Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:57 08.07.24 
Религия и мистика
   >> Православие
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Всички - по-скоро на кораба!нови  
Автор famulus (православен)
Публикувано27.08.03 15:08





...в утеснение Ти ми даваше простор...

Тема Re: Всички - по-скоро на кораба!нови [re: famulus]  
Автор calamitous (незнайко)
Публикувано27.08.03 22:15



А защо папата и Лутер са извън кораба?
Тясно ли е за тях? Или ако се качат другите ще се хвърлят в морето от погнуса



Тема Re: Всички - по-скоро на кораба!нови [re: calamitous]  
Автор ValentinaМодератор ()
Публикувано27.08.03 22:30



Ами питай тях, calamitous, те са си правили лодчици, много лодчици, с различни габарити.


И аз ще се намръщя за погнусата , с която някои, които наричат себе си християни говорят за светиите и за "Мария".




Тема Re: Всички - по-скоро на кораба!нови [re: calamitous]  
Автор famulus (православен)
Публикувано28.08.03 13:39



По-лошо...

Ако папата се качи, ще поиска да вземе кормилото от ръцете на Христа и ключовете от ръцете на св. Петър...
Ако Лутер се качи, ще поиска да изхвърли света Богородица и Светиите, в името на личното си тълкуване...

Виж, ако приемат кораба такъв, какъвто Христос го е снарядил, и папата ще бъде приет, и то в сана си на епископ, и на Лутер никой няма да попречи да се качи!

...в утеснение Ти ми даваше простор...


Тема Re: Всички - по-скоро на кораба!нови [re: famulus]  
Автор calamitous (незнайко)
Публикувано28.08.03 20:25



Е, това наистина вече е добър аргумент, съгласна съм!



Тема А разколниците - те какво ще поискат ?нови [re: famulus]  
Автор TRl (младеж)
Публикувано29.08.03 08:16



Блаж. Августин казва, че продължителният разкол в един момент неминуемо ще се превърне в ерес.




____________________
"Всичко ми е позволено, но не всичко е полезно"


Тема Re: А разколниците - те какво ще поискат ?нови [re: TRl]  
Автор famulus (православен)
Публикувано29.08.03 08:36



Новостилните разколници поискаха да се сменят навигацонните карти, понеже вече има открити нови континенти и Кърмчията нямало да се справи по старите корабни устави. А икуменистите спуснаха стълби да качат и папата, и Лутер, и равина, и Мохамеда...

...в утеснение Ти ми даваше простор...

Редактирано от famulus на 29.08.03 08:39.



Тема Re: А разколниците - те какво ще поискат ?нови [re: TRl]  
Автор famulus (православен)
Публикувано01.09.03 12:09



. "Те сами не разбраха как гаванката, в която се скриха от бурята на ересите, стана място на тяхното корабокрушение", завършва св. Теолипт.

Наистина ли? На руски гавань значи благопрятен за пристанище залив....Явно г-жа преводачката от от гръцки е искала искрено да завре разколниците в някоя гаванка и да ги пусне по морето...

...в утеснение Ти ми даваше простор...


Тема Re: А разколниците - те какво ще поискат ?нови [re: famulus]  
Автор TRl (младеж)
Публикувано01.09.03 14:30



"На руски гавань значи благопрятен за пристанище залив..."

Може и така да е.
То нали и Робинзон Крузо се е скатал от бурята в благоприятния залив на един необитаем остров. Но ако след години не е бил корабът, който да го спаси, прибирайки го обратно в Англия, щял е бавно да си умре там, в пущинака, сред зверовете. Ако не и по-лошото - да загине скоропостижно от зъбите на последните.

"Любовта никога не отпада"

Редактирано от TRl на 01.09.03 14:39.



Тема Re: А разколниците - те какво ще поискат ?нови [re: famulus]  
Автор Prokimen ()
Публикувано13.09.03 10:03



"Новостилните разколници поискаха да се сменят навигацонните карти, понеже вече има открити нови континенти и Кърмчията нямало да се справи по старите корабни устави. А икуменистите спуснаха стълби да качат и папата, и Лутер, и равина, и Мохамеда... "

А според благочестивото Ви мнение, какви са онези, които в апостолския век държали да се празнува Пасхата на 14 Нисан?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.