Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:07 06.10.24 
Религия и мистика
   >> Православие
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема За Валдемар.нови  
Автор Bloodsigned (влюбен)
Публикувано08.07.04 02:07



Мило момче, педполагам че пописваш във форум Езичество, но понеже там ти е скучно, обикаляш сегиз-тогиз насам, за да си начешеш пръстчетата.
Моля да забележиш, че не казвам нищо за боговете ти, а само за твоята нагласа.

Имам една молба към теб. Моля те, прати ми линк от вашия форум, където християнин е дошъл да обижда вашите вярвания.

Предварително благодаря, за любезното ти съдействие.



Тема Re: За васнови [re: Bloodsigned]  
Автор Caбaзий (damned)
Публикувано08.07.04 03:38



Християнството е зараза .. не е нужно дори да я изповядваш. Просто се оставяш на течението, приемаш разни постулати, свети писания, ядеш , спиш ит.н. Ника2ви въпроси ,никакви съмнения
То се проявявеа в интернационализма, в глобализма, пацифизма,комунизма,и всякякви универсални светохледни и политически доктрини.
Неговата основна идея ,че бог ни обича и ние сме тъпанари, които трябва да бъдат спасени! Не е ли така?
О .ако Бог е само любов то вие и хабер си нямате за устойството на света, Преди време питах как се определя какво е монотеизъм -никой не ми отговори съдържателно!

VITA BREVIS ARS LONGA


Тема Re: За вас [re: Caбaзий]  
Автор Tимoтeй (монах в света)
Публикувано08.07.04 10:08



Няма смисъл да идваш тук с такава настройка. Нашия форум си има правила и заставаш против тях.

Щом не виждаш в Христос истинският Бог и си сляп за многобройните чудеса които Той е правил и неговите последователи, стой си при езическите богове, които са лукави демони.

Когато го разбереш, ела пак. Ще те приемем с любов и ще намериш утеха при Христос.



Тема Нямаше нужда ...нови [re: Caбaзий]  
Автор н@блюдaтeл (търсещ)
Публикувано08.07.04 11:32



Сабазие,

Силно се заблуждаваш, уважаеми
Но ако все пак мислиш че сме празноглави, немислещи с промити мозъци - няма смисъл да се хабиш просто.

Идваш и обиждаш вярата ни... При това, извинявай, постингите ти изразяват доста непознаване на християнството...



Тема За меннови [re: Bloodsigned]  
Автор Baлдeмиp (поганец)
Публикувано08.07.04 13:30



За последен път заявявам,че не виждам нищо обидно в постинга си.Ако бях решил да обиждам,щях да употребя други думи за вашия пантеон.Но не го направих,защото уважавам духовния избор на всеки човек/да,на християните също,при все че не мога да дишам църковния въздух/.Вие просто не искате да дискутирате принципите на своята религия,защото ги приемате par excellence,като висша и неоспорима истина.Сабазий е прав - никакво съмнение,никаква мисъл,никакво разбиране и приемане на чуждите пътища.За сметка на това ВИЕ обиждате/"лукави демони","измислени нисши богове" - вторият цитат е от отговор по темата на Сабазий;впрочем никога не ми стана ясно как езическите богове хем са демони,хем са измислени/ и за това си има една много подходяща българска поговорка - "Крадецът вика дръжте крадеца".Иначе сте много любезни,но враждебността и непоносимостта прозират през всяка ваша дума.
Жалко,защото очаквах нещо по-различно от православните ,но докато четях
постингите,се сетих за отдавнашния си спор с един евангелист - с него просто не можеше да се говори.Явно въпреки всичко разликите между християнските деноминации не са толкова големи...
П.С.Едва ли някой християнин изобщо си е правил труда да се задържи в клуб Езичество толкова дълго,че да седне и да напише някой постинг.
Останете си със здраве.



Тема Re: За меннови [re: Baлдeмиp]  
Автор н@блюдaтeл (търсещ)
Публикувано08.07.04 15:39



Напротив, уважаеми Валдемир

Не зная кого точно визирате, казвайки "Вие просто не искате да дискутирате принципите на своята религия,защото ги приемате par excellence,като висша и неоспорима истина.Сабазий е прав - никакво съмнение,никаква мисъл,никакво разбиране и приемане на чуждите пътища".

Да ние можем, доколкото е по силите и знанията ни да дискутираме принципите на нашата вяра, ако желаете. Питайте. Да, някои неща приемаме a priori, но това е характерно за всяка религия, и за цялото познание и наука ако щете. Нима и математиката, която е чиста наука не почива на аксиоми които приема за верни?

