Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:24 05.10.24 
Религия и мистика
   >> Православие
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Поле за изява на желаещите да хулят Православиетонови  
Автор LegionМодератор (предполагаеми)
Публикувано12.07.04 18:53



Моля ентусиастите, които държат да си излеят злобата или мераклиите да ни отварят (за пореден път) очите с неподобаващи на сериозното обсъждане похвати, да го правят тук.

Ако не, темите и мненията, които не бъдат междувременно изтривани или цензурирани, ще бъдат принудително местени тук, но без гаранция за запазване на поместени вътре линкове, картинки и пр.



Тема Защо бе, защо?!? - от двойно-малко-за-в-къщинови [re: Legion]  
Автор LegionМодератор (предполагаеми)
Публикувано12.07.04 20:09



Тема Защо бе, защо?!?
Автор Двoйнo-Maлko-3a-B-Kъщи (...)
Публикувано 12.07.04 12:15

Вие сте по-навътре в нещата, кажете ми, защо трябваше баш в Южния парк да се построи поредната църква, и защо от целият парк баш на това място? Защо дори Къцката Вапцаров, който си беше уредил "правото" да построи зала в парка, не посмя и се отказа, а трябваше "светата" църква да е първата, която да вдигне офисите си там? Какъв "храм" ще е този, който със самото си присъствие е едно осквернение? Защо трябва да има в парка магазин за думи? Нямаше ли друга свободна площ? И защо трябваше да е ТОЧНО в средата на алеята, при това алея, която тръгва от ЕДИНСТВЕНАТА пешеходна пътека в тази част на парка? Поляната, на която е изкопът, продължава на предостатъчно разстояние, за да не се налага да се унищожава алеята... Защо трябваше да отсекат крушата, която беше по-стара от мен, и джанката, и десетките скоро посадени дръвчета? Толкова ли няма място за вашият "храм", та трябваше да унищожат дърветата, които струват хиляди пъти повече от натруфената, кичозна сграда, която ще задънва скоро входа на парка и ще бляска с фалшивата си позлата? Ако един ден вляза в тази сграда и изкопая ров в средата й, за да посадя крушово дръвче на мястото на унищоженото, дали ще ме посрещнат радушно?

Честно казано, отговорите на повечето въпроси ги знам, при това вероятно по-добре от вас. В парка е чудесно място за ловушка, там пасе стадото, отпуснато, спокойно, разполагащо със свободно време, там има шанс помпозната фасада на магазина за илюзии да привлече клиенти. Ясно ми е, че независимо от възможностите за разполагане, тази, която запречва алеята, е най-добра от бизнес гледна точка - ако може и да я прекарат през самата църква, тъй че на влизане в парка задължително да минаваш вътре - ах, мечтата на всеки тлъст свещеник!

Досега християнството е било за мен просто една от хилядите причудливи религии, които съществуват по света - вярно, една от най-разпространените, вярно, официална за държавицата ни. От сега обаче, за мен това е гнусен кърлеж, забиващ се в кожата, там, където е най-нежна, за да смуче колкото може повече кръв под фасадата на кухи надежди и лицемерна благопристойност. Вече ще гледам по съвсем различен начин на оялите се свещеници, тези брадясали личинки, пияни от сутринта, скрили безформените си туловища под черните рокли.

Жалко, че не вярвам в богове и сатани, и нямам към кого да насоча молитвите си проклетият офис-център със всичките си кубета и украси да потъне вдън земя в деня на откриването си

Хубаво е, че не написах тази тема още в събота, когато втрещен стоях на алеята, по която съм влизал още от дете хиляди пъти в парка, и по която всеки ден отивам на работа и се прибирам вечер, че изчаках да се притъпят малко чувствата, които ми напъваха, докато гледах този грамаден кратер, тази язва на мястото на зеленината и уюта... Проклет да е туморът, който ще израстне в тая яма




Тема Re: Защо бе, защо?!? [re: Двoйнo-Maлko-3a-B-Kъ]
Автор Prokimen (наблюдател)
Публикувано 12.07.04 12:39

Прочетох с внимание гневната Ви реакция.

Не мислите ли, че самата държавна власт, за която сте гласували, ще да е заинтересована повече от църковната да я има тази църква на това точно място?

В качеството Ви на данъкоплатец, би трябвало да отправите несъгласието си или да организирате подписка, адресирайки я до държавната власт.

Тук, в този клуб, голяма част живеем в чужбина и не знаем какво става в България и какви са мотивите на сънародниците да изберат настоящата държавна власт.

Прочее, вината, ако има такава, си е Ваша лична, че сте гласували.

Този Ви гняв ме кара за сетен път да обърна вниманието върху личната отговорност при гласуването. Волно човек поема върху главата си отговорността на властта, която е избрал.

Другият акцент, който бих желал да поставя е върху опасността на църковното и държавното взаимно сътрудничество. Това е нож с две остриета, особено в нашето време, когато евангелската сол губи своя вкус и светлината става все по-изкуствена.

Нямам никаква информация за конкретния случай - нов църковен градеж.

Ако местните жители са изявили желание или засвидетелствували потребност, която е уважена от местните органи на властта, то не виждам къде е проблема.

Ако ли става дума за някакъв политически ход, то строежът ще е изкушение.

Лично аз не съм привърженик на тази болезненост да се строят нови манастири, когато старите рухват и са обезлюдени.

Колкото до енорийските храмове, въпросът стои много по-различно. Смятам, че храмостроителството е наложително.



