Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:10 02.07.24 
Религия и мистика
   >> Православие
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Отказах се от модераторските си права  
Автор CвeтпeнМодератор (разсъждаващ)
Публикувано01.01.04 18:13



и преустановявам участието си в клуба въобще



Тема Re: Отказах се от модераторските си праванови [re: Cвeтпeн]  
Автор FC_Bayern_Munchen (student)
Публикувано01.01.04 20:05



Защо?Аз пък идвам за постоянно.ще ставам редовен участник в клуба.Надявам се да помогна на повечко хора през новата 2004 година с познанията ,които трупам всекидневно.



Тема Re: Отказах се от модераторските си праванови [re: FC_Bayern_Munchen]  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано01.01.04 21:00



Защо? Наистина ми е интересно, защото и аз се отказах от модераторството в клуб "Езичество".

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Re: Отказах се от модераторските си праванови [re: Cвeтпeн]  
Автор MлaдЄж (зелен)
Публикувано07.01.04 08:22



Здравейте, Светпен

Както винаги сте кратък, а сега сте и изключително ясен.

След като се отегляте, не мислите ли, че би трябвало да има Ваш заместник ?

. . .

Бихте ли ни казали къде се изгубиха двете теми, които стояха дълго време най-отгоре на страницата на клуб Плавославие - темата на аби за приказките, и темата на 3.14 за помощта ? Опитах се да ги изровя от архива, но не ги намерих там.

Досега н и к о г а не сте ми отговаряли на въпросите, но този път настоятелно Ви моля да ми отговорите.

Благодаря

____________________________________
"Любовта никога не отпада"

Редактирано от MлaдЄж на 07.01.04 08:23.



Тема Re: Отказах се от модераторските си праванови [re: MлaдЄж]  
Автор MлaдЄж (зелен)
Публикувано12.01.04 08:57



Отговорете ми поне един път, Светпен, много Ви моля.

____________________________________
"Любовта никога не отпада"


Тема Предложете!нови [re: MлaдЄж]  
Автор ValentinaМодератор ()
Публикувано12.01.04 14:21



Факт е, че хубавите ни теми ги няма - изчезнаха яко дим на следващия ден, след като Ставри предложи да ги освободим от статично положение, и Светпен го подкрепи.

Аз нямам обяснение какво може да е станало, а и Светпен не знае - сам ми каза.

Имате ли предложения за модератор?
Без да съм го питала, аз предлагам Legion.
Дайте и вашите предложения, ако искате, изкажете съображения (по принцип и конкретно).
Поздрави!



Тема Предлагамнови [re: Valentina]  
Автор Пoп Cтaвpи (4ревоугодник)
Публикувано13.01.04 21:48



Модераторът в този клуб трябва да е безпристрастен и еднакво отдалечен от всички участници. Не трябва да има лични предубеждения. По възможност да е поп. Ако се казва Ставри, това означава, че сте попаднали на точния човек.

Спокойно. Напоследък съм много зает и не бих приел дори да настоявате за моята кандидатура. Предлагам монтанския ди джей демунократ. Така поне ще има и веселба във форума, че сега е настанала пълна скука.

“Ако по света нямаше наемници, войните щяха да бъдат само отечествени (или нападателни).” Валентина


Тема Re: Предлагамнови [re: Пoп Cтaвpи]  
Автор Aнтидeмoнokpaт (непримирим)
Публикувано14.01.04 09:12



Въпреки, че си много зает (досещам се с какво), както сам споменаваш, не си мисли, че дори и за момент сме престанали да мислим за теб и за твоето изцеление.

Предлагам за модератор на клуба уважаемия Prokimen, ако имам това право разбира се!



Тема Re: Предлагамнови [re: Aнтидeмoнokpaт]  
Автор PPP (една)
Публикувано14.01.04 09:59



И аз съм "за" Prokimen!

Най-хубавото се вижда само със сърцето!