Само искам да Ви помоля да се въздържате от обиди - такова е най-малкото заглавието "Кривославие" ...Не се и съмнявам че можете да намерите по-силни думи и Ви благодаря че толкова меко се изразихте.

Anyway , моля погледнете в темата на Сабазий, където мисля ще намерите отговори на вашите въпроси за светиите и иконите. Извинете ако аз с нещо съм Ви засегнал.

Поздрави



Тема Re: За меннови [re: Baлдeмиp]  
Автор Tимoтeй (монах в света)
Публикувано08.07.04 15:43



Да те попитам, уважаеми, защо идваш тук. Ако искаш да научиш нещо, първо чети понаучи нещо за православието и тогава задай въпрос.

Ето - отговарям на твоя въпрос.

Знаеш че има ангели, които служат на Бога и демони, които служат на сатана.
Тъй като те всички са в невидимата част на света, то е опасно да общуваш с някои от тях, без да можеш БЕЗГРЕШНО да ги различаваш и разграничаваш.

Вие се молите към Небето, но не знаете на кого се молите - дори и молитвите ви да се изпълняват, това не е гаранция че изпълнението е дошло от Бога и ангелите.

Ние, православните и само ние можем да разграничаваме кой иска да ни помага или "ПОМАГА" и само ние знаем как да се запазим от лукавите демони.

Вие не знаете и като викате към боговете, идват демоните и ви помагат в земните дела и вие се радвате. А земните дела са дреболия - важното е да служиш на истинският Бог и да заслужиш живота след смъртта.



Тема Re: За меннови [re: Tимoтeй]  
Автор н@блюдaтeл (търсещ)
Публикувано08.07.04 16:06



Да, според мен Тимотей има право.

Според нашата вяра истинският Бог е един, Който е Творец на всичко. По тази причина не можем да вярваме и да допускаме други богове - а нямаме и необходимост.

Имам усещането че си достатъчно запознат с християнството. Ако е така - кажи, за да не започваме дискусия от азбучни неща.

Поздрави



Тема Re: За меннови [re: Baлдeмиp]  
Автор abi (ABYSSINIA)
Публикувано08.07.04 20:15



Грешиш,
пълни сме със съмнения, за това съзнаваме, че сме грешни.

а и ти си 100% сигурен в преценката си, защо не се усъмниш дали е правилна?

Редактирано от abi на 08.07.04 20:17.



Тема Re: За меннови [re: н@блюдaтeл]  
Автор Baлдeмиp (поганец)
Публикувано09.07.04 01:48



Така е много по- добре,благодаря.

"Кривославие" не беше съзнателно търсена обида,а игра на думи,доколкото въпросите ми засягаха онези страни на православния култ,които от гледна точка на догмата/ако тя е вътрешно последователна/би трябвало да бъдат"криви"/в смисъл на неправилни и "нечисти"/ елементи .Защото са с езически произход.А действително мога да твърдя,че съм запознат с християнството,първо,защото бях християнин преди време,второ,защото след като престанах да бъда християнин,започнах да разглеждам християнството като една от многото религии по света,а не като нещо специално.Така много по- бързо стигате до същината,всъщност.Тази моя осведоменост води до две следствия:
Първо-можете да говорите свободно,използвайки всеки специализиран термин - ще ви разбера/само без"нали знаеш какво пише в Матея 6:17-19 "например,моля ви ,не знам Библията наизуст/;
Второ - няма начин да ме спечелите за каузата.Защото някой може да има и това наум,знам ли...
За аксиомите - да,разбира се,така е,но,извинете ме,що за религия е тази,чиято
основополагаща аксиома е"няма друга истина освен нашата,няма друг бог освен..."?Сещам се само за три - християнство,ислям,юдаизъм;поправете ме,ако греша.Но не греша.Такива са фактите.Е,аз не мога да имам нищо общо с такава религия.Не мога да приема тази аксиома - тя може да породи единствено учения,имащи за цел насилствено нахлуване в умовете и духа,и установяването на абсолютистки,авторитарен монопол над тях.Което и прави.
Сега за отговора Ви в темата на Сабазий -почитате Първообраза,а не дъската?Ние също.Почитаме Първообраза,а не кумира.Всъщност исках да ви намекна,че разлика между езическия кумир и православната икона като елемент от култа няма,доколкото функциите им са еднакви.Разликата е другаде.В това,че ние,езичниците, възприемаме Природата като теофания ,много по-могъщо и пълнокръвно изявена от онази в идолите ни;а за вас тя е "твар",създадена,за да обслужва човека/цитирам изказване на семинарист -"Господ е създал домашните животни за храна на човека,а дивите - за красота"!!!/...
Съжалявам,но съм много уморен в момента,утре ще продължа...




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.