Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:54 03.07.24 
Религия и мистика
   >> Православие
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Re: ЗАЩО МИСЛИТЕ, ЧЕ БОГ НАКАЗВАнови [re: Йoдa]  
Автор aпocтoл (Тимотей)
Публикувано17.04.03 15:46



Не може без Църква - нали за това Бог прати Христос - да основе Църквата, след като пое греха на света! Ти искаш без Църква и следователно се ПРОТИВОПОСТАВЯШ на Бога Отец, Който е на ПРОТИВНОТО мнение, и така ти отхвърляш спасителната Жертва на Христос, чрез Която /и чрез пратеният от Него Свети Дух/ Той основа Църквата Си, за спасение на всички повярвали в Него и в Отца.

Да вярваш в Бог, а да отхвърляш Църквата, това е все едно да вярваш на Бога НАПОЛОВИНА - в Едната Му половина вярваш, а в Другата - не..., а е възможно Бог да бъде разделен на две, а то ...е невъзможно. Следователно не вярваш в Бога!



Тема Re: И свещениците по земята ходят... :)нови [re: Йoдa]  
Автор Valentina (bibliofil)
Публикувано17.04.03 16:38



Ех, де само това да са ни греховете, но не са - нито моите, нито на миряните като цяло, нито на свещенослужителите.
Нито пък, виждам, твоите: Аз не псувам, но не смятам, че си пропаднал, само заради това че псуваш, макар само отвреме-навреме. :)
Пък и не моята оценка/присъда е важна, нали?

Не знам дали имаш предвид някой конкретен свещеник (или повече от един), който е по-пропаднал от теб, по думите ти. Но не е ли малко лекомислено това "аз съм по-праведен и разбирам Бога по-добре" от "него" (свещеникът по принцип? нарицателно? сумарно?...)?
А пък и дали този, който осъжда другите (когото и да е), действително е разбрал Бога? Струва ми се съмнително.

Ние не знаем какво е в сърцата на който и да е - свещеник или не. Разказвала съм друг път тук, но ще повторя заради теб, думите на познат свещеник, които ме впечатлиха неотдавна: Негова позната, не особено обичана и популярна, отишла при него за изповед, първа изповед. Готвила се дълго, изповядала се дълбоко. Неговият кратък коментар беше, "да ме пази Господ да съдя другите, КАТО ЗНАМ КАК СЕ КАЯТ!" Та, не знаем ние, един Господ знае вярата и делата/покаянието на другите, а като не знаем, как и защо да съдим? ...

Поздрави!



Тема Re: ЗАЩО МИСЛИТЕ, ЧЕ БОГ НАКАЗВАнови [re: Йoдa]  
Автор Valentina (bibliofil)
Публикувано17.04.03 18:22



Четох някъде, че на Запад някои хора са склонни към атеизъм и отричане на Бога, тъй като са по-рационалистично настроени. А на Изток - поради това, че не могат да си обяснят наличието на болестите и злото и "протестират", че добрият Бог ги допуска. Това бяха горе-долу твойте думи преди, затова и те попитах дали си атеист.
Сега пък ми се иска да те попитам дали си християнин, ако разбира се нямаш нищо против...
Поздрави!




Тема Re: ЗАЩО МИСЛИТЕ, ЧЕ БОГ НАКАЗВАнови [re: Valentina]  
Автор Йoдa (непознат )
Публикувано17.04.03 19:19



Не, Валентина, не съм християнин. Поне не в онзи опорочен смисъл (според мен). Виж вярвам в Христос, вярвам, че той наитсина е бил, вярвам на неговите думи, но не тези, които пише в Библията, а тези, които чувствам (какво казах?!?) че ги е казал. В смисъл, че не го обожествявам в никой смисъл, за мен той е един от многото учители, които са идвали на земята - те всичките са велики, но едва ли са искали от хората да ги обожествяват.

А Библията не я признавам, защото според мен тя е фалшифицирана и поправяна, редактирана доста добре - в услуга на древните владетели.

сатана не ми се връзва, чисто теологически. Апостол се опита да ми обясни, но неговото обяснение не ми се връзва логически.

