Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:33 09.05.24 
Религия и мистика
   >> Православие
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Програма на Седмицата на православната книга  
Автор Gergi (любимка)
Публикувано29.08.03 19:35



Програма на Седмицата на православната книга
гр. Варна, 8 - 15.09.2003 г.



8 септември (понеделник) - Рождество Богородично
8. 30 ч. Св. Литургия в Катедралния храм "Успение Богородично"
18. 00 ч. Откриване на Седмицата на православната книга пред храма "Св. Николай"
18. 30 ч. Лекция на проф. Елени Андрулаки, Еладска православна църква, на тема:
“Насилието и магията в детските книги, филми и игри”

9 септември (вторник)
10. 00 ч. Семинар на тема: "Вътрешноцърковната мисия"- водещ свещеник Дончо Александров
18. 00 ч. Представяне на книгата "България, православието, историята" от Георги Тодоров,
главен редактор на “Църковен вестник”
19. 00 ч. . Представяне на книгата "Църквата и обществото"на свещеник Радован Бигович
от Сръбската православна църква
* Лекция на свещеник Радован Бигович от Православния богословски
факултет в Белград

10 септември (сряда)
10. 00 ч. Семинар на тема: "Вътрешноцърковната мисия" - водещ свещеник Георги Фотакиев
18. 00 ч. Представяне на книгите издадени от Варненска и Великопреславска митрополия
19. 00 ч. Представяне на книгата на Ловчанския Митрополит Гавриил "Схиигумения Мария"

11 (септември) четвъртък
10, 00 ч. Семинар на тема: "Вътрешноцърконвата мисия" - водещ свещеник Василий Шаган
18, 00 ч. Представяне на книгите на митрополит Антоний Сурожки, “Начало на молитвата”
и “Бракът като подвижничество” от издателство "Омофор" гр. София

12 септември (петък)
10. 00 ч. Семинар на тема: "Вътрешноцърконвата мисия" - обсъждане на стратегията
за духовно-просветната мисия във Варненска и Великопреславска епархия
18. 00 ч. Представяне на книгите на Издателството на Руската православна църква
и издателство “Сибирски благозвоник” от гр. Москва

13 септември (събота)
8. 30 ч. Начало на поклонническо пътуване за участниците в Седмицата на
православната книга
19. 00 ч. Представяне на книгата "Духовните основи на наркоманията" от
йеромонах Анатолий ( Берестов )

14 септември (неделя) - Въздвижение на св. Кръст Господен
8. 00 ч. Света Божествена Литургия в катедрален храм "Св. Успение Богородично"

Закриване на Седмицата на православна книга

-----------------------------------------------------------------------------------------------------
Семинарите и лекциите ще се произвеждат в залите на Духовно просветния център при храм “Св. Архангел Михаил” на ул. ”27 юли” №9

Съпътстващи прояви
* Всеки ден от вторник до петък в 16.00 в зала № 37 в община Варна ще бъдат прожектират видеофилми
с православна тематика
* Иконографска изложба в храм “Св. Архангел Михаил”,
Изложба на плакати със социална тематика, изработени от ученици от Художествената
гимназия в гр. Сливен - Младежки дом
* Всеки ден ще има сутрешни и вечерни богослужения в храм “Св. Архангел Михаил

Всичко ми е позволено, но не всичко ме ползва!

Редактирано от Gergi на 29.08.03 19:49.



Тема Re: Програма на Седмицата на православната книганови [re: Gergi]  
Автор famulus (православен)
Публикувано29.08.03 21:29



Герги, знаеш ли на какви интересни мисли ме наведе с тая програма...Миналата година, предполагам по това време е било, с толеранс от седмца-две, пак имаше Седмица, ти постна програмата и пр.

Една година e минала оттогава! Една от - 100, 70, 60, 50, 30 които са писани на всеки от нас. Кой от нас за тая една година стана по-добър, порасна към мъж съвършен в мярката на Христа...Колко време през тая година изгубих в светски грижи - да оставим чисто греховно прекараното...Колко пъти Бог беше милостив към мене - а колко пъти е бил, без да знам! - и как Му се отблагодарих - със същите стари грехове, в браздата, която съм потеглил отдавна...Една година не е малко. Ще го разберете, когато изгубите илюзията, че времето е безкрайно. Физиологично това става към 30 години и по-късно. Докато времето няма край - човек е млад .

...в утеснение Ти ми даваше простор...


