Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:59 14.06.24 
Религия и мистика
   >> Православие
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Не3аконнто пол3ване на софтуер = кражбанови  
Автор iordanOO1 (непознат )
Публикувано15.01.04 23:10



Струва ми се, Че когато се пол3ва не3аконно софтуер, това е кражба като всяка друга.

Има много и3куШения в компютрите и в интернет. С едно кликване може 4овек да стане крадец, а ако не 4ете лицен3ните условия внимателно сЪЩо.

Абе трябва да внимаваме с ра3ните там Windows-и, да не ни подмами мисЪлта да си ги пол3ваме не3аконно, 3аЩото на Божия сЪд и 3а това Ще трябва да дадем отговор. 3аЩото Оня, който ка3а "Не кради", ка3а и "давайте кесаревото кесарю, а божието Богу".

С уважение



Тема С тази тема...нови [re: iordanOO1]  
Автор Aнтидeмoнokpaт (непримирим)
Публикувано15.01.04 23:38



ми напомняш за Валентин - единият от модераторите на клуб "Християнство". За мен е въпрос на възможности, съответно - на време, за да реша този проблем! В работата си също съм принуден да ползвам нелицензиран софтуер. Време е да напълним празните джобове на Майкрософт, а?! По тази логика изглежда ще трябва да се лиша и от богатата си колекция от MP3. Засега ми се струва трудно.

Интересно ми е какво ще кажат по тази тема останалите.



Тема Re: С тази тема...нови [re: Aнтидeмoнokpaт]  
Автор iordanOO1 (непознат )
Публикувано16.01.04 00:55



az se otkazah ot MP3-kite si predi njakolko meseca. Sega mi e mnogo po dobre, zashtoto se spasih po tozi nachin i ot mnogoto losha muzika.

s uwazhenie

p.s. neshto ne mi bachka kirilicata w momenta (ot Kredor) Predpolagam che wrazkata mi e bawna w momenta.



Тема Re: С тази тема...нови [re: Aнтидeмoнokpaт]  
Автор iordanOO1 (непознат )
Публикувано16.01.04 00:58



ne ochakwam mnozina da se zaradwat ot izkazwaneto mi, no wse njakoj trjabwa da "oswobodi duka ot butilkata".



Тема По примера на Спасителя...нови [re: iordanOO1]  
Автор Legion (предполагаеми)
Публикувано16.01.04 11:38



По примера на Спасителя ще може ли да постъпя?

"ще ви попитам и Аз една дума, и отговорете Ми; тогава и Аз ще ви кажа"

Въпросът ми е следния - как тълкувате: "...придобийте си приятели с неправедно богатство..."



Тема Re: Не3аконнто пол3ване на софтуер = кражбанови [re: iordanOO1]  
Автор abi (abracadabra)
Публикувано16.01.04 12:30



Toва някакъв майтап ли е?

Ами да спра да си купувам пиратки СД-та и да мина на оригинални...! Те нали парите извират от Искъра.
Много умно! ако Бил Гейтс ми предложи работа, ще ползвам смо и единствено оригинален Софтуер. Заклевам се тържествено!
Иначе продължавам стачката!




Тема ВЪПРОС4енови [re: abi]  
Автор iordanOO1 (непознат )
Публикувано16.01.04 14:08



Ще идеШ ли после на и3повед, и там като те пита свеЩеникЪт раzкайваШ ли се, ти какво Ще му кажеШ? "Ра3кайвам се". След това Ще си в3емеШ ли при4астие? А след това Ще слуШаШ ли пак пиратските дискове?



Тема Давай милостинянови [re: Legion]  
Автор iordanOO1 (непознат )
Публикувано16.01.04 19:33



оне3и, които не могат да ти се отплатят, са приятелите, zаЩото поради тях ти Ще полу4иШ награда в царството Божие zа милостинята.



Тема Re: ВЪПРОС4енови [re: iordanOO1]  
Автор abi (abracadabra)
Публикувано17.01.04 12:14



Да.
Имам много по сериозни неща за които да се разкайвам.

И не вярвам да отида в ада заради пиратските дискове, от тях пак някой си изкарва хляба - да речем момчето на сергията. а не мисля, че Симпли Ред ще умрат от глад заради мижавата разлика от 5 евро, дето ще им я докарам. Маниаците на теме музика така и така все ще си купуват оригинални. Западняците в голям % също. Ние по бедничкит в БГ - за сега сме греховни пирати.
Като ни прати Всевишния и малко материален късмет тогава ще отидем присвещенника треперейки от ужас - "Отче, слушам пиратки!". Разкайваки се за скръндзалък.

Ама, че глупава тема!




Тема Re: Давай милостинянови [re: iordanOO1]  
Автор Legion (предполагаеми)
Публикувано17.01.04 18:07



Напротив, именно приятелите е по-вероятно да се отплатят и тогава "каква вам награда?"

Ако все пак наистина смятате, че "придобийте си приятели" е "давай милостиня", как разбирате "неправедно-то огатство" - това ми е въпроса?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.