Тема Re: Защо бе, защо?!? [re: Prokimen]
Автор *Лия* (непредвидима)
Публикувано 12.07.04 12:56

Кметът на община Триадица Емил Милев, заедно с Патриарх Максим, Епископ Николай, игумена на Зографския манастир Амвросий и архиереи направиха първата копка на православния храмов комплекс "Св. Първомъченик и Архидякон Стефан" в Южния парк на 6 юни.

Наоколо няма църква за живеещите в кварталите Иван Вазов, Стрелбище, Мотописта. Освен това ще има и помещения за неделно училище. Над 1 мнл. лева ще са нужни за изграждането. Събират се и дарения.




Тема Re: Защо бе, защо?!? [re: Prokimen]
Автор Двoйнo-Maлko-3a-B-Kъщи (...)
Публикувано 12.07.04 14:24

Аз за плъхове не гласувам... Не само това, ами се опитвах даже да убедя иначе разумни мои познати, които мислеха, че той ще направи някакво чудо... Чудо, наистина, направи, но обратно на библейското - с храна за хиляди нахрани себе си Иначе го избираха главно същите тези впечатлителни бабички, които пълнят и църквите

Нямам нищо против да се строят и милиони храмове, щом е "наложително", но не в парка! Парка е много по-свещен и по важен, от някаква грозна постройка, която дори не е действително нужна на вярващите Можеше да се постави дървена кабинка, тип "спасителска будка" и попът да провежда служби за събраните на поляната Сигурен съм, че Бог не би се обидил
Можеше да се построи на мястото на отдавна изгорялото бивше държавно кафене, на сто метра от сегашният градеж Ама предполагам, че тогава щеше да трябва да се плати някой лев, пък поп пари дава ли



Тема Както виждаш... [re: Двoйнo-Maлko-3a-B-Kъ]
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано 12.07.04 16:05

...отговорите на християните са гениални. Ще строят църкви докато ги търпим. Просто наистина трябва да кажем "не"!



Тема Re: Поле за изява на желаещите да хулят Православиетонови [re: Legion]  
Автор Caбaзий (damned)
Публикувано12.07.04 20:37



Никой няма да пише повече в тази тема. Понеже никой от вас няма да пише в нея. Така де, "на умряло куче нож вади".

VITA BREVIS ARS LONGA


Тема Re: Поле за изява на желаещите да хулят Православиетонови [re: Legion]  
Автор Двoйнo-Maлko-3a-B-Kъщи (...)
Публикувано12.07.04 23:45



Да, чудесна идея е, всичко различно от обичайното благочестиво мънкане, всеки въпрос, който не е удобен, да бъде насмотаван нейде, където да можете спокойно да не му обръщате внимание...

<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от Valentina на 13.07.04 00:02.</EM></FONT></P>
ТОВА ПЪК ЗАЩО ГО РЕДАКТИРА? Ама вие, хора, наистина не сте нормални...

Редактирано от Двoйнo-Maлko-3a-B-Kъщи на 13.07.04 00:22.



Тема Re: Поле за изява на желаещите да хулят Православинови [re: Двoйнo-Maлko-3a-B-Kъ]  
Автор iordanOO1 ()
Публикувано12.07.04 23:56



И на тебе не ти е лесно

опитвам се да те разбера

кой те знае, може да си добър човек

познавам един, който говори всякакви глупости, но веднъж успях да го видя, как прави тайно милостиня.

Тогава стигнах до извода, че да преценявам някого по думите му, е глупаво.



Тема Re: Поле за изява на желаещите да хулят Православинови [re: iordanOO1]  
Автор Двoйнo-Maлko-3a-B-Kъщи (...)
Публикувано13.07.04 00:30



Благодаря за доброто отношение, но аз всъщност съм много, много лош човек. И с всеки ден ставам все по-лош.



Тема Работиш върху себеси :-))))нови [re: Двoйнo-Maлko-3a-B-Kъ]  
Автор Set (/dev/null)
Публикувано13.07.04 10:05



Дерзай брат.

Когато стигнеш до края, знаеш ли после колко е красиво изкачването нагоре

____________________________________

Memento mori


Тема Re: Работиш върху себеси :-))))нови [re: Set]  
Автор Двoйнo-Maлko-3a-B-Kъщи (...)
Публикувано13.07.04 10:12



Важното е да има движение



Тема Re: Работиш върху себеси :-))))нови [re: Двoйнo-Maлko-3a-B-Kъ]  
Автор Sofia (непознат)
Публикувано13.07.04 10:42



Важното е най-вече движението да е в правилна посока.

Сега като знаете за себе си, че сте лош ( по Вашите думи), не е ли глупаво да си оставате такъв?!

Мисля, че в живота си Вие сте много искрен човек, щом един строеж Ви е извадил от равновесие и така бурно реагирате.

Съчувствам Ви, но не мога да Ви помогна с нищо, освен да Ви кажа, че разбирам недоволството от недомислието при архитектурното благоустройство на градовете, парковете,...

Ако това, че Ви разбирам, може да Ви утеши...



Тема от Caбaзийнови [re: Legion]  
Автор LegionМодератор (предполагаеми)
Публикувано04.08.04 13:55



Тема Докога?
Автор Caбaзий (damned)
Публикувано 04.08.04 12:47

Докога БПЦ ще паразитира духовно върху този народ?

VITA BREVIS ARS LONGA




Тема Re: Докога? [re: Caбaзий]
Автор tchupakabra (кофти)
Публикувано 04.08.04 12:55

Вовекивеков?

Религията се връща на мода, с нашите нови Големи Приятели американците шансовете за отърване са малки - все пак те са царството на лицемерната набожност.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.