Тема Re: Предлагамнови [re: Aнтидeмoнokpaт]  
Автор Prokimen ()
Публикувано14.01.04 10:04





Благодаря Ви за гласуваното доверие, но моето време, както и много други причини, не ми позволяват подобен ангажимент. Ако тези дни прописах отново в клуба, то е защото съм болен.

Колкото до модераторството, не виждам никаква причина за каквато и да било суматоха, тъй като клубът с нищо не е ощетен и продължава да си функционира нормално.

Преди, Герги си се справяше сам сама.

Възможно е да прозвучи неетично от моя страна, но лично аз така и не разбрах смисъла от модераторството на Светпен.

С други думи казано, засега Валентина се справя добре. Ако силите й позволяват сама да аминистрира клуба, то това би било най-добрият вариант, защото ще се избегнат всевъзможни недоразумения в действията на "двуглавия орел".

Скромното ми мнение е , щото модераторството да се поддържа от лаици, а не от духовни лица и по възможност от един човек.

В завършек бих си позволил доброжелателната препоръка към Валентина да запази строгостта си и принципността си, но с известна гъвкавост.

Далече съм от каквото и да било желание от моя страна да я критикувам, но намирам за дълг на съвестта си да споделя мнение, че Герги проявяваше повечко неутралитет в много по-вулканични дебати.

Бог да бъде в помощ


Редактирано от Prokimen на 14.01.04 10:06.



Тема Re: Предлагамнови [re: Aнтидeмoнokpaт]  
Автор Пoп Cтaвpи (4ревоугодник)
Публикувано14.01.04 20:26



Ако под "изцеление" разбираш приемането на православието и гласуване за Симеон и 12-те съдии, по-добре насочи молитвите си към разколебаните от НДСВ. Може и за Чичо Доктор Фамулус да се помолиш, защото той също не долюбва мадридското недоразумение. И той ли е болен, а?

“Ако по света нямаше наемници, войните щяха да бъдат само отечествени (или нападателни).” Валентина


Тема Re: Предлагамнови [re: Prokimen]  
Автор famulus (православен)
Публикувано14.01.04 21:34



Съгласен съм с изложеното, макар че Валя вероятно има своите мотиви да предложи двоемодераторство.

Използвам влизането си да предложа на православните да гласуваме банване на т.нар. "поп Ставри", който с ненормалните си постъпки - като "вдигане" на стари теми с цел да наруши диалога в клуба - и с политиканските си постинги вярвам е омръзнал вече на всички ви. Това не е беда, ако поведението му не пречеше и не минаваше границите на нормалното. Аз отдавна не му чета писанията, но виждам, че част от нас влиза в спорове и разправии с него и така просто го стимулираме към маймунджилъци. Да си ходи в клуб Политика да се псува с "благочестивите си" опоненти - това му се полага. Периодът, в който беше баннат, с нищо не обедни или не увреди нормалните разговори в клуба. А и Писанието казва: "изхвърлете злия из помежду си". Човек, който идва за да прави провокации и да предизвиква страсти и разправии, не е добър

Господ е с мене, няма да се уплаша; какво ще ми стори човек?

Редактирано от famulus на 14.01.04 21:43.



Тема Re: Предлагамнови [re: famulus]  
Автор calamitous (незнайко)
Публикувано14.01.04 23:21



Може ли да се намеся от името на неправославните?
Напоследък само чета и не се намесвам.
Защо трябва да се банва някой?
Толкова ли пречи на дискусиите?
Струва ми се, че Поп Ставри понякога задава въпроси, чиито отговори са интересни и за православни.
Поздрави!



Тема Re: Отказах се от модераторските си праванови [re: FC_Bayern_Munchen]  
Автор aпocтoл (Тимотей)
Публикувано15.01.04 07:36



Поздравявам те с добрия избор. Учи се наистина като студент, но това са уроци за живот ВЕЧЕН или за смърт. ВЕЧНА!



