Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:58 08.07.24 
Религия и мистика
   >> Православие
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Скрити сатанински послания в предаванията на бТВнови  
Автор scan (новак)
Публикувано19.12.03 17:28



нещо доста стряскащо, как мислите?




спомням си че имаше дискусия на тема БТВ и Мърдок - ето какво са открили хората. Това в нормална държава значи ЗАТВОР за отговорните.

Редактирано от Valentina на 13.03.04 19:44.



Тема Re: нещо доста стряскащо, как мислите?нови [re: scan]  
Автор abi (abracadabra)
Публикувано20.12.03 12:40



Дори и без скрити кадри и звук съвсем спокойно могат да се внушават идеи, благодарение на добра режисура, монтаж и една умна идея за реклама например.

Скоро четох за един филм направен още по времето на Хитлер. Значи Хитлер се пристига със самолет, слиза тържествено от небесата, музиката е тържествена и се внушава идеята за всемогъщо същество, пратен от небето спасител. Представям си какво е била картинката за зрителите тогава... Коментарите са, че и до днес филмът е зловещ и е една от най-добрита възможна пропаганда за времето си. Смешното е, че Хитлер е изпитвал непреодолим ужас към летенето, но кой би познал?

На Кока Кола-та не и е нужен скрит кадър, а е достатъчно да гледаш най-обикновенни филми в които всеки 2-ри пие кока кола. Блестящата маркетингова реклама на напитката, фактът че се появява в момент в който е наистина едни нов, неповторим вкус, не е прекалено сладка и може да се консумира със сладко или солено еднакво приятно, тъмният цвят с усещането за кафе (освежително), добрият дизайн на бутилката и т.н. (забравих и хитрата "тайна съставка", в която така и не повярвах), са напълно достатъчни за да се продава от добре, по-добре. Всичко друго са легенди и митове.

Да не говорим за игралните филми които сами по себе си са и внушаване на ценности, идеи, чувства и каквото там се присетиш. Има добри, има и супер тъпи...
Абослютно същото важи и за телевизионните дебати - не можем да отречем влиянието им върху гледната ни точка, къде ни объркват и къде ни просветляват. За кого гласува последня път?

И още, и още, и още...


До колкото знам никъде не съществува конкретна законова забрана за публикуването на скрити кадри, а това се практикува повече от половин век. Не съм чувала за забрана на ООН - възможно е да е приета такава, но това в никакъв случай не оправя нещата. Някои медии действително се въздържат от прекаленото ползване на картина и специални звукови честоти, обаче вратичките са толкова много, че едва ли може да му се хване края.




Тема Re: нещо доста стряскащо, как мислите?нови [re: scan]  
Автор famulus (православен)
Публикувано20.12.03 14:16



Предполагам, че това е масова практика, не само в това предаване.

Доколкото познавам неврофизологията, има основания да приемем за верни написаните неща /по отношение преработката и осъзнаването на информацията/, макар някои обяснения да са излишно опростени - зрителните асоциативни полета съвсем не са малки, а и защо именно в дясната хемисфера да е тоя център не знам. Знае се, че разпознаването на лица е отделно от разпознаването на други образи, но не може да се говори за отделен център, това е цяла разпределена система (distributed system). Тия неща напоследък се изясняват доста интензивно чрез функционалното ядреномагнитно изследване на мозъка след разл стимули.

ПС Имаше статия в списание Brain за активирането на различни зони докато човек яде шоколад, насища се и преяжда, тъй че яденето вече му е неприятно. Ха дано и сатанистите се затъкат и задавят с тия кадри, с които са решили да обработват съзнанието на хората.



