Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:01 01.07.24 
Религия и мистика
   >> Православие
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема ЗАЩО МИСЛИТЕ, ЧЕ БОГ НАКАЗВАнови  
Автор Йoдa (непознат )
Публикувано16.04.03 19:24



Та не сме ли ние негови възлюблени чада?
Искам да разбера защо според православието това е така.

Защо човек трябва да се страхува от Бог, та нали той е безкрайно добър и благ?

Обяснете ми моля ви се, нещо не ми се връзва сатана в цялата тази история (в смисъл защо Бог е създал такова зло същество, след като всичките му творения са съвършени).

Защо все повече т.нар. свещеници отстъпват и потъпкват всякакви човешки закони?

БОГ С ВАС, ОБИЧАМ ВИ!



Тема Re: ЗАЩО МИСЛИТЕ, ЧЕ БОГ НАКАЗВАнови [re: Йoдa]  
Автор aпocтoл (Тимотей)
Публикувано16.04.03 19:48



Ние сме ти говорили, но ти не чуваш. Бог наказва телата ни, които са тленни и кратковременни, за да спаси вечните ни души. Затова е казано че Бог наказва когото обича. Аз ти говорех правилно, за да ти спестя мъките, но ти искаш и искаш мъки...

Понеже Бог е благ, Той не може да те гледа как не го търсиш /а се сродяваш с падналите ангели, които възползвайки се от свободата си, решили че Бог повече не им трябва, защото те самите са богове/ и от жалост за твоята погиваща душа, милостивият Бог ти праща проблеми и мъки, в които никое ЗЕМНО И ПОДНЕБЕСНО СЪЩЕСТВО не ще може да ти помогне.

Затова загиват само тези, които ДОКРАЙ отхвърлят благите Божии наказания над тленните им, ставащи на прах тела, забравили или пък НЕПРОСВЕТНИ за блестящата си безсмъртна душа.

Свещениците са като хората - уважават повече своите желания и земни страсти, отколкото благия Божи Закон, спасителен и за тялото и за душата.
Бог и на теб ти е дал свобода - избирай ЖИВОТ с Него или живот без Него, тоест СМЪРТТА!



Тема Re: ЗАЩО МИСЛИТЕ, ЧЕ БОГ НАКАЗВАнови [re: Йoдa]  
Автор Prokimen (член)
Публикувано16.04.03 19:57



Приятелю,

Въпросът в началото на постинга, както и самото заглавие на темата са много интересни.

Боя се за хората, които имат тенденция да не си задържат погледа нагоре, а да гледат все надолу, че в преднамерената си бързина ще се спрат на втория въпрос в края на постинга, без да обърнат достатъчно внимание на Бога горе.

Лично аз намирам за правилно поставен въпроса Ви.

Вярно е, че Бог е Праведен Съдия, но не толкова Той наказва. По-често човек се самонаказва с лошите си дела. С други думи казано, наказанието е резултат на нарушенията ни на Божия Закон.

Поне едемската история свидетелствува за това. Човекът е надарен със свободна воля и в негова власт е да решава как да постъпи. Всичко във Вселената е заномерно устроено и каквото човек сее, това и жъне.

Колкото до въпроса в края на постинга, то всеки е отговорен за постъпките си. Не искам да омаловажа грешките, допускани от служителите на олтаря, но братски дълг ми е да обърна внимание, че има хора склонни да забелязват и търсят с лупа само лошото.

Ето, отстъплението за което говорите не е ли доказателство за Божията любов към грешното човечество? Фактът, че не е наказал света за вопиющите грехове с апокалиптичния огън и жупел, показва, че Бог е добър. Той ни дава все още време да се обърнем и бъдем спасени, както говори Евангелието. Прочее, от нас зависи дали ще се възползуваме или не.

С доброжелателност



Тема Re: ЗАЩО МИСЛИТЕ, ЧЕ БОГ НАКАЗВАнови [re: aпocтoл]  
Автор Prokimen (член)
Публикувано16.04.03 20:01



Брате Тимотее, кажи ми адреса на застрахователното дружество където мога и аз да се застраховам от мъките.