Тема Re: Предложете!нови [re: Valentina]  
Автор aпocтoл (Тимотей)
Публикувано15.01.04 08:21



Мога да те подкрепя, ако някой от "старите" бойци Фамулус или Младеж не проявят желание.



Тема Напълно съм съгласен с чичо докторнови [re: famulus]  
Автор Пoп Cтaвpи (4ревоугодник)
Публикувано15.01.04 09:39



В този клуб не би трябвало да има политикански постинги. Затова помолих Валентина да изтрие темата за Павлик Морозов. Просто не върви за такъв клуб. Вместо това тя ми изтри мнението. Ако бъде ограничен и монтанския демунократ в неистовата му омраза към евреите и любовното преклонение пред царствения ни министър-председател, от това клубът би могъл само да спечели.

Ех, колко тъжен и скучен би бил клубът без поп Ставри . Попитайте Валентина и ще видите, че дори през ум не й минава да го банва. А не е ли по-добре модераторът да бъде неправославен, за да може да балансира между различните лобита и да не проявява пристрастност към някои, както вече се е случвало?

Предлагам Каламитус за модератор. След като е жена, и то неправославна, би се справила чудесно със задачата.

“Ако по света нямаше наемници, войните щяха да бъдат само отечествени (или нападателни).” Валентина


Тема Ами тогава го послушай и върви с него!нови [re: Пoп Cтaвpи]  
Автор Aнтидeмoнokpaт (непримирим)
Публикувано15.01.04 10:50



"Попе", wake up, както казват твоите братя!
При цялото ми уважение към Каламитус, това все пак е клуб "Православие", а не "Християнство". Нормално е модераторът да бъде православен християнин.

П. П. Импровизациите ти относно моята особа е под достойнството ми да коментирам. По последните ти мнения тук и в "Политика" е очевадно колко си я закъсал. Неизбежно /въпрос на време/ бе да стигнеш дотук, вървейки по широкия път!



Тема Re: Предлагамнови [re: calamitous]  
Автор famulus (православен)
Публикувано15.01.04 15:26



Здравей, Калами, наистина отдавна не си писала.

Ако ми отговориш защо един нормален пълнолетен човек сяда пред компютъра и почва да "вдига" по 10 стари теми - освен за да попречи на дискусията...Разбирам напълно подновяването на някоя тема, което правят много от участниците тука, и аз понякога от архива изваждам тема, която сме пропуснали от вниманието

Не знам какъв е тонът на скорошните Павлик морозови изявления, но по заглавията им съдя, че става дума в много случаи за политически постинги, които, ако не друго, не ни интересуват - за това си има клуб Политика, един-два пъти по линкове съм влизал там, може би и на тебе ти е позната атмосферата - тя е много далеч от всяко християнство - дори и от православието, каквото и да мислиш за него Старите, които съм чел, бяха изпълнени с обидни квалификации, които нарушаваха и благоприличието.

Преразказите на заглавия от пресата, които Ставри сякаш е извадил от "Наръчник на атеиста" - "Пиян поп яде блажно през пости, Монах се зъби на владика" и пр, също едва ли са достойни да се мъдрят из нашите дискусии.

За себе си лично реших въпроса, като не отварям и не чета ставревите писания. Виждам обаче как често съдържателни разговори и дискусии се прекъсват от провокационни постинги, от които почва някаква разправия съвсем неадекватна на темата. За "вдигането" пък на старите теми вече писах...

Господ е с мене, няма да се уплаша; какво ще ми стори човек?


Тема Re: Предлагамнови [re: famulus]  
Автор Prokimen ()
Публикувано15.01.04 15:50



В интерес на истината или в името на справедливостта, трябва да ви изповядам, че е имало случаи, когато съм повдигал някои отминали теми.

Един от тези случаи провокира темата на Ставри за "православния провокатор".

