Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:00 03.07.24 
Религия и мистика
   >> Православие
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | >> (покажи всички)
Тема The Matrix has you...нови  
Автор ison ()
Публикувано30.05.03 00:13



Какво мислите за Матрицата презареждане? На мен първата част на Матрицата много ми хареса, но втората ми се стори много бедна от към идеи :о(
Ето една статия по въпроса:




Редактирано от ison на 30.05.03 01:02.



Тема Re: The Matrix has you...нови [re: ison]  
Автор Gergi (любимка)
Публикувано30.05.03 09:06



Я, ти се завръна

Мойто мнение го знаеш вече, но за да разясня пред клуба. Напълно се солидаризирам със статията, с някои малки изключения, като например, не съм много сигурна за будистките идеи във филма. Иначе филма-2 много ми хареса, е малко е досаден тъй като наистина няма нови идеи, и са прекалили с боевете, да не говорим че започва по същия начин както и в част 1, т.е. Тринити я гонят агенти. Както и това, че ни показаха Зион, който уж бил почти разрушен, както се спомена в 1-ва част, още повече, че доста приличаше на затвора от филма "Крепост".

Не ми хареса, че по някакъв начин снишават ролята както на Нео, така и на Морфис, за мене те бяха едни от движещите фигури извън Матрицата, е и в нея, а какво се оказа че има THE BIG BOSS в Зион.

Архитекта пък на Матрицата може би трябва да е аналога на Бог Отец, само че беше малко гаден, е всъщност може да е по-скоро аналога на Антихриста, като създател на паралелен свят-илюзорен.

Обаче, има много интересни мисли, като например за избора, който някои хора си мислят че го имат, а всъщност го нямат, просто са накарани да мислят че правят избор. Един приятел каза, че с това се усмива западната цивилизация. От друга страна много ми допадна и идеята за любовта в тази серия, т.е. че тя е тази която вероятно може да промени/разруши матрицата.

Е има доста да се помисли още върху изказванията на Оракула за избора, както и на Съветника, който заведе Нео в инженерното отделение, за това че има машини които не контролират хората, но нито хората могат без тях нито машините без хората, какъв ли е аналогът тук?

Всичко ми е позволено, но не всичко ме ползва!

Редактирано от Gergi на 30.05.03 11:35.



Тема Re: The Matrix has you...нови [re: Gergi]  
Автор abi (aboriginal)
Публикувано30.05.03 11:29



Хмммм, на мен нито 1-вия ми хареса, а докато не излезе на ДВД няма да гледам втория.
От 1-вия си спомням само някои ефекти, честно казано и идеята нещо не ми допадна.
Може би остарявам...




Тема Re: The Matrix has you...нови [re: ison]  
Автор CвeтпeнМодератор (разсъждаващ)
Публикувано30.05.03 14:11



д а сме живи издрави - ще гледаме, ще видим....



Тема Re: The Matrix has you...нови [re: Gergi]  
Автор ison ()
Публикувано01.06.03 14:02



Да, това за избора и на ен ми хареса:

Изборът е илюзия, създадена от хората имащи власт, за да контролират останалите( мисля, че беше нещо такова),

но като цяло оценявам филма за 0,01 по десетобалната система
А това, дето Нио летеше като батман изобщо не ми се коментира. Направо не мога да си намеря място, че така са скапали хубавия филм :о(



Тема Re: The Matrix has you...нови [re: ison]  
Автор calamitous (незнайко)
Публикувано01.06.03 14:50



По- скоро Ню Ейдж...



Тема Re: The Matrix has you...нови [re: calamitous]  
Автор ison ()
Публикувано01.06.03 15:04



Не успях да те разбера?
The new age has you ...
ли искаш да кажеш, или че филмът е свързан с Ню Ейдж?





Тема Re: The Matrix has you...нови [re: abi]  
Автор ison ()
Публикувано01.06.03 20:06



Може би не си гледала първия достатъчно пъти и затова не ти е харесал :о)
На мен ми стана интересен от втория път, а след четвъртия път ми стана любимия филм :о)




Тема още мнениянови [re: ison]  
Автор Gergi (любимка)
Публикувано02.06.03 13:34



от клуб

, и също.

Всичко ми е позволено, но не всичко ме ползва!

Редактирано от Gergi на 02.06.03 14:01.



Тема Re: The Matrix has you... [re: ison]  
Автор abi (aboriginal)
Публикувано02.06.03 13:57



Брях, брях... ша зема пак да са пробам

Така или иначе за да схвана новия ще трябва пак да гледам 1-вия, а групата на Шаро около мен няма начин да не настоява.
Аз така или иначе съм книгокиноман - не бих устояла да не му хвърля едно око.
Но да ти кажа честно напоследък отривам такива нелепици във този тип филми, че се дразня. Онова с телефона ми се видя глупаво....изсмукано от пръстите.
Така беше и Доклада с Т.Круз - за предсказването на престъпления. Големи критики голямо чудо.
Сцената с колите по които се катереше и колко народ "изтрепаха" докато се гонеха - просто се смях на глас. Освен това медиумите не го предвидиха и полицаите по тази логика също си станах убийци - а нали уж целта беше - нито едната страна да убива, нито другата ПОД КАКЪВТО И ДА БИЛО ПРЕДЛОГ... да няма НИКАКВИ убийства... дори и на потенциален престъпник.
Напоследък Холивуд се чудят какъв сценарий да изтискат за да продават.
Ти как мислиш?





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.