Тема Re: нещо доста стряскащо, как мислите?нови [re: abi]  
Автор scan (новак)
Публикувано20.12.03 16:44



разликата между видимата и скритата реклама, кадри или каквото е там е тази, че което виждам и не ми харесва, мога да не го гледам. Например такива картини аз не разглеждам, защото са ми неприятни, но вмъкването на тези кадри в невидим диапазон нарушава личното ми право на избор.
Сигурен съм, че са забранени със закон в повечето цивилизовани държави иначе не би могло да бъде, ако не бяха, телевизията направо би ни пратила в лудницата, представям си как брутално биха използвали този метод ако не е забранен.



Тема стряскащо, но само това ли?нови [re: scan]  
Автор iordanOO1 (непознат )
Публикувано20.12.03 23:39



Братко scan,

благодаря ти zа интересния линк. Нау4их някои нови и интересни неЩа.

НО имам следната zабележка към статията (не към теб):

цитат от статията:
"Змията е символ на човеконенавистническото юдейско племе, обрекло се бе си в служба на жадния за човешка кръв IHWH (познат и като Йехова, Яхве, Саваот, Сатана или както предпочитате)."

Забележката ми е, 4е е недопустимо под един и съЩ zнаменател да се слагат имената на Бога (Йехова и Саваот) с името на дявола. За да не съм пустословен Ще приведа цитати от Библията:
" Бог отговори на Моисея: А3 съм ве4но СъЩествуваЩият. И ре4е: тъй кажи на синовете Иzраилеви: ве4но СъЩествуваЩият (Йехова) ме прати при вас."
И3х.3:14 ( Втора книга Моисеева)

" И викаха един към други и думаха: свет, свет, свет е Господ Саваот! Цяла zемя е пълна с Неговата слава!"
Ис. 6:3 ( Книга на пророк Исаия)

Е, Щом теzи имена са zасвидетелствувани по такав на4ин, мисля 4е е пределно ясно 4е е крайно неуместно да се иzполzват в статията по такъв на4ин. Все пак не ми става ясно от статията, дали авторът й умиШлено (провокативно) или неумиШлено (от недоглеждане или недостатъ4на информираност в областта на християнството) е допуснал такава греШка.

Някой би трябвало да се свърже с него и да го информира, zа да не се полу4ат оЩе по неприятни греШки на принципа "раzвален телефон". ЗаЩото таzи статия в интернет могат да я про4етат доста хора и да нау4ат "новото" zна4ение на иzброените по горе имена. И после иди 4е им обяснявай, zаЩо в православното Богослужение на по4ти всяка литургия певците пеят "Свят, свят, свят е Господ Саваот!..."

Ако пък аz греШа, моля някой да ми раzясни къде то4но. Наистина ние в днеШно време не иzполzваме името Йехова, но това не zна4и 4е то трябва да бъде хулено, и особено предвид горния цитат.

Пожелавам ти радостно посреЩане на Рождество Христово!

С уважение



Тема Re: нещо доста стряскащо, как мислите?нови [re: scan]  
Автор famulus (православен)
Публикувано21.12.03 11:09



здравей в Господа, брате,

съмнявам се, че забраната за която говориш се простира върху такива кадри. В смисъл - опасявам се, че масонските правителства си пропущат такива реклами на сатанинските си идеи и биха спрели да речем някой по-безобиден commercial, каквито тъй и тъй запълват едва ли не четвърт от времето на земонократичните телевизии.

То ако погледнеш, и войната е забранена от международното право, но това не попречи на коалицията да удари Афганистан и Ирак и да дестабилизира задълго средния Изток...



Тема Re: стряскащо, но само това ли?нови [re: iordanOO1]  
Автор famulus (православен)
Публикувано21.12.03 11:16



Здравей, брате, наистина Името, Което сега не знаем как се произнася /пише се ясно как, но се е произнасяло веднъж годишно, доколкото помня/ не бива да се приписва на сатаната. Това са забежки на някои крайни антисемити, според които самият старозаветен култ - който всъщност беше сянка на това, което трябва да бъде, прообраз, но биде упразнен от Спасителя, след като той изпълни закона - "не дойдох да разруша закона, а да го изпълня" - и пророчествата - самият, казвам, старозаветен закон и култ е бил всъщност поклонение на сатаната. Такива тълкуватели привеждат думите на Спасителя към юдеите, че "ваш баща е дяволът" и така оспорват Богооткровеността на Стария Завет. Естествено, подобна позиция е неправославна и осъдителна.