Тогава си замълчах, защото имах обмен на бележки с Валентина, която изрази на няколко пъти мнението, че подобно повдигане на теми прекъсва логичността на дискусиите.

Без да се оправдавам, иска ми се да споделя (колкото проблемът касае моите повдигания на теми), че не съм го правил зломишлено.

На няколко пъти исках да преместя на по-заден план темата, в която предизвиках нагорещяване на атмосферата.

Забелязал съм обаче, че някои повдигнати теми, по които почти не се е отговаряло, са оживявали.

С настоящия си постинг нямам намерение нито да се оправдавам, нито да обсъждам дали е нормално или не да се повдигат теми.

ЕДИНСТВЕНАТА ЦЕЛ БЕШЕ ДА СИ ПРИЗНАЯ И МОЕТО ДЕЯНИЕ ДА НЕ СЕ ПРИПИСВА НА СТАВРИ.



Редактирано от Prokimen на 15.01.04 15:54.



Тема Re: Предлагамнови [re: Prokimen]  
Автор famulus (православен)
Публикувано15.01.04 16:01



Повдигане на теми имаше и преди да се включите в клуба, при това в редица случаи - съвсем тенденциозно - вдигнати всички теми на апостол, или моите, или на исон, или на бивш протестант, или на когото и да било, тъй че се получаваше по една страница теми от един и същ човек. Между другото, такова нещо видях в клуб Политика, където това изглежда е някаква практика за подигравка или заглушаване на опонента.
Вдигал съм теми, както писах, и аз, когато съм считал, че някоя тема незаслужено е преминала незабелязана или необсъдена.


Господ е с мене, няма да се уплаша; какво ще ми стори човек?


Тема Защо обиждаш православните?нови [re: Aнтидeмoнokpaт]  
Автор Пoп Cтaвpи (4ревоугодник)
Публикувано15.01.04 20:55



При цялото ми уважение към Каламитус, това все пак е клуб "Православие", а не "Християнство".

Значи според тебе православието е нещо много по-различно от християнството?

Ако в клуб Политика има двама модератори, те би трябвало да са от различни лагери, иначе става страшно. Същото важи и за клуб Православие. Един неправославен не би трил постинги на православни, които заемат противоположни позиции. А това е ставало неведнъж. Ако не ми вярваш, питай Прокимен.

Пък и неправославният не би търпял разни глупости само защото идват от негови съмишленици. Един обективен модератор би сложил Младежа или чичо доктор на място заради политизираните теми, а монтанският ди джей би се свил в миша дупка, ако си позволи да агитира в полза на Негово Величество или многобройната му челяд.

Сега разбра ли защо трябва да се гласува за Каламитус?

“Ако по света нямаше наемници, войните щяха да бъдат само отечествени (или нападателни).” Валентина


Тема Re: Защо обиждаш православните?нови [re: Пoп Cтaвpи]  
Автор calamitous (незнайко)
Публикувано15.01.04 21:09



Защо ме изпращаш на кладата?
Какво лошо съм ти направила?
И мен скоро може да ме баннат, защото клубът е Православие и моето присъствие не е желано.



Тема Re: Предлагамнови [re: famulus]  
Автор calamitous (незнайко)
Публикувано15.01.04 21:26



Да си призная не влизам в други клубове, освен в християнство.
Влизам в някои християнски /сектантски според вас/ сайтове.
Нямам представа, кой какво цели, когато повдига теми.
В едно съм сигурна, че всеки би могъл да бъде полезен с нещо на другите, дори да ни научи на дълготърпение
1Йн.13:35 По това ще познаят всички, че сте Мои ученици, ако имате любов помежду си.

"За себе си лично реших въпроса, като не отварям и не чета ставревите писания. "
Защо тогава се дразниш?



