Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:07 25.04.24 
Религия и мистика
   >> Православие
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Re: обобщения... :(нови [re: Valentina]  
Автор ng (teacher)
Публикувано15.02.05 02:02



Драга Валя,

Никак не съм млада, ами на попрището жизнено в средата. Тридесет и петата карам, ако си била така добра да забележиш.
Заговаряш ме в този постинг на фамулус за каноничността и неканоничността и добре знаеш, че не бих се намесвала в тези ви размишления, ако пак не беше подмятано името на епископ Климент и каквото съм писала, затова съм го писала.
Не видях и не проследих, новият правилник излезе ли "от печат"? Какво стана с "личните нападки" и толкова ли е чудно, че когато има нападки срещу о.Климент, то ще има реакция? Знаеш процента на подкрепата за о. Климент. Имаше и анкета и не аз съм по анкетите. Направи я стар участник, фамулус, който беше извън клуба ви, когато ви заварих на 30 януари. Интересно как стигнахте дотам и аз ли съм виновна за вътрешните ви конфликти, аз ли съм разколничката или нещо друго, при положение, че в друга църква, освен на БПЦ, не съм стъпвала в живота си.

Абсолютно съм убедена в нещата, които съм писала. Да бях новак, да ме бе убедила, че Армагедон не е пуснал темата си нарочно. Сърбах ви попарата вече, бях така наивна да си поотворя душата, за да плюят твоите съмишленици вътре. И само синодалната агитка прояви такъв хъс. Как протестанти и старостилци бяха И В КЛУБА, И В ЖИВОТА човечни и добри християни? Или ми се е привидяло?

Искрено те моля за следните неща: първо, ако искаш да обсъждаш какво съм писала, не го вади като цитат. Просто не обичам това. (Знам, че е прието, но са приети и други неща, които са недопустими от морална гледна точка.) Второ, не прави житейски изводи за мен. (За този ти конкретно, ти давам правото, че си разсъждавала, защото знам какво си имала предвид, но нещата далеч не са толкова семпли.)
Тук е моментът за трети път поне да кажа, че ако би желала помирение с о.Климент, то не би му държала думите извън контекст и извън тяхното събитийно последование в модераторската тема. Както вече писах веднъж, но ти го изтри, това е все едно да бодеш някого с игла, да записваш крясъците му и да пускаш записа после на общи познати.

Нищо абсурдно не съм писала, абсурдно е ти да твърдиш, че съм млада, че се поддавам на външни влияния, че Армагедон не е пуснал темата си нарочно и така нататък.

За мен о.Климент е свят човек, монах, отдал е живота си на църквата и Бог. Добре познавам отзивчивостта му и добродетелността му.
Бил е подкрепа за мнозина от клубарите тук и да си мисли, който го е предал.
Ако под "външните влияния, на които съм се поддала" имаш предвид шанса ми да имам възможност да контактувам с такъв човек, то - дай, Боже, всекиму - такива външни влияния.

Докато съм жива и имам интернет връзка, няма да оставя да бъде нападан и плют по форумите.
Надявам се да съм била ясна.

...Pinson, pinson, pinson, pinson,
Comme c'est curiеux, les noms...

Редактирано от ng на 15.02.05 02:12.



Тема Re: Настоящи и бъдещи богословинови [re: Anima Mea Tibi Amand]  
Автор Eжko_ (_бодлидрешко)
Публикувано15.02.05 10:56



*




* Необходимо е първо да се прочете публикацията на "+Крупнишки епископ Климент" "ПРАВОВАТА ДЪРЖАВА, ЦЪРКВАТА И РАЗКОЛА", която се намира най-отдолу.







Господ е мое упование

Редактирано от Eжko_ на 15.02.05 11:09.



Тема Re: Настоящи и бъдещи богослови *DELETED* *DELETED* *DELETED*нови [re: Eжko_]  
Автор Prokimen (наблюдател)
Публикувано15.02.05 11:05



Мнението е изтрито от prokimen

Тема До Мутевази - благодарностинови [re: Mutevazi]  
Автор famulus ((нищожен))
Публикувано15.02.05 11:16



Няма място за никакво сърдене, напротив - благодаря за ценните Ви съвети, наставления и поучения. Те несъмнено извират от голям духовен опит, бих казал - благодатна способност за разсъждение, която се дава от Бога само на послушните към Окръжните на Св Синод. Колко е хубаво да срещнеш подобна скромност и трезва въздържаност още в крехката младежка възраст.

Много се радвам, че ми дадохте такива ценни напътствия и споделихте Единствено Правилното Учение. Че то - в миналия си постинг благоизволихте да ми пишете само "аман от тъпи санитари и ветеринари, я си върви при камилите" - от което не получих кой знае каква духовна полза

Да потърся ли линка, та и другите да се насладят на остроумието Ви тогава?


<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от famulus на 15.02.05 12:01.</EM></FONT></P

Редактирано от famulus на 15.02.05 13:29.



