал за англиканската църкванови [re: ~!@$%^amp;*()_+]  
Автор Pyиз (любител)
Публикувано18.11.04 09:49



Отскоро попадам в този клуб и ми хареса. Чета интересни мнения за православната вяра. Толкова много интелигентни и поучителни мнения. Четейки стигам много назад. Видях тази тема и давам своя отговор
Англиканската църква е държавна църква в Англия. Възникнала е по времето на Реформацията през 16 век.Съчетава католическия догмат за спасителната сила на църквата с протестантското учение за спасение с лична вяра.По култ и организационни принципи е по-близо до католическата църква. Външната обрядна страна на католицизма почти не е била реформирана в англиканската църква. Глава на англиканската църква е кралят, който назначава епископи. Примасът на англиканската църква е Кентърберийският архиепископ. Голяма част от епископите са членове на Палатата на лордовете. Съществуват формално отделени англикански църкви в Шотландия, Уелс,Ирландия, САЩ, Канада, Австралия. От 1867 година съществува Англикански съюз на църквите. На всеки 10 години Кентърберийският архиепископ свиква конференции в своята резиденция - Ламбетския дворец в Лондон. Ламбетските конференции представляват висш орган на Англиканския съюз на църквите, но техните решения не са задължителни.



Тема Re: бях попитал за англиканската църкванови [re: Pyиз]  
Автор famulus (православен)
Публикувано18.11.04 20:05



Който му се чете и разглежда един хубав сайт




С Англиканската Църква е свързана една по-особена история... Покойният митрополит Антоний Сурожки - известен като голям мисионер - бил посетен от свещеника и представители на миряните на цяла една англиканска енория, която под влияние на проповедите му искала да премине в Православието. Цяла енория! Дядо Антоний отказал - защото църквите така и така щели да се обединят...

Дай ни помощ в утеснението, защото човешката защита е суетна.


Тема благодаря за отговоритенови [re: ~!@$%^amp;*()_+]  
Автор ~!@$%^amp;*()_+ (целия горен ред)
Публикувано20.11.04 06:28



беше интересно, но бих искал да чуя повече ако може за разликите и с православието

в тази връзка ми хрумна и друг въпрос, ама ще го пусна като отделна тема



Тема Re: бях попитал за англиканската църкванови [re: ~!@$%^amp;*()_+]  
Автор Prokimen (наблюдател)
Публикувано14.12.04 22:05



- свящ. Максим Козлов




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.