Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:45 28.06.24 
Религия и мистика
   >> Православие
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Честито ви поредното гостуване на Ставринови  
Автор famulus (православен)
Публикувано23.09.03 17:56



Ако някой мисли, че нормален човек може да се занимава половин час с това - да вдига темите ми - нека ми обясни. Това е неразбираема патология, ако някой от вас го разбира - нека ми какже какво удоволствие изпитваш от това, да вдигаш темите или каква вреда си мисли, че ни нанася? Бедни, бедни Ставри, не си виновен ти, а онзи, който в село Садовец Плевенско те е ударил по главата *ако може да ти се вярва и за това...*



Тема Обиден? [re: famulus]  
Автор ValentinaМодератор ()
Публикувано23.09.03 19:32



Неблагодарникът, с чиято личност не знам защо се занимавате, е обиден.
Обиден, защото след като го уведомих за нарушение на правилника, изтрих поканата му за посещение на "много ценен", по думите му, адвентистко-евангелистко-баптистки сайт (oт т.н. "християнски" сайтове, с които бълг. Интернет е пълен). Във форума на който сме можели да задаваме по-трудни въпроси.
Разбира се, нищо в прав текст - само добронамерена инфо за получаване на библейски стихове по SMS.

Ставри обиден? Точно той? Който преди 3 дена, ни в клин, ни в ръкав, обвини всички до един тук в антисемитизъм и какво ли не.
Неблагодарник. Че изобщо му обръщаме внимание.





Тема Re: Обиден?нови [re: Valentina]  
Автор famulus (православен)
Публикувано23.09.03 21:19




Който иска, да му обръща внимание, аз вече не отварям постингите му, а постъпки като днешната - да вдига теми и пр могат само да докажат някои отклонения, за които вече стана дума.
Сега най-много за известно време да ти прави проблеми с вдигане на теми, спам и пр докато не се захласне по общинските избори.



Тема Приятелю...нови [re: famulus]  
Автор Пoп Cтaвpи (червендалест)
Публикувано23.09.03 21:38



... Мисля, че ти си най-ценният писател в този форум и просто не устоях на изкушението да подредя в строен ред една част от постингите ти, за да могат всички да ги четат и да се наслаждават... Вместо да ми благодариш, ти се правиш на засегнат... Надявам се, че всички участници във форума са изпитали естестическа наслада от съприкосновението с тази небесна мъдрост и изящна словесност.

Ааа, за малко да забравя: Ето ти още малко откъси от правилника, обясняващи кога се трият постинги:

5. Обиди към участниците на личностна основа - персонални и колективни (за обиди спрямо религиозна принадлежност - по-долу). Тези корекции се извършват само в случаите, когато засегнат от даден постинг помоли модераторите за намеса (за предпочитане с лични бележки или по ел. поща).
6. Лични разговори.
7. Текстове и постинги извън тематиката на клуба, по преценка на модераторите. Напр. политически теми, безмислени теми или отговори и такива с цел заяждане и провокация.

Много ми е интересно въз основа на коя точка Валентина би трябвало да ти изтрие постинга. Или ти си наш човек и за тебе ще правим изключения...

Тъй като само аз и ТИ си пишем, може би ще е добре да затворим темата (из модераторския фолклор).

Редактирано от Пoп Cтaвpи на 23.09.03 21:49.



Тема Наши Вашинови [re: Пoп Cтaвpи]  
Автор Sex_Maniac ()
Публикувано24.09.03 09:41



Привет,

Ама как няма да има Наши и Ваши. Ще има. Както психологът Фамулус би обяснил, принадлежността към дадена религия е и идентифициране с групата. това вече налага правила да се съобразяваш с групата и да не правиш нищо срещу нея, за да не те изолират. Затова модераторката не трие темите на Фамулус даже и логично погледнато да не отговарят на идеята на клуба или да са лични изживявания. как ще ритаме срещу своите. Иначе казано вярата опрощава всичко



Тема ЦЕЛТА на клубанови [re: Sex_Maniac]  
Автор ValentinaМодератор ()
Публикувано24.09.03 15:49



Както всяка организация, общество, закон и пр е създаден с определена ЦЕЛ, така и този клуб има конкретна цел, независимо дали ти я приемаш за легитимна или не.

Точки 1-10 от правилника трябва, естествено, да се тълкуват ЕДИНСТВЕНО съобразно тази първоначална цел на клуба, дефинирана още от създаването му (не от мен, не от модераторите, а от инициаторите и участниците):

Клуб Православие бе създаден през 2002 г., за да направи възможно общуването на едноверци - православни християни в България и по света.
В дружеска атмосфера и етичен тон тук разговаряме за вярата си и обсъждаме теми пряко или косвено свързани с Православието, а също и относно религиозни или житейски теми, които биха могли да имат отношение към Християнството.

В клуба са ДОБРЕ ДОШЛИ всички добронамерени българи - вярващи и невярващи, православни и инославни.

ВЗАИМНОТО УВАЖЕНИЕ Е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО ЗА ВСИЧКИ, независимо от вероизповеданието. Тъй като всеки има правото на свободен избор, е крайно нежелателни обиди на верска основа и религиозна принадлежност.
Критични изказвания с етичен тон, свързани с отношението на всяка религия към света и хората са желателни. Недопустими са, обаче, нападките заради различията в религиите и конфесионалната принадлежност. Те обикновено стават повод за лични обиди и обиди към вярата на участниците -нещо, което не е приятно на никого.

КЛУБЪТ ОТРАЗЯВА ЛИЧНИ МНЕНИЯ НА ПИШЕЩИТЕ... ...


Може би това ще изясни недоумението ти относно "наши и ваши".
Добре дошъл си в клуба. Засвидетелствувано ти беше добра воля, внимание, уважение.
Но ако ти сам не се идентифицираш по някакъв начин с участниците, си свободен да потърсиш събеседници другаде.

Като модератор бих приела всички бележки и критики от тези, които се "чувстват от групата". Но твоето мнение смятам да игнорирам. И ми се иска да те помоля да се ограничаваш с подобни в бъдеще.
Поздрави!






Тема Re: ЦЕЛТА на клубанови [re: Valentina]  
Автор Sex_Maniac ()
Публикувано24.09.03 15:53



Да де, Правилника е ясен.



Тема Re: ЦЕЛТА на клубанови [re: Sex_Maniac]  
Автор ValentinaМодератор ()
Публикувано24.09.03 16:30



Спазвайте го, щом като е ясен.
Ako шофьорите пишеха (непрекъснато) правилника за движението...




Тема Re: ЦЕЛТА на клубанови [re: Valentina]  
Автор Sex_Maniac ()
Публикувано24.09.03 16:59



Мога да ви обясня принципа на катарзиса :)



Тема Re: Честито ви поредното гостуване на Ставринови [re: famulus]  
Автор famulus (православен)
Публикувано24.09.03 18:20



За година и половина вече се научих - просто да не отварям постингите на подигравачите. Ако всички правим така, бързо ще ги отучим. И разбира се - да се молим Господ да им помогне.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.