Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:50 05.07.24 
Религия и мистика
   >> Православие
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема "Почти всички се лъжат. Аз -не!"нови  
Автор TRl (младеж)
Публикувано27.05.03 07:46



Това е цитат от едно изказване на Тимотей, ето го цялото:

"Правилно каза че говоря по принцип. В днешните лукави времена, навсякъде говорят че НУЖДАТА от отстъпление на принципите ни... Почти всички се лъжат. Аз -не! "




Цитирам го не с цел да унижа нашият брат Тимотей - напротив. Иска ми се ако е възможно, да помогнем на нашия брат Тимотей.

. . .

Братко, Тимотей,
Моля те, сниши се.
Моля те, принизи се.
Ако трябва унижи се - моля те, заради самия себе си.

Всеки може да греши и да се заблуждава в едно или друго нещо. Дори и светците не са били напълно безгрешни. Виж, ако говорим за серафимите, то е друга работа.


С най-добри чуства.

"Най-важното е невидимо за очите"

Редактирано от Valentina на 07.02.05 02:39.



Тема Re: "Почти всички се лъжат. Аз -не!"нови [re: TRl]  
Автор aпocтoл (Тимотей)
Публикувано27.05.03 09:35



"Правилно каза че говоря по принцип. В днешните лукави времена, навсякъде говорят за НУЖДАТА от отстъпление на принципите ни... Почти всички се лъжат. Аз -не! "

Има една правописна грешка в моя текст - говорят ЗА НУЖДАТА ...

Грешиш като си помислил че аз ВЪОБЩЕ не се лъжа. Конкретно казвам че не се лъжа за НУЖДАТА ОТ ОТСТЪПЛЕНИЕ ОТ ПРАВОСЛАВНИТЕ НИ ПРИНЦИПИ.

Отец Любомир Попов от Варна ми говори за новото време и че Правилата на Църквата са остарели и патр. Максим ги нарушава и Вселевският Вартоломей заприлича на Змей.

Ето за ТОВА няма да се излъжа!

Надявам се да си ме разбрал и ти да не се излъжеш!



Тема Re: "Почти всички се лъжат. Аз -не!"нови [re: aпocтoл]  
Автор ARMAGEDON (Revnost)
Публикувано27.05.03 10:20



Какви принципи бе апостоле, ТРИ много точно и хубаво ти го е написал, всички слепи, само той дето и едно око няма, вижда. Виждаш ама това дето си си повярвал, че виждаш, а не истината. Голямо самочувствие извади, всички се льжели той не, значи тука хиляда човека вьв форума нищо не разбират, нищо не усещат само апостол дето всеки постинг му е нещо междинно между народно православие-старостилна слепота и ерес всичко му е ОК. Гледай приятелю малко да отстьпиш от принципите си, защото ако ги следваш и Христос да слезе на земята няма да го познаеш.

Ne vseki, koito mi kazva Gospodi, Gospodi, shte vleze v CARSTVOTO NEBESNO


Тема Re: "Почти всички се лъжат. Аз -не!"нови [re: aпocтoл]  
Автор TRl (младеж)
Публикувано27.05.03 10:47



"Грешиш като си помислил че аз ВЪОБЩЕ не се лъжа."

Да, аз съм поредният, който ПАК греши и който ПАК се заблуждава.
И дори да се съглася, че си прав, то всичките ти постинги те изобличават в противното. И макар, че не си го признаваш, то си е просто факт, че ти ВЪОБЩЕ не се лъжеш, братко Тимотее. Факт, който само ти не в и ж д а ш. А мисля, че не виждаш, защото не си п о и с к а л да видиш.
Искай, и ще ти се даде.



"Най-важното е невидимо за очите"

Редактирано от TRl на 27.05.03 10:50.



Тема Re: "Почти всички се лъжат. Аз -не!"нови [re: TRl]  
Автор aпocтoл (Тимотей)
Публикувано27.05.03 11:44



ПОЧТИ всички се лъжат, казах. Не съм само аз и съвсем не е гордост за мен, а го казах с чувство на жалост от това, че днес лесно се нарушават православни принципи, пазени от стотици и хиляди години.

Ако съм се излъгал, лесно можеш да помогнеш като ми кажеш с любов грешката.

Не е трудно за мнозина моята ревност по закона да бъде изтълкувана за гордост. Лисицата като не може да стигне гроздето, казва че е кисело.

Не ти стига твърдост за ревност по Закона, добре, но не осъждай другия, който понася някои лишения по своя ПО-ТРУДЕН път във външно изповедание на вярата си. Аз не те осъждам тебе, защото ти пък имаш /вероятно/ ПО-ТРУДЕН път във вътрешно изповедание на вярата си.

Но не бива да прикриваш Отстъплението от Принципите на вярата с моята гордост. Гордостта си ми е гордост, Остъплението - Отстъпление!

Кажи да и да имаме тук мир, а не неразбирателство заради земни интереси, забравили небесните!