Нали светите Отци казват, че в осъждането си сме склонни да видим началото на греха, ако има такъв, но не виждаме края на покаянието.

Защо тогава Евангелието изобличава книжниците и фарисеите, че греховодниците ги изпреварват в Царството Небесно?



Тема И свещениците по земята ходят... :)нови [re: Йoдa]  
Автор Valentina (bibliofil)
Публикувано16.04.03 22:24



Mного интересно. Свещениците, които аз познавам са далееееч от това, което ти описваш.
Но, щом познаваш само свещеници, които отстъпват и потъпкват човешки закони, как възприемаш долната случка? Чак толкова ли ти е трудно да допуснеш, че и свещеници могат да имат грехове за изповядване?

"Отишли първенци при един владика в края на ХІХ век и му казват:
- Дядо Владика, не си вършиш работата! В еди-кое си село попът се е пропил! Други пък са го чули да псува!
Владиката им отговаря:
- Всяка вечер се моля Бог да ми изпраща Ангели да ги ръкополагам, да ви служат. И понеже още не се е случило да дойдат такива, ръкополагам човеци - мъже измежду вашите синове и братя. "

Нещо подобно казва един срв. млад и известен дякон: "И ние по земята ходим, и нашите чорапи се случва да са изцапани..."

Мен това какво ме бърка? Нали мен, лично, по дела и вяра, ще оправдават или осъждат!
Предполагам, че не допускаш ти да бъдеш изключение...
Поздрави!



Тема Re: ЗАЩО МИСЛИТЕ, ЧЕ БОГ НАКАЗВАнови [re: Йoдa]  
Автор Valentina (bibliofil)
Публикувано16.04.03 22:54



Дали само християните (православните) знаят и вярват, че ще бъдат наказани заради лошотиите си? Виж какво още старозаветните са чули:

"Вие гневите Господа с думите си и казвате: с какво Го разгневяваме?
С това, че казвате: всеки, който прави зло, добър е пред очите на Господа, и към такива Той благоволи,
или: де е Бог на правосъдието?"
Кой от двата въпроса-предизвикателства е в ума ти?

Аз се страхувам от Бог, но не заради това, че Той е лош или несправедлив (предостатъчно Ми е дал и показал, че не е такъв), а точно заради моята си вироглавост и лошотия.
Въпросът не е "защо да се страхувам", а "какво да направя, за да имам по-малко основание за страх, за да не се окажа недостоен". Не мислиш ли?

Ти всъщност атеист ли си? (Разбира се, може да не ми отговаряш). Просто не мога точно да схвана отношението ти към Бог. От беглия ми прочит на постингите ти разбирам само, че си против свещенослужителите, а то нали не е същото...

Поздрави!



Тема Re: ЗАЩО МИСЛИТЕ, ЧЕ БОГ НАКАЗВАнови [re: Prokimen]  
Автор ZonderKomandir (ЗондерКомандир)
Публикувано17.04.03 07:07



Вие тук сериозно ли си мислите,4е бог(дори да съществува) ще следи всеки пооделно и ще го наказва?Тук явно доста морално сте загнили и хайде да ви задам малко неудобни въпрос4ета!
1.Милиони деца по-света заболяват от неизли4ими болести,загиват,слу4ват им се не6тастни слу4аи още преди да навършат 2-3 години.Та въпроса ми е ЗАЩО бог ги наказва със смърт?Или с неизли4има болест и след няколко години ще по4инат в адски мъки?Къде е тяхната вина?
2.С какво са виновни гладните деца в Сомалия и навсякъде по-света,да умират от глад?
3.Нали бог е милостив,всезнаеш,предопределя и определя вси4ко?-Къде му е милостта към децата,които умират от глад?А нали като е всезнаеш и всемогъщ-Той предопределя бъдещето ни така 4е,кой ще е роден в Сомалия и кой като син на някой богаташ,го решава той?А това,което току що написах,кой го определя?Той ли?А тъй като вси4ко е предопределено дали ще вярваш в Бог или не,е без зна4ение,защото още от самото на4ало е предопределено дали да вярваш или не!
Хайде заблудени ов4и4ки дайте ми отговори на въпроссите ми!