Тема Re: Предлагамнови [re: Prokimen]  
Автор Prokimen ()
Публикувано15.01.04 22:13






КЛУБНИ ПРИЯТЕЛИ,

Употребявайки израз на ***ЛИЯ***, ще споделя, че откритата от СВЕТПЕН тема има двойно ОТРИЦАТЕЛНА ВИБРАЦИЯ, която оказва своето негативно влияние.

Предлагам, ако модераторката Валентина се нуждае от помощник, да открие специална тема за това и в такъв случай да СЕ ЗАТВОРИ тази на Светпен.

На всички стана ясно, че той изчезва "яко дим" и клуб "Православие" не го интересува повече.

Въпросът, който възниква е - дали модераторката, която и досега носеше на плещите си всички грижи по администрирането на клуба ще продължи да го върши сама или не.

За останалото, правилникът е ясен и всякакви интерпретации са чисто празнословие и въвеждане в изкушение.

Ако не ме лъже паметта ми, ГЕРГИ беше обещала своята помощ. Ето го момента, изискващ нейната поне временна намеса.

Валентина има думата по въпроса с въпросното едночленно или двучленно МОДЕРАТОРСТВО.

Ако ми е позволено да си кажа мнението, не е никак момент да се прави нов избор за втори модератор.






Тема Хайде стига импровизира!нови [re: Пoп Cтaвpи]  
Автор Aнтидeмoнokpaт (непримирим)
Публикувано15.01.04 23:26



Постоянно изопачаваш нещата. Имах предвид - два клуба с различно наименование и... насоченост. Не може да не занеш, че в началото имаше само един клуб "Християнство", с двама модератори - протестанти: настоящият, Воден дух, и Валентин. Доколкото пък аз си спомням, Светпен инициира създаването на нов клуб - "Православие", и идеята му бе подкрепена от всички православни християни, участващи в клуб "Християнство". Клуб "Православие" стартира с един модератор - Герги, а след като той /модераторът/ бе изтипосан и "подаде оставка", с тези функции се заеха Валентина и Светпен, който тези дни също се отказа.

Смятам, че Валентина би се справила с модераторската работа. А ако има нужда от втори модератор, и той не е Каламитус, то може да е някой друг измежду православните християни. Не случайно предложих Прокимен - изключително толерантен човек, който може да посочи правия път дори и на беснеещи "попове"! Жалко, че няма да има тази възможност.

П.П. Дай пример кога в този клуб съм агитирал в полза на Н.В.! Не смяташ ли, че натрупа гомям актив от безпочвени обвинения?



Тема Re: Предложете!нови [re: Valentina]  
Автор Legion (предполагаеми)
Публикувано16.01.04 10:37



Хех, как пък решихте, че съм "го"?
Ще взема да се въздържа обаче, че от моето предишно администраторстване на един вече не съществуващ лингвистичен форум нищо не излезе. Да не вземе да се затрие така и настящия клуб...

Освен това изобщо не мога да гарантирам каквато и да било толерантност към откровени заяждания, провокации и пр. - признавам си отсега.

Но поне мога да предложа една постоянна тема, където желаещите да хулят православието да си пускат мненията, а модераторът по лична преценка или съвет да вади някоя, ако му се струва полезна за отделно обсъждане, или да мести там всяка подобна и пусната отделно тема, която не му се струва полезна за отделно обсъждане



Тема Re: Предлагамнови [re: Пoп Cтaвpи]  
Автор abi (abracadabra)
Публикувано16.01.04 13:19



Може би трябва да потърсим Поп Бозо, за да не ни е скучно?

Впрочем от скука ли си "на всяка манджа меродия"? Не, че е лошо - и аз това правя. Обаче толкова ли ти е досадило, че щателно преравяш най-редовно архива и почти няма мнение без твоето уважение? Тъй де, от скука и прекалена заетост ти е станал "любимият форум".
Поради "ЛИПСАТА НА ЛИЧНИ ПРЕДУБЕЖДЕНИЯ" ще си лепна слоган (както ти си лепна наемниците на Валя) и ще подписвам мненията си да кажем ...с твой цитат Имитирам.



