Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:26 08.07.24 
Религия и мистика
   >> Православие
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Re: Любов първанови [re: ARMAGEDON]  
Автор TRl (младеж)
Публикувано29.05.03 10:19



Благодаря ти за всичко, Венци

И на вас ви желая все хубави неща.

Наско



"Най-важното е невидимо за очите"


Тема Re: "Почти всички се лъжат. Аз -не!"нови [re: aпocтoл]  
Автор TRl (младеж)
Публикувано29.05.03 10:23



Не би ли допуснал, че като казваш, че разговорите ни са били напразни, се заблуждаваш. Защото, като казваш, че нещо е напразно, то косвено проповядваш, че нещо става случайно. Нищо не е случайно, братко Тимотее, - нищо не става според "някакъв си случай". Нищо.
И нищо не е напразно, щото празно няма.
Защото в с и ч к о е според Пресветата Божия воля.
Затове нека дълбоко Й се поклоним. Амин.

"Най-важното е невидимо за очите"

Редактирано от TRl на 29.05.03 10:27.



Тема Re: "Почти всички се лъжат. Аз -не!"нови [re: aпocтoл]  
Автор ARMAGEDON (Revnost)
Публикувано29.05.03 10:31



Поздравления ТИМОТЕЙ, за голямата измама де. Говоря сериозно, не се шегувам. Та за голямата измама, може и да си прав. Ти много преди да дойде измамата вече си се изльгал, бягството ти от Христа е сьзнателно. Дано Бог ти даде все пак да се осьзнаеш и пак да се изльжеш, но този пьт за да се вьрнеш при него. Дано, Бог няма нужда от безумни по закона, а по заврьщащи се блудни синове. Дай Боже и за теб един ден да се отнесат думите: "Изгубен беше и се намери"

Ne vseki, koito mi kazva Gospodi, Gospodi, shte vleze v CARSTVOTO NEBESNO


Тема Како веруешинови [re: famulus]  
Автор famulus (православен)
Публикувано29.05.03 10:34



Скъпи Венци, и аз държа най-добри чувства към тебе, макар че от време на време се "заяждам" невъздържано, за което те моля да ми простиш.
Въпросът за Църквата и непогрешимостта и е крайно важен и искам да споделя с две думи вярата си, гъй като наистина може да се заблуждавам. Со стороны виднее.
И тъй - Вярвам в една Света, Вселенска, Апостолска Църква, каквато е само Православната. Това е тялото от правилно вярващите в Главата-Христа, заедно с Когото образуват Богочовешки Организъм. Дух Светий управлява Църквата и диктува съборните й решения, които не подлежат на преразглеждане, "усъвършенстване" и отмяна. В Църквата влизаме и ние - живите, и вече преминалите отвъд във вяра и надежда за възкресение наши братя.
Това Богочовешко тяло обхваща всички правилно вярващи от отделните поместни Църкви. Между последните - които са исторически формирани и служат повече на земните, административни нужди на църковния живот - може да има известни разлики в традицията, които като осветени от дълговековна употреба се приемат от Църквата. Дори отделните богослужебни разлики в някои детайли не са пречка за Църковно общение.

По Божие допущение и лична вина на съгрешилите през вековете цели поместни Църкви са отпадали от едната вселенска Църква. Това, че милиони народ, водени от слепите си пастири, са излезли от оградата на вероучителните правила, не може да накара останалите вътре православни да се поколебаят във вярата си.

Именно строгите вероучителни правила забраняват молитвите и съслужението с еретици. За жалост, то вече не е изключение, а редовна практика на редица църкви. На основата на унията от 1991 г Цариградският Патриарх съслужи с монофизити. Така без нужда от нови събори той сам поставя себе си и хората, които го приемат за духовен водач и учител на вярата, под анатемите на съответните Апостолски Правила. За още по-голяма беда под същото отлъчване попадат и Църквите, поддържащи общение с отпадналата.

Но - това са известни неща. Страх ме е - тъй като не разчитам на разума си да ми помогне - че ще настъпи момента, когато при поредното отпстъпление и над нашата Църква ще се чуе гласа: "Да си идем оттук"! Момента, когато от Църква тя ще се превърне в група хора, част от тях - облечени в особени красиви дрехи, с корони на главите и жезли в ръцете, но без благодатта в таинствата. Пак казвам - не разчитам на собствено разсъждение, за да узная, кога ще настъпи тоя момент. Доверих волята си на един високодуховен старец, който е добре известен и на тебе, и смирено пребивавам в БПЦ.

