Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:37 20.09.24 
Религия и мистика
   >> Православие
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Намерено е разрешение за изневерите  
Автор Пoп Cтaвpи (червендалест)
Публикувано22.08.03 10:52



Отново ще си говорим за образа на православието в българската преса. Ето нещо изумително. Днешната рубрика “Оживление” на вестник “24 часа”. За добро или за лошо, но точно така българската преса представя православието.

Заглавие: ИКОНА БИЕ НЕВЕРНИ СЪПРУЗИ
Подзаглавие: Славата на Богородица от Свирачи стигна до Русия

Чудотворна икона в кърджалийското село Свирачи бие грешници и щади правидници, писа ”Комсомолская правда.
Руският вестник разказва за популярната вече и в чужбина Света Богоридац от местния храм. Ако до лика на Божията майка се докосне праведник, не се случва нищо, но ако същото стори грешник, иконата започва да подскача в ръцете му и да го налага където й попадне.
Ревни жени водят тук мъжете си, а новобогаташите – своите бизнеспартньори. Богородица нанюхвала хората по-добре от полицията и данъчните, пише руският автор.


Да се смее ли човек или да плаче? Вие ми кажете, защото имам затруднение в разбирането на горната информация.



Тема Re: Намерено е разрешение за изневеритенови [re: Пoп Cтaвpи]  
Автор famulus (православен)
Публикувано22.08.03 11:19



Като Павлик Морозов не е зле да четеш направо Комсомольская Правда. Ето ти прочее съответния линк:



Бих се замислил повече по един друг сюжет: , а и останалите публикации по тая тема...

Ето ви една от тях (не можах да отворя Religion Today)
Актер и режиссер Мел Гибсон решил "смягчить" историю распятия Христа в своем фильме "Страсть", заявил директор по маркетингу продюсерской фирмы Гибсона "Icon Productions" Пол Лоэр.

Как передает "Благовест-инфо" со ссылкой на "Religion Today", на изменения сценария Гибсона толкнула жесткая критика его ленты со стороны лидеров иудейских общин США, которые опасаются, что фильм может возродить в американском обществе предрассудки по отношению к евреям как виновникам смерти Иисуса. По словам Лоэра, съемочная группа решила ввести в число действующих лиц "Страсти" несколько "сочувствующих" Христу иудеев, которые не призывают распять Его.

"Нам кажется, что история должна получиться более мягкой, чем она рассказана в Евангелии, - заявил Лоэр. - В нашем фильме не будет слов "кровь Его на нас и на детях наших". Среди толпы, кричащей "распни его!", авторы фильма поместят несколько актеров, которые будут требовать сохранить Иисусу жизнь.

Подвергнувшись острой критике, Гибсон решил провести ряд пропагандистских акций в пользу своего фильма и уладить отношения с американской еврейской общиной. В частности, знаменитый актер объявил о создании своеобразного клуба "Еврейская инициатива", в рамках которого христианские и иудейские лидеры будут обсуждать фильм Гибсона и его возможное влияние на взаимоотношения последователей двух религий.

"Мы пошли на этот шаг, чтобы показать, что нам небезразлично мнение людей, -- заявил Лоэр. - Мы не будем говорить: "Отстаньте, мы будем снимать такое кино, какое захотим!".

В то же время представители еврейских организаций по-прежнему недовольны фильмом "Страсть". По словам директора Национальной антидиффамационной лиги США Абрахама Фоксмана, Гибсон предоставил возможность участвовать в предварительном просмотре своего фильма крайне ограниченной группе "проверенных людей". С этим утверждением согласился Лоэр, заявивший, что такие критики фильма, как Фоксман, "ни под каким видом" не попадут на просмотры фильма до его выхода на экран.

Среди зрителей, приглашенных Гибсоном, были, главным образом, христианские лидеры США, на которых фильм произвел благоприятное впечатление. В частности, президент Национальной ассоциации евангеликов США Тэд Хаггард назвал Гибсона "Микеланджело нашего поколения".

Впервые антидиффамационная лига выразила озабоченность в связи со съемками "Страсти" в июне текущего года после того, как группа из девяти христианских и иудейских ученых ознакомилась со сценарием картины. По мнению экспертов, евреи были изображены в сценарии "кровожадными, мстительными и алчными до денег".

...Ето как се редактира не друго а Евангелието! Правата на човека.

...в утеснение Ти ми даваше простор...