С две думи: БОГ ТВОРИ ЛИ НЕСЪВЪРШЕНИ НЕЩА?
Дори да ги е създал съвършени, те после са паднали или възгордяли - което автоматично ги прави несъвършени нали разбираш какво имам предвид?



Тема Re: ЗАЩО МИСЛИТЕ, ЧЕ БОГ НАКАЗВАнови [re: aпocтoл]  
Автор Йoдa (непознат )
Публикувано17.04.03 19:22



Апостоле, аз не вярвам, че Бог е искал да направи църква в днешния и вид.

Тоест БОГ ТВОРИ САМО СЪВЪРШЕНИ НЕЩА, А ЦЪРКВАТА ОСТАВЯМ НА ТЕБ ДА ОПРЕДЕЛИШ ДАЛИ Е СЪВЪРШЕНА ИЛИ НЕ!

БОГ С ТЕБ, ОБИЧАМ ТЕ!



Тема Re: И свещениците по земята ходят... :)нови [re: Gergi]  
Автор Йoдa (непознат )
Публикувано17.04.03 19:24



Ха-ха, Герги много си сладка - ОБИЧАМ ТЕ наистина ти внесе весела нотка в иначе скучния разговор.



Тема Re: ЗАЩО МИСЛИТЕ, ЧЕ БОГ НАКАЗВАнови [re: Йoдa]  
Автор Valentina (bibliofil)
Публикувано17.04.03 20:51



Християнин или не - избрал си свой път. Така или иначе, лесно или по-трудно, спасително или не, всички към Бога водят... :)

Струва ми се, че някак твърде (тео)ЛОГИЧЕСКИ подхождаш към вярата:
Вярваш в Бог, вярваш в пророците Му, а не вярваш в Откровението Му, във възможността да се намесва пряко и лично в "историята". Така ли е?
Отричаш като нелогично и поради това сигурно невъзможно (?) Въплъщението Му.
Допускаш, че е възможно хора да обезобразат до неузнаваемост Словото Му.
Вярваш в съществуването на богоугодни земни (и затова удостоени дори с пророчески дар), а не вярваш в небогоугодни неземни (затова според мен и Сатана не ти се връзва).

Нямам твоята представа за Бог.
Виж че ти сам, допускайки и вярвайки в това, което казваш, смяташ сам Твореца за несъвършен, нелогичен дори (напр. може да се изяви единствено чрез вестители и пророци).
А същевременно си уверен, че сам си съвършен (преди каза, че си познал Бога - по-добре от "свещеника" :).
Бог твори каквото и както си желае! Ако вярваше също и във Въплъщението Му - в Богочовека и думите Му, може би щеше да повярваш и в грехопадението на първите. Те не са били много по-различни от нас, днешните в гордостта си, нали?

А споменавайки мимоходом, че християнството през вековете е опорочено, сякаш ми казваш, че го познаваш слабо или недостатъчно, в неистинската му страна (светци, духовност, пример). Че се задоволяваш с натрапчивите аргументи на атеисти и НюЕйджъри.

Та, не ти ли се струва, че отнемаш от Бог? Не му ли влагаш твоята човешка рационалност, философска "разумност"?
Поздрави!



Тема Re: ЗАЩО МИСЛИТЕ, ЧЕ БОГ НАКАЗВАнови [re: Йoдa]  
Автор Valentina (bibliofil)
Публикувано17.04.03 21:01



Земни бащи, майки, деца... не допускаш ли, че можем да имаме и някаква друга РОЛЯ във Вселената и вечността, нещо заради което смъртта дори на новороденото да има обяснение? Какво знаем ние...

Поздрави!



Тема Re: И свещениците по земята ходят... :)нови [re: Йoдa]  
Автор HARMAGEDON (непознат)
Публикувано17.04.03 21:55



Г-н ЙУДА,

преди да се осъзнаеш и да отидеш да се обесиш като твоя ангел сатанин, ето ти малко четиво за размисъл:








Тема Re: И свещениците по земята ходят... :)нови [re: HARMAGEDON]  
Автор Valentina (bibliofil)
Публикувано17.04.03 22:33








Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.