"Модераторът в този клуб трябва да е безпристрастен и еднакво отдалечен от всички участници. Не трябва да има лични предубеждения. По възможност да е поп. Ако се казва Ставри, това означава, че сте попаднали на точния човек." - Поп Ставри




Тема Re: Отказах се от модераторските си праванови [re: Cвeтпeн]  
Автор manu (беден)
Публикувано16.01.04 13:58




Здравей, Светлен!
Аз съм новак и съжалявам, че не можах да те докосна с мисълта си! Ако искаш да споделяш мисли с мен, пиши ми в мейла.

Модераторството не е важно - важното е от Бога да не се отказваме, а ти си му верен, знам.

Бъди ми здрав!

Форумци, приемете моите почитания! Ще бъда добър с вас!


Блажени са поканените на сватбата на Агнето![


Тема Re: Защо обиждаш православните?нови [re: calamitous]  
Автор famulus (православен)
Публикувано16.01.04 17:22



Холам, Калами, не преигравай. Не знам някой да е обявявал присъствието ти за нежелателно или да ти е говорил просташки или подигравателно. Просто мисля - вярвам и другите клубари също - че не идваш като провокатор, зложелателно, затова си и добре дошла.
А ако някой се е изказал за протестантите като сектанти и това те е засегнало - отвори в окупирания от протестанти клуб християнство един постинг от името на православен и почакай само два-три отговора да се "насладиш" на квалификации и обиди. Сектанти новостилците наричат нас - привържениците на църковния календар - но ние не им вържем кусур...В края на краищата "сектант" не е нищо повече от "отделил се". Ако искаш да кажеш, че не протестантите са се отделили от католиците, а тия последните са се отделили от вас в последните столетия или десетилетия - това е друго.

Господ е с мене, няма да се уплаша; какво ще ми стори човек?


Тема Re: Предложете!нови [re: Legion]  
Автор famulus (православен)
Публикувано16.01.04 17:33



Виждаш ли колко си подходящ за модератор - още преди да си станал такъв, даваш една прекрасна идея - една закована тема - боклукчийска, със заглавие - "за желаещите да хулят Православието" - там да си върлуват.

Господ е с мене, няма да се уплаша; какво ще ми стори човек?


Тема Re: Предлагамнови [re: abi]  
Автор famulus (православен)
Публикувано16.01.04 17:40



"Еднакво отдалечен" - освен по пол, не виждам по какво. Географски - трябва да иде някъде в геостационарна орбита. Доколкото в клуба пишат и невярващи, и вярващи от различни конфесии, точката на еднаква отдалеченост по тоя кртерий не съществува. По националност? Май всичките сме българи. Може би има предвид антибългарин?
Виж, по първия критей може - особено ако е специалист по такива сайтове.

Господ е с мене, няма да се уплаша; какво ще ми стори човек?


Тема Re: Защо обиждаш православните?нови [re: famulus]  
Автор calamitous (незнайко)
Публикувано16.01.04 22:03



Много станахме сектантите



Тема Re: Защо обиждаш православните?нови [re: calamitous]  
Автор famulus (православен)
Публикувано17.01.04 10:24



Даже и име си имаме - зилоти, макар че това не означава нищо повече от "ревнител".
И така св. Цариградска Вселенска Патриаршия преръкополага свещеници, ако са от зилотите, а позволява да се причащаваме с католиците и монофизитите...
Та - и ние сме сектанти наистина

Господ е с мене, няма да се уплаша; какво ще ми стори човек?


Тема Сравнение между Поп Ставри и Чичко Докторнови [re: abi]  
Автор Пoп Cтaвpи (4ревоугодник)
Публикувано17.01.04 21:51



Впрочем от скука ли си "на всяка манджа меродия"?