Не на всяка звезда живот има.


Тема Re: ЗАЩО МИСЛИТЕ, ЧЕ БОГ НАКАЗВАнови [re: ZonderKomandir]  
Автор aпocтoл (Тимотей)
Публикувано17.04.03 08:08



Отговорите са много лесни. Децата няма да бъдат наказани, защото нямат вина - тяхната смърт не е смърт, а спасение - душите им са живи. Тяхната телесна смърт е изпитание както за родителите, които не са потърсили за помощ Бога и Неговите Заповеди, така и за цивилизованото общество, което има възможност да помогне /богатите страни и богатите хора/, а не са го направили. Така по този прост начин Бог проверява коя човешка душа заслужава рая.

А в повечето случаи Бог Сам не наказва, а човекът сам се наказва, като се отдалечава от Неговата благодат и Църковните тайнства, които са наистина спасителни.

Нищо не е предопределено, и ти имаш възможност да избереш послушание към Бог и да оживееш за вечността или да изпълниш твоята воля и да избереш така смъртта. Просто и ясно!



Тема Re: ЗАЩО МИСЛИТЕ, ЧЕ БОГ НАКАЗВАнови [re: Prokimen]  
Автор aпocтoл (Тимотей)
Публикувано17.04.03 08:28



Ние с Йода си имаме стара закачка - познаваме си и кътните зъби. Нали знаеш че има разлика между мъката на атеиста и мъката на страдалеца православен.

От първата, отчайваща и неспасителна искам да го спася, за да влезе в много по-леката спасителна православна мъка. Но той е хванат лукаво от "учителя" Ошо, който хитро и много умно го върти около своите "велики" способности, духовни дарби и "открития", оставил Великия Бог. Е, както желае, като се помъчи още малко /или много/, може с Божията помощ да дойде и при нас.

Засега само се закача... Малка му е мъката...



Тема Re: ЗАЩО МИСЛИТЕ, ЧЕ БОГ НАКАЗВАнови [re: ZonderKomandir]  
Автор GergiМодератор (любимка)
Публикувано17.04.03 08:40



а бе Йода ти откога стана шизофреник, аааа спомням си отдавна...... айде стига си се правил на оригинален ! И после, не ме питай кво си направил, че да бъдеш трит........аман от тебе!!!!!!!

И не подвеждай хората си с уж неудобните си въпроси, на които и таи сам не вярваш, и които сами съдържат подвеждащият отговор в задаването им.

А бе ти нали не боледуваше, ходи да научиш децата в Сомалия на твойта наука , раздай им малко бонбони и се погрижи за тях, разбий някоя банка за целта

СМЪРТ?????НАКАЗАНИЕ??????? да си чувал това "Христос възкръсна от мъртвите и смъртта със Смърт потъпка, и на тея които са в гробовете живот подари"

Ти знаеш ли какво е смърт бе диване????? ТОВА Е ДА СЕ ОТДЕЛИШ САМ ОТ ОБЩУВАНЕТО С ТОЗИ ЗА КОГОТО СИ БИЛ СЪЗДАДЕН!!!!

ЗАНЕШ ЛИ КОЙ Е ВИНОВЕН, ЧЕ ДЕЦАТА ГЛАДУВАТ - ТИИИИИИИИИИИИИИИИИИИииииииииииииииииииииииииииииииии!!!!!!!!!!!!!!!!!!

КЪДЕ Е ТВОЯТ МИЛОСТ БЕ, ААААААААААААААА, ЩО НЕ ХОДИШ ДА ГИ НАХРАНИШШШШШШШШШШШшш??????!!!!!!!!!!

ПРЕДОПРЕДЕЛЕНО, кво е предопределено бе, горкия......... робувай на това и си вервай........

и още нещо, кой ти каза, че Бог твори ЗЛО???? Само дето съм сигурна, че това и ти не го верваш, а се праиш на интересен.

А бе я си прочети БИТИЕ за всеки случай!

Всичко ми е позволено, но не всичко ме ползва!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.