Тема Passionнови [re: famulus]  
Автор ValentinaМодератор (bibliofil)
Публикувано22.08.03 12:02



И наследниците на викингите са смутени от изявите на предците си, и германците - за войната, вероятно и турците за жестокости по време на робството. Но създавани ли са такива комисии, сдружения и обсъждания при правенето на "Време разделно" или на "Списъкът на Шиндлер"? Историческите филми не са за пренаписване на историята. Не ги гледаме, за да се надъхваме, а за да научим и да се поучим от нея. Колко души изпитват омраза към днешните германци? И ако има изобщо такива, тя никак не е поради филма. Според мен еврейската общност напразно се страхува от омраза към днешните евреи.
Поздрави!

Любовта ще оправдае вярата ми.
Вярата ще ме спаси.


Тема Re: Passionнови [re: Valentina]  
Автор Sex_Maniac (непознат )
Публикувано22.08.03 12:36



За "Списъкът на Шиндлер" наистина трябваше да има комисия.
Не мисля, че библията би трябвало да се редактира за филма. Но ако не сте забелязали, евреите редактират всичко :)



Тема Случайно да си чел Швейк??нови [re: famulus]  
Автор Пoп Cтaвpи (червендалест)
Публикувано22.08.03 21:09



Когато попитали един селянин от околностите на Ческе Будейовице какво мисли за султана на Мароко, той отговорил: "Тази година имаме добра реколта от сини сливи."
Надявам се, разбра дебелия намек.

Да си призная, въобще не ме вълнува темата за евреите и киното. За сметка на това много се вълнувам дали информацията за въпросната икона е вярна. Ако публикацията е истина, това би спестило много беди на населението. Всеки ще си води бизнеспартньорите при тази икона и тя ще бие недобросъвестните. Някои пък вместо да дават луди пари на частни детективи да следат половинките им, просто ще ги водят при иконата и тя ще разкрива дали са кривнали от правния път.

Няма ли в тоя клуб поне един православен, който да знае нещо за тази икона?



Тема Re: Намерено е разрешение за изневеритенови [re: Пoп Cтaвpи]  
Автор famulus (православен)
Публикувано22.08.03 21:26



Освен да намериш на картата село Свирачи (?) - Кърджалийско, да се метнеш на любимия си Мерцедес клас S и да отидеш да потърсиш иконата - с риск тя да те аргаса още веднъж по главата и да те довърши.

...в утеснение Ти ми даваше простор...


Тема Re: Намерено е разрешение за изневеритенови [re: famulus]  
Автор Пoп Cтaвpи (червендалест)
Публикувано22.08.03 21:41



Благодаря за съвета. Ти си изчерпателен както винаги. Бих се вдигнал до село Свирачи, но се страхувам да не попадна на курбан или някое друго благочестиво мероприятие, което предизвиква погнуса у крехката ми психика.

А иначе, ако информацията е вярна, това означава, че голям брой разводи в България могат да се предотварят. Дерзайте, православни, още една чудотворна икона.



Тема Re: Намерено е разрешение за изневеритенови [re: Пoп Cтaвpи]  
Автор famulus (православен)
Публикувано23.08.03 08:33



Не бой се, чадо, в твоя чест ще издадем окръжно по време на височайшето ти посещение да се забранят курбаните. Когато пристигнеш, хор от командировани протестантки ще ти пее мелодични химни. Като наближиш църквата, ще я запалят от четирите краища, а свещеника ще го обесят отпред - както в добрите времена, когато протестантството се е появило на тоя свят.

...в утеснение Ти ми даваше простор...


Тема Re: Намерено е разрешение за изневеритенови [re: famulus]  
Автор ЛAO Д3Ъ ()
Публикувано23.08.03 12:25



famulus, ти наистина си цар да изопачиаваш всичко което ти се казва или което те питат.
Изопачаването православна черта ли е или нечия друга?



Тема Re: Намерено е разрешение за изневеритенови [re: ЛAO Д3Ъ]  
Автор famulus (православен)
Публикувано23.08.03 14:40



Приятелче, разговорът ни с Булгаря е от около година и включва намеци и неща, които ти не разбираш, просто защото не си можел да го проследиш. Хайде прояви малко разум и допусни в главата си чудовищното твърдение, че не винаги, за всичко и във всичко си пръв, прав и непогрешим.

...в утеснение Ти ми даваше простор...



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.