Дорогая Аби,
Направих едно малка статистика, за да сравня Поп Ставри с един друг виден участник в този форум. Ето резултатите:

На първа страница има 18 теми (изключваме тези, които са заковани в началото от модераторите). От тях:

1 тема пусната от Поп Ставри
5 теми пуснати от Чичко Доктор

В 7 от темите се е включил Поп Ставри
В 12 от темите е участвал Чичко Доктор

Общ брой на постингите на Поп Ставри - 13
Общ брой на постингите на Чичко Доктор - 29

След като според тебе Поп Ставри е "на всяка манджа мерудия", моля те да проявиш филологическите си способности и да дадеш термин, израз, поговорка или да облечеш в някаква друга словесна форма участието на Чичко Доктор в клуба. Благодаря предварително за положеното усилие.

С уважение
Ставри Ставрев от с. Ставрево

“Ако по света нямаше наемници, войните щяха да бъдат само отечествени (или нападателни).” Валентина


Тема Исканият примернови [re: Aнтидeмoнokpaт]  
Автор Пoп Cтaвpи (4ревоугодник)
Публикувано17.01.04 22:39



Дай пример кога в този клуб съм агитирал в полза на Н.В.!

Приятелю

, спомняш ли си какъв линк ти висеше на опашката на всеки постинг? Нали ни отвеждаше към една страница, в която се обясняваше надълго и нашироко как Симеон и многобройната му челяд ще ни управляват дълго и щастливо и какъв велик цар си имаме. Забрави ли вече пророчествата си за 12-те съдии и теократичното управление в България, която ще се превърне в духовен център на планетата? Това също ли е част от православната теология? Май колебанията ти в религиозната област станаха прекалено много и дори такъв велик град Монтана се оказа тесен за мащабните ти възгледи, та се налага да ги пропагандираш и в Мрежата?

Редактирано от Пoп Cтaвpи на 17.01.04 22:42.



Тема Re: Исканият примернови [re: Пoп Cтaвpи]  
Автор ValentinaМодератор ()
Публикувано18.01.04 05:56



Дай пример кога в този клуб съм агитирал в полза на Н.В.!
Питат те конкретно, Ставри. Защо не отговориш конкретно?
Безброй пъти си ни разказвал ти в какво вярва или не вярва "монтанския ти приятел". Стига вече. Несъстоятелно е.

Впрочем, като дръзновен "евангелист", за какъвто явно се имаш, от теб би могло да се очаква "да разнасяш на опашката на всеки постинг" вдъхновяващи мисли от Евангелието поне. Не го правиш. Наскоро забелязах и каква снимка си сложил в профила си. Делата ти те характеризират не по-зле от думите ти.
Поздрави!



Тема Ети ти примернови [re: Valentina]  
Автор Пoп Cтaвpи (4ревоугодник)
Публикувано19.01.04 13:17



Питат те конкретно, Ставри. Защо не отговориш конкретно?

Герги, едва ли мога да представя нещо по-конкретно от

. Този линк се мъдреше в края на всеки постинг на нашия приятел.

Искам да те питам нещо лично: Виждала ли си някога по-откачена религия от тази, на която се възхищава монтанския демунократ? Чел съм много книжнина и познавам доста добре ученията на голям брой изповедания, но никога преди не се бях натъквал на нещо толкова смахнато. Смес от примитивен адвентизъм, пророчества в стил Бона Генова, православен месианизъм, монархо-комунизъм и антисемитизъм. С риск да се повторя още веднъж ще цитирам две поговорки. Първата е арменска, а втората - еврейска:

"По-добре е да имаш умен неприятел, отколкото глупав приятел."
"Ако имаш такива приятели, спокойно можеш да минеш и без врагове."


Разбирам, че всички гледат поп Ставри под лупа, но трябва да признаеш, че въпросният 4ревоугодник никога не е употребявал вулгарни и неприлични думи или заплахи за физическа саморазправа с някой опонент. За да не натоварваме форума с нехристиянски изразни средства, мога да ти пратя при поискване избрани бисери с монтански демунократизми.