Ако пък под непознаване на Църквата имаш предвид недостатъчна въцърковеност от моя страна - прав си. Това е може би стереотип от комунистическите времена, когато ходехме скришом на Църква, свикнали бяхме храмът да е полупразен или празен и пр.

С братска любов в Христа и още един път - молба да ми простиш евентуална острота от моя страна

р.Бб Родион /това е кръщелното ми име/

...не убоюся от тем людей, окрест нападающих на мя...


Тема Re: "Почти всички се лъжат. Аз -не!"нови [re: TRl]  
Автор famulus (православен)
Публикувано29.05.03 11:01



На Божията воля предавам живота си, да бъде благословен Бог за всичко.

Наско, св. Василий Велики - мисля в Шестоднева - допуска случайността в живота на хората, разбира се, не в решаващите неща - "косъм няма да падне от главите ви без волята на Отца". Вярата в тоталната предопределеност /"неслучайност"/ на постъпките ни е предестинационизъм.

Да се радваме в Бога, Който победи греха, клетвата и смъртта!
Не умру, но жив буду и прославлю имя Господне!

...не убоюся от тем людей, окрест нападающих на мя...

Редактирано от famulus на 29.05.03 11:03.



Тема Re: "Почти всички се лъжат. Аз -не!"нови [re: famulus]  
Автор TRl (младеж)
Публикувано29.05.03 11:12



Амин.
. . .

Не съм говорил никъде за предопределеност.
Казах, че нищо не става според "някакъв си случай". Това са различни неща.

"Защото всичко е от Него, чрез Него и у Него. Нему слава вовеки, амин."








. . .



"Най-важното е невидимо за очите"


Тема Re: "Почти всички се лъжат. Аз -не!"нови [re: famulus]  
Автор aпocтoл (Тимотей)
Публикувано29.05.03 11:28



Съгласен съм с теб, но се замислих, доколко тези разговори ни променят и то към добро. Сякаш никой не се променя и на милиметър. Или може би става по незебележим за нашите очи начин.

Ако някой намира промяна в себе си или в някого КЪМ ДОБРО нека да каже - иначе наляга ме песимисъм. Сякаш всичко стои или слиза надолу...

Сякаш нашият малък форум е копие на ...света!



Тема Re: "Почти всички се лъжат. Аз -не!"нови [re: TRl]  
Автор famulus (православен)
Публикувано29.05.03 11:35



Амин.
Любовта покрива всичко.

брат Родион /това е кръщелното ми име/.

...не убоюся от тем людей, окрест нападающих на мя...


Тема Re: "Почти всички се лъжат. Аз -не!"нови [re: aпocтoл]  
Автор famulus (православен)
Публикувано29.05.03 11:40



Здравей в Господа!
Чрез този - и такива - разговори се разкриват помислите на много сърца. Надявам се, че участниците им, или поне някои, ще прочетат отново един и два пъти постингите си и наистина това ще им помогне в духовната борба.

Дерзай, Христос победи греха, проклятието и смъртта!!

...не убоюся от тем людей, окрест нападающих на мя...


Тема Re: "Почти всички се лъжат. Аз -не!"нови [re: famulus]  
Автор TRl (младеж)
Публикувано29.05.03 11:50



Казваш, че се надяваш, че поне някои тук "ще прочетат отново един и два пъти постингите си и наистина това ще им помогне в духовната борба."

Сигурно нямаш в пред вид постингите на Тимотей, един от които, например е

.

Та в тоя постинг, се казва следното:

"Тъй като аз съм по-стар от всички тук!, то тази хитрост при мен не може да мине. При вас минава, но при мен -не! Вие може да ми се сърдите колкото искате, но аз не ви се сърдя."

"При вас минава, но при мен -не!" - не ти ли е познато:
"Почти всички се лъжат. Аз -не!"

Нали знаеш как завършват всички п о в е л и т е л н и изречения. В това отношение, Тимотей се е справил блестящо с граматиката.

Та си мисля, че не можеш да имаш в пред вид точно такъв тип постинги, където е видно, че духовната борба е завършила. Защото всички хитринки, се виждат вече като на длан.

Радвай, се в Господа, брате Родионе.

"Най-важното е невидимо за очите"

Редактирано от TRl на 29.05.03 11:57.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.