Тема Re: Програма на Седмицата на православната книганови [re: famulus]  
Автор Gergi (любимка)
Публикувано29.08.03 22:01



Ех, някаква меланхолия те е налегнала за миналото, е и на мен миналата година по това време ми се случи едно от най-прекрасните в живота ми. Но общо взето от 4 години насам тази Седмица е преломен момент в живота ми, така че те разбирам донякъде

А миналата година седмицата беше точно по същото време

Всичко ми е позволено, но не всичко ме ползва!


Тема Re: Програма на Седмицата на православната книганови [re: Gergi]  
Автор Koнcтaнтин Cпиpoв ()
Публикувано30.08.03 20:49



Каквото и да е събитието - честито с една година закъснение! :-) Как си? Отговаряй бързо, защото утре пристига домочадието ми и край с интернет форумите пак - забравям въобще за browser-ите - само поща.:-)



Тема Re: Програма на Седмицата на православната книганови [re: Koнcтaнтин Cпиpoв]  
Автор Gergi (любимка)
Публикувано31.08.03 19:49



Бе де да знам, фамулус измисли да празнуваме една година от публикуването ми на същия постинг за Седмицата на Православната Книга ;-) Иначе имахме една година от създаването на клуба на 8.02.2003 г.

Ти как си загуби се нещо? Айде да те водя във Варна на седмицата ;-)

Всичко ми е позволено, но не всичко ме ползва!


Тема Re: Програма на Седмицата на православната книганови [re: Gergi]  
Автор Koнcтaнтин Cпиpoв ()
Публикувано01.09.03 17:00



А какво ще каже жена ми :-) ?

Ако трябва да бъдем сериозни, вече бях във Варна това лято, а и отпуската ми свърши. Много поздрави на Георги, като ако го видиш, пожелай му от мен следващата година да вземе и да представи някоя книга и от Синодално издателство.



Тема Re: Програма на Седмицата на православната книганови [re: Koнcтaнтин Cпиpoв]  
Автор Gergi (любимка)
Публикувано01.09.03 22:09



Тодоров ли? Ще го поздравя.

А кат си бил във Варна защо не се обади Хвана ли епархийския събор?

p.s. а жена ти ще я пратим за гъби

Всичко ми е позволено, но не всичко ме ползва!


Тема Re: Програма на Седмицата на православната книганови [re: Gergi]  
Автор Koнcтaнтин Cпиpoв ()
Публикувано02.09.03 10:36



Тодоров, че кой друг. Навремето обичаше да се подписва само с Георги, но когато започна да пише в Църковен Вестник му бе обяснено, че така не може :-)

А за идването ми във Варна всичко е много прозаично - родителите на жена ми имат малка виличка на Звездица (но не в селото, а онова, сушавото, от другата страна на магистралата - нарича се вилна зона "Летище") Това лято оставихме Иванчо във Варна на баба и дядо, а ние отидохме на Приморско за
една седмица - края на Юли, началото на Август. Когато се върнахме, купихме моряшка шапка на Иванчо. Влязох само за малко в катедралния ви храм, посетихме морската градина (хубаво е) и бяхме веднъж на плаж в кв. Аспарухово.



Тема Re: Програма на Седмицата на православната книганови [re: Koнcтaнтин Cпиpoв]  
Автор Gergi (любимка)
Публикувано02.09.03 11:09



Хех, радвам се че ти е харесало. Аз все още не може да се каже, че съм варненка ама знае ли се Засега съм си в София, но за седмицата ще ходя натам. Та който ще ходи да се обади !

А теб кат гледам не са успели да те направят варненец.

бтв с Георги Тодорв, запознанството ми е толкова шантаво, те навремето с един наш семеем много близък приятел бяха сформирали едно дружество св.Пимен Зогравски. Та единия Георги Пройков, другия Георги Тодоров, та се чудя как тъй се е подписвал само като Георги, щото още от тогава си бяха 2-ма с такова име.

Всичко ми е позволено, но не всичко ме ползва!


Тема Re: Програма на Седмицата на православната книганови [re: Gergi]  
Автор Koнcтaнтин Cпиpoв ()
Публикувано02.09.03 12:22



А, много добре знам че беше от София преди година, ама след тези съобщения "Новини от Варненска Митрополия", "Статията ми във варненския младежки вестник Алтернатива на отец Василий", "Защо не се обади при нас във Варна", си помислих, че може да си намерила си някой варненец и да си се преместила там,. Иначе според мен Варна е много хубав град, но доста скъпичък (поне през лятото). И булевардите им са не по-малко натоварени от Софийските, само това не ми хареса.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.