Изглеждаш интелигентен човек, но явно не си разбрала причината за тази демунократична любов към православието. Тук въобще не става въпрос за приемане на канони или за живеене съгласно нормите на православната вяра. Причината си е чисто политическа. Нашият приятел е убеден, че православието може да спре световния юдео-масонски заговор за заробване на България. Той гледа на православната църква като на стожер на българщината и като бъдещ крепител на теократичното управление, при което страната ни ще се управлява от 12 съдии. Когато срокът за настъпване на това теократично управление отмина, демунократът напусна опозерен форум Политика и реши да се бори със световното масонство по други форуми.

Да живее българо-монтанската дружба - от векове за векове

Редактирано от Пoп Cтaвpи на 19.01.04 13:18.



Тема Много объркано, друже...нови [re: Пoп Cтaвpи]  
Автор Set (/dev/null)
Публикувано19.01.04 16:29



Първо - основната тема е за нещо много различно от спора тук.

Второ - гледам отстрани като страничен наблюдател и установявам, че ти се бориш против ЛИЧНОСТИ в клуба и в православната църква, но не и срещу нейното учение.

Защо се дърлиш с хората?

По-добре пребори и докажи, че учението е грешно. Човеците със сигурност не са праведници. И ти не си праведник, и аз и никой от тук присъстващите. Божий съд ще определя кой крив и кой прав. Не изземвай функции, отредени НЕМУ.


И един съвет по темата към всички клубари - Най-добре е да има само един модератор.

____________________________________

Memento mori


Тема Добре че си ти да ни научиш на ум и разумнови [re: Set]  
Автор Пoп Cтaвpи (4ревоугодник)
Публикувано19.01.04 20:58



1. Надявам се, че не отказваш на хората, включително и на поповете, правото да отговарят на лични нападки.

2. Всички добре разбират, че Каламитус може да бъде идеалният модератор, но явно не могат да преглътнат гордостта си и да приемат инославен да модерира православни. Виждал ли си в този клуб друг, който да е толкова толерантен и обективен и същевременно неангажиран с различните воюващи лобита в БПЦ?

Помисли, почеши се по главата, преброй до 101 и ми отговори, без да използваш лични квалификации.

“Ако по света нямаше наемници, войните щяха да бъдат само отечествени (или нападателни).” Валентина


Тема ТЕМИ. Не личности.нови [re: Пoп Cтaвpи]  
Автор ValentinaМодератор ()
Публикувано19.01.04 21:22



А аз сега да направя ли опит да обобща в какво ти вярваш - защото твоята вяра и тръпка е странна за мен, но най-вече с цел да те дискредитирам? Има ли действително нужда от това?!?

Да се надяваме, че твоят политически неприятел и наш приятел няма да ти отговори този път. И че ти, Ставри, повече няма да излагаш твоите коментари относно нечии вярвания, изказани където и било, когато и било. Тук разговаряме и обсъждаме теми, а не личности. Deal???!!???

Ако знаеш и мен преди 15 години какъв предприемчив дух и вяра в светлото бъдеще ме гонеше?...




Тема Re: ТЕМИ. Не личности.нови [re: Valentina]  
Автор Пoп Cтaвpи (4ревоугодник)
Публикувано19.01.04 21:42



Разбирам, че в този клуб се обсъждат предимно теми, а не личности. След като ти го казваш, приемам, че

е тема, а не личност.

“Ако по света нямаше наемници, войните щяха да бъдат само отечествени (или нападателни).” Валентина

Тема Един модератор....нови [re: Пoп Cтaвpи]  
Автор Set (/dev/null)
Публикувано19.01.04 23:07



Единовластие.

Иначе става парламент...

Ако забелязваш, ограничавам се много да пиша и критикувам тук. Броя до хиляди. Вгледай се отстрани в своите теми...

____________________________________

Memento mori



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.