ПС Богословската неосведоменост на "тълкувателите" личи и от отхвърлянето на едно от "заместващите" имена на Бога, именно Саваот, което не значи нищо друго освен Бог на воинствата. Сатанаил пък ще каже богопротивник. Нищо общо няма между двете.

Да се възрадваме в Господа, Който победи греха, клетвата и смъртта и строши главата на змията!.

Редактирано от famulus на 21.12.03 11:21.



Тема Re: нещо доста стряскащо, как мислите?нови [re: scan]  
Автор abi (abracadabra)
Публикувано22.12.03 13:31



Понеже съм добричка понякога...
"...Пакард и Гълбрайт са тези, които предизвикват значителен смут в рекламния отрасъл. Смущението е засиелно в следствие на това, че са показани открито някои от използваните техники. Една от най-зловещите и предпоставящи най-големи възможности за манипулиране техника, обяснена от Пакард е така нареченото "подсъзнателно послание". тези послания могат да се отправят чрез звук или образ или при едновремнно използване на двете средства. Аудиопосланието например се "погребва" под невинен звуков фонд. То може да е призив или предупреждение, скрити в музиката или записани с честота, неуловима от нищо неподозиращтото ухо. Във визуална форма посланието е образ или изображение, показвани в редовни интервалиот време на филм с таква скорост, че да не могат да бъдат възприето от окото. И в двата случая посланието се изпраща под равнището съзнанието и има въздействието на хипночтично внушение.
Разкритията за сублиминални послания предизвикаха големи скандали. Обществеността се отврати от използваните методи на рекламните експерти. сувсем основателно подсъзнателните послания бяха опреличени на своеобразно промиване на мозъци и вестниците заговориха за "нова заплаха за цеолстта на човешкия разум". В отговор на това Националното сдружение на радио и телевизионните предавания в САЩ взе решение да забрани всички подсъзнателни послания. СОБСТВЕНИЦИТЕ НА РАДИО И ТЕЛЕВИЗИОННИ СТАНЦИИ, КОИТО НЕ ЧЛЕНУВАТ В СДРУЖЕНИЕТО, ОБАЧЕ НЕ СА НАЛОЖИЛИ ПОДОБНИ САМООГРАНИЧЕНИЯ. Същто важи за британските рекламни специалисти, коит не членуват в професионалното сдружение на рекламодателите.
В НИТО ЕДНА СТРАНА НЕ СЪЩЕСТВУВА ДЪРЖАВНО ЗАКОНОДАТЕЛСТВО, ЗАБРАНЯВАЩО ТАЗИ ТЕХНИКА..."

Материалът е публикуван 1997 г. - не вярвам нещо да се е променило съществено от тогава,иначе добри адвокати биха изкарали фантастични пари от подобни скандали с медийни компани и т.н. А за твое успокоение скъпи приятелю, българската телевизия не е толкова лоша и все още е една от най-невинните и най-непретъпканите с "гарбидж". Повярвай ми...




Тема Re: стряскащо, но само това ли?нови [re: iordanOO1]  
Автор scan (новак)
Публикувано22.12.03 18:25



не съм съгласен с идеологията на тези хора и не твърдя, че всичко казано от тъах е вярно, просто ме порази това че ме лишават от свободата да избирам какво да гледам и се опитват да ми въздеистват против волята ми



Тема Re: нещо доста стряскащо, как мислите? [re: abi]  
Автор scan (новак)
Публикувано22.12.03 18:26



аби, значи сме го закъсали повече отлолкото предполагах




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.