Тема Re: "Почти всички се лъжат. Аз -не!"нови [re: aпocтoл]  
Автор Gergi (любимка)
Публикувано27.05.03 12:58



хех, ти така ли разбираш разбирателството: всеки да ти казва "ДА", това ще е първият сигнал за немислещи хора, които биха направили подобно безумно нещо, дори и да си прав !

п.с. а като си помисля Венци как си протри клавиатурата да ти обяснява за ЗАКОНА..... ти пак и пак.........ДОРИ НЕ СИ СЕ ЗАМИСЛИЛ !!!

и как можеш да отделяш външно изповедание на вярата и вътрешно? Как можеш да си един отвътре и друг отвън?

Всичко ми е позволено, но не всичко ме ползва!


Тема Re: "Почти всички се лъжат. Аз -не!"нови [re: aпocтoл]  
Автор TRl (младеж)
Публикувано27.05.03 13:36



Да, точно това каза: "Почти всички се лъжат" . И това е истина, с която се съгласявам.
Но това не е цялата ти мисъл. Цялото изречение е:

"Почти всички се лъжат. Аз -не!"

И това също е истина, с която също се съгласявам - т.е. съгласявам се с твоето (уж непризнато) признаване. И не е необходимо, да казваш горното в прав текст, защото тази с в о я истина ти проповядваш във всеки твой постинг, в който всичко е твърде, твърде правилно и твърде, твърде просто. Само дето другите, незнайно защо, не могат винаги да те разберат. Може би, защото не са ревностни като теб, нали. Или по-правилно казано не са ревностни по начин, както на теб ти се иска, според твоето виждане и държане на буквата на закона. Но не и на духа на закона. Апостол Павел, нали точно затова ни наставлява:

". . . Той ни е дал способност да бъдем служители на новия завет, не на буквата, а на духа; защото буквата убива, а духът животвори. "

Да, братко Тимотее, това твое поведение в името на любов към ближния ти оправдаваш с някаква ревност по Закона, която само ти разбираш и която ти ни предоставяш като критерий за п р а в и л н а ревност.

Като стана въпрос за ревност, нали знаеш, как някои ревниви съпрузи стигат дотам, че убиват ч о в е к а, когото толкова много, казват, са обичали.
Дали тази ревност е по разум, т.е. по съвест. Или е по-скоро сляпа ревност, породена от безумието човек да погуби дори ближния си, заради собственото си накърнено его. И това, казва, било от любов . . .

. . .

Накратко за моята ревност и твърдост по Закона:
За разлика от теб, аз никога не съм претендирал, че съм православен - напротив, казвал съм, че се опитвам да бъда православен. Стремя се да не съм топлохладен - и не според буквата на Закона, а според Христос. И Той е Тоя, Който отсъжда и ще отсъди накрая за делата ми. Защото аз се опитвам да ти помогна, а не да те осъждам и Сам Бог ми е свидетел, че говоря истината.


П.П. Вярно е, че лисицата се оправдава с това, че гроздето й е кисело.
Но е вярно и това, че първо, аз не съм (хитра) лисица.
Второ - имам си лозе, и чардак, и затова не е необходимо да бера там, където не съм засаждал, т.е. да крада, подобно на лисицата.
И трето, не ми трябва дори и стълба, за да си бера гроздето, щото чардака съм си го правил аз, според моите си мерки. Виж, за по-ниските от 1.82 може и да им се наложи да използват. Но ако са влезли в лозето ми, без мое съгласие, дали осъзнават, че извършват престъпление. И дали пък тогава мен ще ме интересува какво си мислят за гроздето ми, след като са се опитали да ми го откраднат.




"Най-важното е невидимо за очите"

Редактирано от TRl на 27.05.03 14:30.



Тема Re: "Почти всички се лъжат. Аз -не!"нови [re: TRl]  
Автор abi (aboriginal)
Публикувано27.05.03 16:23



Слагам те в 3,5 за този отговор. Не падай на долу!







Тема Re: "Почти всички се страхуват"нови [re: aпocтoл]  
Автор abi (aboriginal)
Публикувано27.05.03 17:31



**Изтрито по желание на аби**

Вяра със страх не става - не е вяра, а е задължение, кошмар дори. Я си спомни инквизицията - ето ти вяра със страх, така ги беше страх, че стигнаха до кладите (другите с интересите им няма да спомена). И ти напоследък се държиш като Православен инквизитор. Казвам напоследък, защото си спомням постингите ти от преди 2 месеца и мисля, че не беше така. Докато сега напрво ме учудваш...и стигам само до този извод - уплашен си и то сериозно.

Приемам закона като етичен, морален, но не и зплашителен. Приемай го и ти така - много по-сладко е да го следваш, много по топло и леко.


Редактирано от Valentina на 28.05.03 16:52.



Тема Re: "Почти всички се лъжат. Аз -не!"нови [re: TRl]  
Автор famulus (православен)
Публикувано27.05.03 18:04



Безгрешният хвърля камъка пръв. Браво, Наско.

в утеснение Ти ми даваше простор

Редактирано от famulus на 27.05.03 19:17.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.