Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:43 06.10.24 
Религия и мистика
   >> Православие
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема РПЦ готова на помирение с католицитенови  
Автор CвeтпeнМодератор (разсъждаващ)
Публикувано28.09.03 12:44



Русская православная церковь выражает готовность прекратить тысячелетний раскол с католической церковью.
27 Сентября 2003 16:03:52
Об этом заявил представитель отдела внешних церковных сношений московской патриархии архиепископ Николай Балашов. Это заявление он сделал агентству Рейтер в ходе визита патриарха Московского и Всея Руси Алексия второго в Таллинн. По его словам, в католиках православные видят братьев, несмотря на тысячелетнее противостояние. То, что разделяет нас по сравнению с этим не так важно, сказал архиепископ.

Дължа да поясня, че публикувам това съобщение, нито защото искам да го прокламирам, нито защото искам да го осъждам, а защото не всички влизат в руските сайтове, доката аз имам там поща и всеки ден чета новите съобщения, когата влизам да си чета писмата. Информация по такъв важен въпрос е полезна за всички.

Редактирано от Cвeтпeн на 03.10.03 18:45.



Тема Re: РПЦ готова на помирение с католицитенови [re: Cвeтпeн]  
Автор ***ЛИЯ*** (непредвидима)
Публикувано28.09.03 13:02



Това, което трябва да търсим, е синтезът, т.е., съгласуването на всички, повече или по-малко частни, богословски доктрини в цялостна и единна система. Православното богословие по самата си природа е съборен израз на църковната вяра: Църквата нито познава някакво друго богословие, нито има нужда от него.





Тема Най-после малко разум...нови [re: Cвeтпeн]  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано28.09.03 13:36



Малко разум и цивилизованост, подобаващи на 21 век, а не средновековни схоластични разпри... Това може би е знак, че православието има шанс (не вярвам много, но все пак!) да се промени и да оцелее.

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Re: РПЦ готова на помирение с католицитенови [re: Cвeтпeн]  
Автор famulus (православен)
Публикувано28.09.03 14:05



"Вече е по-късно, отколкото си мислим"...



Тема Ами сега?нови [re: Cвeтпeн]  
Автор Пoп Cтaвpи (червендалест)
Публикувано28.09.03 23:34



Ако се окаже, че РПЦ се сдобри с католиците, как ще постъпи Марксим. Той покани папата под огромния натиск на държавната власт и по време на посещението на няколко пъти прояви открито неуважение. Ами сега? БПЦ не е разрешила основните си проблеми, а изведнъж се оказва, че се задава доктринална буря и несъгласие с РПЦ. Наистина неочакван сценарий.

Тъй като само аз и ТИ си пишем, може би ще е добре да затворим темата (из модераторския фолклор).


Тема Re"Вече е по-късно, отколкото си мислим"...нови [re: famulus]  
Автор nabludatel (непознат)
Публикувано29.09.03 14:42



CHestno kazano , i az taka mislia ... moje bi neshtata nabirat skorost , i ne samo v nasheto pokoloenie , no moje bi savsem skoro vsichko she se iziasni ...izvinete za eshatologichnoto mnenie....



Тема Re: Ами сега?нови [re: Пoп Cтaвpи]  
Автор nabludatel (непознат)
Публикувано29.09.03 14:46



Пoп Cтaвpи,

Nadiavam se da ne si pishem samo az i TI ... Naistina , opasno e ako tova vnese razceplenie v pravoslavnite carkvi . Na Vas moje bi vi e interesno kak she reagira BPC , no az se opasiavam ot posledstviata , izvinete ...



Тема Re: Най-после малко разум...нови [re: Black Wolf]  
Автор nabludatel (непознат)
Публикувано29.09.03 14:54



"Razum" li kazahte, i promiana ? No izvinete , istinata e edna , niama razlika mejdu srednovekovna , savremenna i drevna ; Hristos e edin i sashti, i tova koeto sa pisali apostolite e validno i dnes , ne mislite li ?
Ne sa li tochno tradiciite i kanonite , koito sa sahranili pravoslavnata carkva?

Pravoslavieto she ocelee, no kade she badem nie , greshnite ....



Тема Re: РПЦ готова на помирение с католицитенови [re: Cвeтпeн]  
Автор nabludatel (непознат)
Публикувано29.09.03 14:57



Dali tova ne e krachka kam ikumenizma edinnata svetovna religia ? Izvinete za silnite dumi , no strashnichko svuchi - vse pak Ruskata Carkva ima goliama tejest v pravoslavnia sviat.



Тема Re: Re"Вече е по-късно, отколкото си мислим"... [re: nabludatel]  
Автор famulus (православен)
Публикувано29.09.03 15:18



Да бъде Волята Господня! Ей, гряди, Господи Иисусе!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.