Тема Re: Настоящи и бъдещи богословинови [re: Prokimen]  
Автор ng (teacher)
Публикувано15.02.05 11:19



Ваше Преосвещенство, искрено моля да не отговарята на провокациите, след като сам ги схващате като такива. Цялата тази работа трябва да спре.
Виждам, че са развели байрака тука и ми е ясно след някой и друг месец пауза, когато вляза в клуба, какво ще заваря, ако нещата не се променят още сега.
Бях пуснала тема "Чий е клубът", имаше анкета, имаше и засвидетелствуващи толерантността изявления на модераторската агитка. Да видим доколко ще се спазва всичко обещано.
Заради големите ми страдания, заради голямото ми нещастие, моля Ви, отче, не отговаряйте на провокациите повече.
Надя.

...Pinson, pinson, pinson, pinson,
Comme c'est curiеux, les noms...


Тема Re: Настоящи и бъдещи богословинови [re: Mutevazi]  
Автор LegionМодератор (предполагаеми)
Публикувано15.02.05 13:04



ПРЕДПОСЛЕДНО ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ
Моля, наложете си въздържание по отношение на безобразното размахване на чужди лични данни, и то особено с цел заяждане и провокация!

Моля, преведете за всички незапознати какво точно означава "подписът" ви. В случай че не го сторите още със следващия си постинг, този "подпис" ще бъде премахван, без гаранция какво друго ще остава от изказването ви!

Моля, пишете на кирилица!

След последното предупреждение, ще започне без никакво отлагане прилагането на всякакви от достъпните на модераторите "мироопазващи" мерки.

Редактирано от Legion на 15.02.05 13:07.



Тема Re: чакам ама ще дочакам ли..нови [re: olympias]  
Автор нeизвecтeн (?+"%=:/№V)
Публикувано15.02.05 17:45



Това са безсмислени увъртания



Тема Re: обобщения... :(нови [re: ng]  
Автор ARMAGEDON (Revnost)
Публикувано15.02.05 21:40



Уважаема ng,
aко мислите, че Монитор целево е пуснал в съботния си брой въпросната статия, то считайте, че и аз целево съм я препратил в клуба. Искам само да подчертая, че поне 70% от писаното от мен в този клуб е било свързано с въпросите на разколите.Уважавам правото на избор и свободата на съвест на всеки и искам да ви кажа, че разбирам болката ви по засегнатата тема, но не мога да я оправдая. Нека ви разкажа една случка. Веднъж духовният ми отец се прибирал на Света гора, по пътя си срещнал група поклонници водена от един личен духовник (в смисъл: човек на възраст, с дълга побеляла брада, в безупречно расо и тн.) Моят отец разбира се поздравил и поискал да вземе благословия, но нещо се случило, духовникът нещо се разприказвал и не му обърнал внимание и така се разминал без благословия. На другия ден същата тази група била на посещение в техният манастир и моят отец научил, че това са католици-униати (предполагам имате представа за какво става въпрос)? Моят отец горещо поблагодарил на Бога, че по такъв начин го е възпрепятсвал да вземе благословение. Защо го пиша всичко това ли? Ами защото подкрепям много от написаното от Мутевази. Всички еднакво облечени, всички за православие говорят, считайки себе си за единствено такива, как да ги различи човек? Едно време старостилците слагаха поне едно ИСТИНСКИ пред православни от тшестлавие и за да не ги бъркат, днес и това не правят. Гърците добре,направо се наричат противостоящи за да няма грешка, да ама униформата им същата.
Нищо уважаема не може да оправдае разкола, нищо. Знаете ли, че повечето светци епископи и патриарси са били гонени и заточвани, но ни един дори не си е и помислял да създава алтернатива на Църквата, защото такава просто не може да има. Погледнете житието на св.Йоан Златоуст. Жалко наистина за Прокимен и за монашеските му години хвърлени на вятъра, но изборът си е бил и си остава негов. Вижте, по отношение на помощ и отзивчивост съм съгласен, аз лично толкова помощ съм получил и от протестанти и от англикани и от мюсюлмани и от атеисти ако щеш, благодарен съм и, споменавам ги в молитвите си, обичам ги, но изповеданието си заради тях не сменям. И определено няма как да се саглася с твьрдението 4е най-вярващите са станали разколници, няма как да се полу4и.
ПП На вниманието на обикалящите за плячка, сега е момента да ме разкъсате на тема икуменизъм.
С поздрав


Ne vseki, koito mi kazva Gospodi, Gospodi, shte vleze v CARSTVOTO NEBESNO<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от ARMAGEDON на 15.02.05 21:42.</EM></FONT></P>

Редактирано от ARMAGEDON на 15.02.05 22:00.



Тема канон - въведено от самите апостоли? [re: famulus]  
Автор iordanOO1 ()
Публикувано16.02.05 00:23



норма или правило, което трябва да се прилага в живота (Гал. 6:16, Филип. 3:16)

да му мисли, който не ги спазва каноните, в т.ч. и аз



Тема Епископ Константин [re: Anima Mea Tibi Amand]  
Автор Kpacимиp (никой)
Публикувано16.02.05 00:37



Доста време се чудех дали да изкажа мнението си.
Много мислих и премислях, но подобно безочие от
страна на епископ не бях чел.
Разбирам че не аз съм човека който трябва да го съди,
но просто изказвам възмущението си.
Та той накрая ще вземе да се помисли за мъченик.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.